מסעדת "יועזר בר יין" סוגרת שעריה

תקופה קצרה לאחר מותו של אחד מן הבעלים השותפים והאושיה הקולינארית, שאול אברון, בר היינות והמזון העילי נאלץ לקפל שולחנות

Print Friendly

המסעדה המיתולוגית השוכנת בין רחובותיה הקסומים של יפו העתיקה, "יועזר בר יין", סוגרת את שעריה.

שאול אברון במסעדתו "יועזר בר יין", צילום: צחי לרנר, ויקימדיה

שאול אברון במסעדתו "יועזר בר יין", צילום: צחי לרנר, ויקימדיה

המקום נפתח בחודש דצמבר 1995 על-ידי העיתונאי והמסעדן שאול אברון ז"ל, שנפטר בחודש נובמבר 2012. שותפתו לעסק וחברתו מתקופת הילדות, צפורה אסף, שיפצה את מסעדת הגורמה בסגנון צרפתי במהלך השבועות האחרונים, אך כנראה שזה מכסה הסיר שסתם את הגולל.

חובבי מזון העלית בארץ יתגעגעו עוד רבות למנות המענגות, ולתפריט המזון שכלל מנות בשר שהתפרסמו בפשטותן ואיכותן, חלקן אף נחרטו בפנתיאון המטבח הישראלי, וביניהן: פסטת ארבעים חלמונים ואגס בנדיקט.

מספר ימים לאחר לוויתו של שאול אברון, אמרה צפורה אסף, כי "עצוב לי להמשיך בלעדיו… אבל שאול היה רוצה שנמשיך כרגיל". עוד הוסיפה כי "למסעדה יש את החיים שלה גם אחרי ששאול איננו, ואנחנו ממשיכים להכין את אותו האוכל באותה הרמה". בצער רב, מעריצי המסעדה כבר לא יזכו לסעוד את לבם במוסד גסטרונומי זה.

Print Friendly

על אודות שי שגב

שי שגב משמש כמבקר הקולנוע והטלוויזיה של מגפון. בעבר הרחוק למד קולנוע ותקשורת, ואף גמע קילומטראז' מכובד כבמאי ותסריטאי טלוויזיה. בשנים האחרונות משמש ככתב היין האלכוהול של Ynet, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים. בעבר שימש כעורך הכלכלה והמזון של מגפון, עורך ראשי של מגזין הנדסת מים, כתב מסעדות ומבקר היין של ידיעות אחרונות, גלובס, מגזין Timeout ודרך האוכל. שגב כבר הספיק לכתוב ולערוך חלק מאתרי המזון, ביקורת המסעדות והיין המובילים בישראל, תוך היותו שופט יין ומזון בתחרויות בכל רחבי העולם. בזמנו הפנוי, מכהן כיו"ר ועדת היין של האקדמיה העברית ללשון. בזמנו הלא פנוי, משמש ככותב נאומים לבכירי ממשל ולראשי חברות בארץ ובעולם.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אוכל, ג, כתבות אוכל. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.