המסעדה הטובה בעולם הרעילה 67 סועדים

וירוס מסוכן הגיע למסעדה דרך עובד חולה, ועשרות סועדים דיווחו על תסמינים של בחילות והקאות

Print Friendly

"נומה", המסעדה הנושאת בשני כוכבי מישלן של השף רנה רדזפי, וממוקמת בלב קופנהגן, נחשבת על-ידי רבים כמסעדה הטובה בעולם. עתה מסתבר, כי 67 סועדים, לכאורה, סבלו מהתפרצות הנורו-וירוס.

הכניסה למסעדת "נומה" בקופנהגן, דנמרק (מקור: ויקימדיה)

הכניסה למסעדת "נומה" בקופנהגן, דנמרק (מקור: ויקימדיה)

בהתאם לפרסומים בעיתון הדני, פוליטיקן, 63 אורחים במסעדה החלו להרגיש ברע לאחר שסעדו ב"נומה" בין ה-12 ל-16 בפברואר. העיתון מקופנהגן מציין, כי סועדים נוספים דיווחו על תסמינים של הרעלת קיבה, בחילות והקאות.

"הנושא נוגע ומשפיע על כולנו, ואנו מאוד מצערים על כך", אמר פטר קריינר, מנכ"ל המסעדה, בהודעה לעיתונות.

הסיפור הרשמי, כביכול, היה כי הווירוס הגיע למסעדה דרך עובד חולה, פורסם בפוליטיקן, וההתפרצות אף גררה ביקורת פתע של הממשל במטבחי המסעדה. העיתון מדווח, כי המסעדה לא חיטאה את המטבח כדי למנוע הדבקויות נוספות, ואף לא החזיקה במים חמים בברזים, כך שהעובדים יוכלו לשטוף את ידיהם כראוי. מאז ההתפרצות, עם זאת, דווח כי המסעדה חיטאה את המטבח מספר פעמים והשמידה את כל המזון מאותו שבוע מדבק.

האם ההזמנות למסעדה פחתו? טרם. עדיין לוקח שלושה חודשים לפחות כדי לקבל שולחן במסעדה היוקרתית.

Print Friendly

על אודות שי שגב

שי שגב משמש כמבקר הקולנוע והטלוויזיה של מגפון. בעבר הרחוק למד קולנוע ותקשורת, ואף גמע קילומטראז' מכובד כבמאי ותסריטאי טלוויזיה. בשנים האחרונות משמש ככתב היין האלכוהול של Ynet, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים. בעבר שימש כעורך הכלכלה והמזון של מגפון, עורך ראשי של מגזין הנדסת מים, כתב מסעדות ומבקר היין של ידיעות אחרונות, גלובס, מגזין Timeout ודרך האוכל. שגב כבר הספיק לכתוב ולערוך חלק מאתרי המזון, ביקורת המסעדות והיין המובילים בישראל, תוך היותו שופט יין ומזון בתחרויות בכל רחבי העולם. בזמנו הפנוי, מכהן כיו"ר ועדת היין של האקדמיה העברית ללשון. בזמנו הלא פנוי, משמש ככותב נאומים לבכירי ממשל ולראשי חברות בארץ ובעולם.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אוכל, ג, כתבות אוכל, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.