תאגיד הפירות "בראשית" החל לייצא תפוחים לחו"ל

ייצוא הזנים גרני סמית וזהוב יתבצע למספר יעדים במזרח אסיה ולרוסיה • בזכות מזג
האוויר, נרשם יבול מוצלח גם לזן פינק ליידי אשר שווק לשוק המקומי בכמות כפולה מאשתקד

Print Friendly

לאחר שנים רבות, תאגיד הפירות "בראשית" החל לייצא תפוחים לחו"ל, בעקבות היבולים הרבים שנרשמו השנה. עד עתה ייצא התאגיד כ-500 טון מהזן גרני סמית, ובקרוב יתחיל גם בייצוא מהזן זהוב.

הישראלי צורך 125 תפוחי עץ בשנה (צילום: דן בר-דב)

הישראלי צורך 125 תפוחי עץ בשנה (צילום: דן בר-דב)

הייצוא יתבצע למספר יעדים במזרח אסיה ולרוסיה, ובכוונת התאגיד להגביר את הכמות בחודשים הקרובים. "לפי נתונים נוספים, נעשים מאמצים דומים גם בבתי אריזה נוספים, כך שצפוי יצוא משמעותי מישראל השנה", נמסר מתאגיד "בראשית".

יבול מוצלח היה גם לתפוח מסוג "פינק ליידי", ששווק לשוק הישראלי בכמות כפולה מהשנה שעברה, כ-5,000 טון תפוחים. "עונת החורף הקר והאופטימאלי של השנה שעברה, ומנות קור שנתנו דחיפה לצבע ולגודל של זן "הפינק ליידי" השפיעו רבות על איכות התפוח, שבולטת מאוד השנה בזכות האחוז הגבוה שבצבע האדום ורוד בפרי, וכמו כן, בגודלו האידיאלי", מסבירים ב"בראשית".

עוד נמסר מ"בראשית", כי התאגיד מייצר ומשווק כ-55 אלף טון פירות בשנה (תפוחים, אגסים, קיווי, פירות קיץ, דובדבנים).

Print Friendly

על אודות שי שגב

שי שגב משמש כמבקר הקולנוע והטלוויזיה של מגפון. בעבר הרחוק למד קולנוע ותקשורת, ואף גמע קילומטראז' מכובד כבמאי ותסריטאי טלוויזיה. בשנים האחרונות משמש ככתב היין האלכוהול של Ynet, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים. בעבר שימש כעורך הכלכלה והמזון של מגפון, עורך ראשי של מגזין הנדסת מים, כתב מסעדות ומבקר היין של ידיעות אחרונות, גלובס, מגזין Timeout ודרך האוכל. שגב כבר הספיק לכתוב ולערוך חלק מאתרי המזון, ביקורת המסעדות והיין המובילים בישראל, תוך היותו שופט יין ומזון בתחרויות בכל רחבי העולם. בזמנו הפנוי, מכהן כיו"ר ועדת היין של האקדמיה העברית ללשון. בזמנו הלא פנוי, משמש ככותב נאומים לבכירי ממשל ולראשי חברות בארץ ובעולם.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אוכל, חדשות כלכלה, כלכלה, כתבות אוכל, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.