במאי "חמש מצלמות שבורות" עוכב בדרך לטקס האוסקר

ארוכה הדרך לאוסקר: הבמאי הפלסטיני עימאד בורנאט, שהיה בדרכו לטקס האוסקר שיתקיים ביום ראשון בלילה, עוכב היום בנמל התעופה של לוס-אנג'לס – ושוחרר לאחר התערבות חברו, הבמאי האמריקני הנודע מייקל מור

Print Friendly

"ההזמנה אינה תקינה". בורנאט

"ההזמנה אינה תקינה". בורנאט

הבמאי הפלסטיני עימאד בורנאט עוכב היום בנמל התעופה של לוס-אנג'לס LAX, כיוון שלא הציג "הזמנה נכונה" לטקס האוסקר, שיתקיים ביום ראשון בלילה. פקידי ההגירה של נמל התעופה LAX בלוס-אנג'לס, איימו, לכאורה, לשלוח את הבמאי בורנאט, ומשפחתו – "חזרה לפלשתינה". כך דיווח בטוויטר הבמאי הדוקומנטרי האמריקני הנודע, מייקל מור.

מור נחלץ לעזרתו של חברו והפעיל קשרים מול עורכי הדין של האקדמיה האמריקנית לקולנוע. "תן לשוטרים את מספר הטלפון שלי ואמור להם את שמי מספר פעמים", אמר לבורנאט. לבסוף פירסם מייקל מור בטוויטר: "לאחר כמחצית השעה הם שחררו את בורנאט ומשפחתו, ואמרו לו שהוא יכול להישאר באל. איי. במהלך השבוע ולהגיע לטקס האוסקר. ברוכים הבאים לאמריקה".

"חמש מצלמות שבורות" מועמד יחד עם "שומרי הסף" הישראלי ועוד שלושה סרטים מהעולם לפרס האוסקר על "הסרט הדוקומטרי הטוב ביותר", ובורנאט הוא בין המוזמנים לטקס.

"חמש מצלמות שבורות" מתעד את חמשת השנים הראשונות להולדת בנו של בורנאט, וברקע ניסיון הישרדות של הכפר בילעין מול כוחות הביטחון של צה"ל. חמש מהמצלמות של בוראט נשברו בזמן העימותים, בעוד הוא מתעד את משפחתו וחבריו לאורך התקופה. הסרט גם זכה בפרס הבמאי בפסטיבל סנדאנס שנערך השנה.

הגירסה המקוצרת לטלוויזיה של "חמש מצלמות שבורות" תשודר ביום חמישי בערב בערוץ 2.

Print Friendly

על אודות שי שגב

שי שגב משמש כמבקר הקולנוע והטלוויזיה של מגפון. בעבר הרחוק למד קולנוע ותקשורת, ואף גמע קילומטראז' מכובד כבמאי ותסריטאי טלוויזיה. בשנים האחרונות משמש ככתב היין האלכוהול של Ynet, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים. בעבר שימש כעורך הכלכלה והמזון של מגפון, עורך ראשי של מגזין הנדסת מים, כתב מסעדות ומבקר היין של ידיעות אחרונות, גלובס, מגזין Timeout ודרך האוכל. שגב כבר הספיק לכתוב ולערוך חלק מאתרי המזון, ביקורת המסעדות והיין המובילים בישראל, תוך היותו שופט יין ומזון בתחרויות בכל רחבי העולם. בזמנו הפנוי, מכהן כיו"ר ועדת היין של האקדמיה העברית ללשון. בזמנו הלא פנוי, משמש ככותב נאומים לבכירי ממשל ולראשי חברות בארץ ובעולם.
פוסט זה פורסם בקטגוריה ד, סרטים, תרבות, תרבות קצר, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.