מחקר חדש: כרס הבירה היא בלוף "גדול"

מחקר חדש קובע, כי אין הוכחה מדעית למיתוס שבירה גורמת לעלייה במשקל, הזוכה לכינוי: "כרס בירה" • מצד אחר, אין הוכחה שצריכה מתונה של בירה מביאה ליתרונות בריאותיים

Print Friendly

מחקר מדעי חדש, המכונה "בירה וקלוריות", ונכתב על-ידי יועצת התזונה הבריטית, ד"ר קת'רין או סאליבן, ובתמיכתה של תעשיית הבירה בבריטניה, קובע כי "כרס בירה" היא מיתוס אחד גדול. 

מנסים להסתיר את "כרס הבירה" (מקור: http://www.freedigitalphotos.net, marin)

מנסים להסתיר את "כרס הבירה" (מקור: http://www.freedigitalphotos.net, marin)

ד"ר או סאליבן טוענת, כי כיוון שבירה מכילה פחות קלוריות מיין, כהילים או אפילו מיץ תפוזים, בנפח של 100 מ"ל, עדיף להחליף משקאות אלו בבירה, אם ברצוננו לרדת במשקל.

יועצת התזונה מזכירה שיש ללגום בירה במתינות, וכי אם נשתה כמויות גדולות של בירה נעלה במשקל, אך הדבר נכון גם למי שצורך כמויות גדולות של יין, כוהל או כל משקה ממותק אחר.

ד"ר או סאליבן ציינה בראיון לעיתון הטיימס הבריטי, כי "לצערנו, לבירה יש תדמית של משקה עם ערך קלורי גבוה, וזה אינו נכון", והוסיפה כי "אם אתה צרכן רציני של בירה, ברור שתעלה במשקל, אבל אותו הדבר נכון אם אתה צרכן מאסיבי של יין".

הדו"ח מעדכן, כי החלפת כוסית יין רגילה בשליש כוס בירה תחסוך כ-40 קלוריות, והחיסכון המשמעותי יותר יושג אם נחליף הרגלי שתייה של שתי כוסיות יין ליום בשני בקבוקי בירה. בנוסף, מוזכר כי צריכת מופרזת של כוהל משפיעה לרעה על תוחלת החיים, אך נטען כי אין ראיות מדעיות לכך, שצריכה מתונה של בירה מביאה ליתרונות בריאותיים.

ד"ר או סאליבן סיפרה, כי "שתיית בירה בבריטניה נחשבת על-ידי רבים כפעולה שאינה מוסרית, ולא כמרכיב באורח חיים בריא ומאוזן, אם כי בניגוד לראיות המדעיות האחרונות", ומסכמת כי עד כה היה נהוג לחשוב ש"אם נהנים משתייה מתונה של בירה, הגוף ניזון בוויטמינים ומינראלים חיוניים רבים, וצריכה מתונה יכולה להגן גם בפני מצבים רבים של מחלות לב, בריחת סידן וסוכרת".

Print Friendly

על אודות שי שגב

שי שגב משמש כמבקר הקולנוע והטלוויזיה של מגפון. בעבר הרחוק למד קולנוע ותקשורת, ואף גמע קילומטראז' מכובד כבמאי ותסריטאי טלוויזיה. בשנים האחרונות משמש ככתב היין האלכוהול של Ynet, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים. בעבר שימש כעורך הכלכלה והמזון של מגפון, עורך ראשי של מגזין הנדסת מים, כתב מסעדות ומבקר היין של ידיעות אחרונות, גלובס, מגזין Timeout ודרך האוכל. שגב כבר הספיק לכתוב ולערוך חלק מאתרי המזון, ביקורת המסעדות והיין המובילים בישראל, תוך היותו שופט יין ומזון בתחרויות בכל רחבי העולם. בזמנו הפנוי, מכהן כיו"ר ועדת היין של האקדמיה העברית ללשון. בזמנו הלא פנוי, משמש ככותב נאומים לבכירי ממשל ולראשי חברות בארץ ובעולם.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אוכל, ג, יין ואלכוהול, כתבות אוכל, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.