האחיות בוולפסון נטשו לשעתיים את בית החולים

האחיות נטשו את בית החולים בשעה 11:00 וישובו לעבודה בשעה 13:00. ארבע אחיות נשארו לעבוד במיון. לטענתן, ההסכמים עמן לא קוימו. התפוסה במיון עומדת על 130 אחוז והחולים נשארים במיון על אלונקות

Print Friendly

האחיות בבית החולים וולפסון בחולון פתחו בשביתת אזהרה בת שעתיים במחאה על העומס הגדול בבית החולים, הן במיון והן במחלקות הפנימיות. האחיות נטשו את בית החולים בשעה 11:00 וישובו לעבודה בשעה 13:00. ארבע אחיות נשארו לעבוד כצוות חירום במיון. לטענתן, ההסכמים עמן לא קוימו. התפוסה במיון עומדת על 130 אחוז והחולים נשארים במיון על אלונקות במקום להיות מועברים למחלקות הפנימיות.

מאבק מתגלגל. שביתת האחיות  (צילום: רפי מיכאלי)

מאבק מתגלגל. שביתת האחיות (צילום: רפי מיכאלי)

לטענת יו"ר ועד האחיות בוולפסון, רוזי גרינשפן, שהתראיינה הבוקר ברשת ב' בקול ישראל, חסרים 16 תקנים של אחיות והן קורסות מעומס העבודה. ההסכם שנחתם עם האחיות אינו מקוים, ההבטחות שניתנו להן לפני שנה נשארו על הנייר והן לא מוכנות להמשיך ולעבוד בתנאים אלה. הבעיה, לטענת גרינשפן, אינה רק העומס הנגרם בשל מגפת השפעת, אלא מדובר בבעיה מובנית. מחלקה פנימית נוספת הייתה צריכה להיפתח ולא נפתחה, מיטות לא נוספו למיון כפי שהובטח ולא ממלאים את התקנים החסרים.

מדובר הפעם בשביתת אזהרה, אך האחיות מתכוונות להחריף את צעדיהן בהתייעצות עם הסתדרות האחיות.

Print Friendly

על אודות עמית קרטס בנין

רכזת כתבים ועורכת חדשות בעיתון "מגפון". משפטנית ועיתונאית. לשעבר: עורכת מוספי השבת והעמודים האדיטוריאליים בעיתונים "על המשמר" ו"דבר", עליהם השלום. חברה במועצת העתונות ויו"ר ועדת האתיקה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, בריאות, חדשות בארץ, חדשות בריאות, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.