צה"ל עצר הבוקר 27 קטינים פלסטינים בחברון

הקטינים נעצרו בעת שהיו בדרכם לבתי הספר וככל הנראה יידו אבנים בכוח צה"ל במחסום באזור חברון. שבעה מתוכם נמסרו לידי משטרת אוי"ש והשאר שוחררו

Print Friendly

27 ילדים ונערים פלסטינים נעצרו הבוקר (רביעי) על ידי כוח צה"ל במחסום עיקול 160 בחברון. לטענת הפלסטינים וארגון בצלם, חמישה מהם בגילאי 8 עד 10. 20 שוחררו אחרי שעוכבו ושבעה מהם נעצרו ונמסרו למשטרת איו"ש. ארגון בצלם פנה בדחיפות ליועץ המשפטי של אוגדת איו"ש, אל"מ דורון בן ברק, בדרישה להתערבותו הדחופה בנוגע לעיכובם של הקטינים.

(צילום: PNN)

ילדים מול חיילים (צילום: PNN)

מדובר צה"ל נמסר כי האזור מועד לפורענות וידויי האבנים התרבו: "הבוקר יידו הקטינים אבנים בדרכם לבית הספר והם נלכדו על ידי מארב צה"ל שהתפרש מראש במקום. עשרים מתוך אלו שנעצרו שוחררו ושבעה נמסרו לידי המשטרה". ממשטרת איו"ש נמסר כי "שבעה קטינים שנעצרו על ידי צה"ל נמסרו לידיה ובשלב זה הם מצויים בחקירה".

מבצלם הוסיפו כי מבירור שערכו מול משטרת חברון עולה כי חלק מהקטינים הועברו לחקירה אצל חוקר נוער. יצוין כי חוק הנוער הישראלי מחייב לחקור קטינים החשודים בעבירות פליליות בנוכחות הורה או מבוגר מטעמם, אך החוק לא חל פורמלית על פלסטינים בשטחים הכפופים לחוק הצבאי. למרת זאת, בית המשפט הצבאי המליץ להתחשב בהוראות החוק בכל הנוגע לטיפול בקטינים פלסטינים.

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, פליליים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.