סטודנטים ישראלים – לאולימפיאדה של בנייה ירוקה

נבחרת סטודנטים ישראלית תשתתף בראשונה ב"סולאר דקתלון", האולימפיאדה של האדריכלות הירוקה בבניית "בית ירוק". התחרות, שתתקיים השנה בסין, תכלול 20 מדינות מרחבי העולם, שיציגו בתים ירוקים ויתמודדו בעשר קטגוריות בתחומי האנרגיה, הנדסת המבנה, אדריכלות ועוד

Print Friendly

"בית ירוק" בר-קיימא, שייצג את ישראל בתחרות הבינלאומית היוקרתית "סולאר דקתלון" (Solar Decathlon) - האולימפיאדה של האדריכלות הירוקה, שתיערך השנה בעיר דטונג, בסין – מוקם ויוצג במתחם חוצות המפרץ בחיפה.

בית ירוק - פיתוח ישראלי

הדמייה של הבית הירוק המועמד ל-Solar Decathlon

התחרות "סולאר דקתלון" מיועדת למוסדות אקדמאים העוסקים בתחומי הבנייה, בהם: אדריכלות, עיצוב, הנדסה, תעשיה וכן בתחומי הפרסום וניהול הפרויקטים. 20 נבחרות מרחבי העולם יתמודדו על עשר קטגוריות בתחומי האנרגיה, הנדסת המבנה, אדריכלות ועיצוב פנים, תקשורת ופרסום. כל קטגוריה תבחן על ידי צוות שופטים מוסמך בתחומו, לפי קטגוריות וניקוד שהוגדרו בחוקי התחרות. 

השילוב של פקולטות ואקדמיות לצד מימוש של פרויקט מגורים, המבוסס על ערכי התכנון הירוק בקנה מידה אמיתי ושימושי, הם האתגר המרתק של תחרות זו.

בימים אלו עומלת הנבחרת הישראלית על הפרויקט שייצג את ישראל לראשונה בתחרות הבינלאומית שתתקיים באוגוסט 2013. בראש הנבחרת עומדים האדריכלים ד"ר יוסי קורי וחן שליטא, המובילים קבוצת סטודנטים מאוניברסיטת תל אביב, שנקר, החוג לעיצוב פנים של המסלול האקדמי המכללה למנהל והמרכז האקדמי ויצו חיפה. 

צורת המחייה העתידית בסביבה מקיימת

מדובר בפרויקט ייחודי, המשלב בנייה ירוקה עם טכנולוגיות ישראליות מובילות בתחומי הבנייה הירוקה, בהובלת צוות סטודנטים צעיר ויצירתי, המציג את טיפוס הבנייה וצורת המחייה העתידית בסביבה מקיימת.

המבנה של הנבחרת הישראלית תוכנן בהשראת "בית ארבעת המרחבים", המאפיין את אדריכלות הבית הים-תיכוני הישראלי הקדום. תצורת המבנה היא חדשנית, במרכזה נמצאת החצר הפנימית כאלמנט המטשטש את הגבולות שבין הפנים לחוץ. גודל המבנה 80 מ"ר.

בהשראת בית ארבעת המרחבים - החצר

בהשראת בית ארבעת המרחבים - החצר

מבנה המייצר יותר אנרגיה מצריכתו בפועל

מקבץ ענף של יועצים מובילים בתחומם מלווים את הפן המקצועי של הפרויקט. כך, באמצעות התכנון האינטגרטיבי, מתקדמת ההקמה של מבנה המייצר יותר אנרגיה מצריכתו בפועל, "NET ZERO", הראשון מסוגו בישראל. 

הקמת המבנה בישראל, לצורך אימות התכניות ובדיקות הצריכה בפועל, החלה בינואר 2013, במתחם חוצות המפרץ בחיפה, , מקבוצת קניוני מליסרון. 

חדר השינה בבית הירוק

חדר השינה בבית הירוק

בניית "הבית הירוק" תסתיים באמצע חודש מרץ. עד שיישלח לתחרות בחודש מאי, יוצג הבית לקהל הרחב במתחם חוצות המפרץ וישמש כמרכז מבקרים. 

הפרויקט ממומן מכספי ממשלה, מוסדות אקדמיים משתתפים ושורה ארוכה של חברות קלינטק ובנייה ישראליות מובילות. 

[related-posts title="עוד בנושא קיימות ואיכות הסביבה"]
Print Friendly

על אודות שרית פרקול

כותבת, מתרגמת ספרים ומאמרים, מצלמת. עורכת יחסים. אתר אישי: www.perkol.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה איכות הסביבה, ג, חברה וסביבה, קיימות, עם התגים , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.