ריבלין: "הכנסת הבאה בשלה לקדם חוקה לישראל"

"החתירה לפתרון סוגיית השוויון בנטל, השאיפה לקידום החינוך בישראל והיחסים בין קבוצות שונות בחברה הישראלית, יהיו נושאים דומיננטיים על שולחנה של הכנסת הבאה", אומר יו"ר הכנסת היוצאת, רובי ריבלין

Print Friendly

"הכנסת הבאה בשלה לקדם חוקה לישראל יותר מקודמותיה". כך אומר יו"ר הכנסת, ח"כ ראובן (רובי) ריבלין.

"תוצאות הבחירות מבטאות מהפך בסדר היום של אזרחי ישראל". ריבלין

"תוצאות הבחירות מבטאות מהפך בסדר היום של אזרחי ישראל". ריבלין (צילום: ציפי מנשה)

ריבלין השתתף הערב בהשקת ספרו של ד"ר אריק כרמון "באין חוקה", והעריך כי הכנסת ה-19 בשלה יותר לקדם חוקה: "תוצאות הבחירות מבטאות מהפך בסדר היום של אזרחי ישראל. הן הוכיחו שרבים מאזרחי ישראל אינם משועבדים עוד לסדר יום מדיני כבעבר.

"סדר היום האזרחי הוא זה שישפיע באופן העמוק על דמותה של הכנסת ה-19", אמר יו"ר הכנסת היוצאת. "החתירה לפתרון סוגיית השוויון בנטל, השאיפה לקידום החינוך בישראל והיחסים בין קבוצות שונות בחברה הישראלית, יהיו נושאים דומיננטיים על שולחנה של הכנסת הבאה. לא פחות, ואולי אף יותר, מהסוגיות המדיניות והכלכליות, ואין לי ספק שהכנסת הבאה בשלה לקדם חוקה לישראל עוד יותר מקודמתה".

ריבלין הביע התנגדות לגישה, לפיה אין צורך בחוקה וניתן להתבסס על חוקי היסוד הקיימים. "חוקה לא צריכה להיות עשויה קרעים קרעים, אלא להיחקק באופן שלם וקוהרנטי", אמר ריבלין. "לכנסת יש את הכלים, את הסמכות, יש אפילו מספר טיוטות, וכעת גם את סדר היום המתאים לקידום חוקה מגובשת והצגתה בפני הציבור בישראל".

ריבלין הביע תמיכה עקרונית ביוזמת המכון הישראלי לדמוקרטיה, שבראשו עומד כרמון, לקדם חוק לכינון חוקה, במסגרתו תקבע הכנסת את מתווה והתהליך לפיהם תוכן טיוטת חוקה לאישור הכנסת: "דווקא על רקע הקריאות הגוברות במערכת הפוליטית לשינוי שיטת הממשל ולהעצמת המשילות, עד כדי הקמת משטר נשיאותי, אנחנו מחוייבים לקדם חוקה".

Print Friendly

על אודות צבי זינגר

יליד ישראל, 1952, עיתונאי מאז 1970 (שבועון "במחנה", עיתון הסטודנטים "פי האתון", "הארץ", "מעריב", "ידיעות אחרונות") אב לשלוש בנות
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.