הגרמנים כבר לא עם הבירה

צריכת הבירה בגרמניה מגיעה לנקודת השפל, כיוון שהצעירים מעדיפים משקאות חלופיים

Print Friendly

הגרמנים מרוקנים פחות כוסות בירה בימים אלו. הצריכה של המשקה הלאומי צנחה ב-1.8% במהלך השנה האחרונה, ועומדת כיום על הנקודה הנמוכה ביותר מאז שמערב ומזרח גרמניה התאחדו בשנת 1990.

חגיגות האוקטוברפסט בגרמניה (מקור: Senator86, ויקימדיה)

חגיגות האוקטוברפסט בגרמניה (מקור: Senator86, ויקימדיה)

לשכת הסטטיסטיקה של ממשלת גרמניה פרסמה אתמול, כי הגרמנים שתו 96.5 מיליון הקטו-ליטר של בירה בשנה שעברה (קרוב ל-3 מיליארד כוסיות של שליש ליטר).

איגוד בשלני הבירה בגרמניה (ה-DBB) טוען, כי קיץ קר במיוחד גרם לאנשים לחפש אחר משקאות חמים, ולאו דווקא לצנן את גרונם עם בירה קרה.

במקביל, צריכת הבירה בגרמניה ממשיכה לרדת באיטיות במהלך שלושת העשורים האחרונים. הסיבות כוללות מודעות בריאותית, ובין השאר גם העדפות של משקאות חלופיים, כמו יין, בעיקר בקרב הדור הצעיר.

בשנת 2004, ארגון הבריאות העולמי פרסם, כי גרמניה ניצבת במקום הרביעי בצריכת בירה לנפש, לאחר צ'כיה, אירלנד וסווזילנד (כן, המדינה באפריקה).

Print Friendly

על אודות שי שגב

שי שגב משמש כמבקר הקולנוע והטלוויזיה של מגפון. בעבר הרחוק למד קולנוע ותקשורת, ואף גמע קילומטראז' מכובד כבמאי ותסריטאי טלוויזיה. בשנים האחרונות משמש ככתב היין האלכוהול של Ynet, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים. בעבר שימש כעורך הכלכלה והמזון של מגפון, עורך ראשי של מגזין הנדסת מים, כתב מסעדות ומבקר היין של ידיעות אחרונות, גלובס, מגזין Timeout ודרך האוכל. שגב כבר הספיק לכתוב ולערוך חלק מאתרי המזון, ביקורת המסעדות והיין המובילים בישראל, תוך היותו שופט יין ומזון בתחרויות בכל רחבי העולם. בזמנו הפנוי, מכהן כיו"ר ועדת היין של האקדמיה העברית ללשון. בזמנו הלא פנוי, משמש ככותב נאומים לבכירי ממשל ולראשי חברות בארץ ובעולם.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אוכל, ג, יין ואלכוהול, כתבות אוכל, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.