נתניהו לאחר הלוויית תאצ'ר: "הערכתי ואהבתי אותה מאוד"

"הרגשתי זכות מיוחדת לייצג את מדינת ישראל ברגע הזה", אמר ראש הממשלה

Print Friendly

"מאוד הערכתי אותה, מאוד אהבתי אותה". כך אמר ראש הממשלה לאחר טקס האשכבה לראש ממשלת בריטניה לשעבר הברונית מרגרט תאצ'ר:

"אנחנו באים עכשיו מטקס מאוד מרגש, בעצם הלווייתה של מרגרט תאצ'ר שהייתה בוודאי ראש הממשלה השני בחשיבותו בבריטניה במאה ה- 20, אחרי צ'רצ'יל", אמר נתניהו. "אני חושב שכולם הרגישו את זה, בטקס המאוד מיוחד הזה, שהזכירו בו אגב גם את ירושלים וגם את עם ישראל, כחלק מהטקס הדתי, וכמובן שאני הרגשתי זכות מיוחדת לייצג את מדינת ישראל ברגע הזה.

"היא הייתה אישה מאוד מאוד מיוחדת". נתניהו (צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ)

"היא הייתה אישה מאוד מאוד מיוחדת". נתניהו (צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ)

"אני הכרתי את מרגרט תאצ'ר באופן אישי, מאוד הערכתי אותה והיו בינינו יחסים מאוד חמים. היא שלחה לי מכתב שהפסדתי את הבחירות בפעם הראשונה כשהייתי ראש הממשלה והיא כתבה שורה אחת, "אני מצטערת שהפסדת. על החתום, מרגרט תאצ'ר". מאוד אופייני לה. וגם בפגישות שלנו היא תמיד דיברה ישר ולעניין. על ההבנה שלה כיצד משקמים כלכלות, דבר שבוודאי לא נעלם ממני, וגם על האהדה הגדולה שלה למדינת ישראל ולמאבקים שאנחנו מובילים. היא חזרה על זה גם כשנפגשנו איתה, רעייתי ואני בלונדון. היא אירחה אותנו פה בעיר הזאת, כשהייתי שר אוצר, עברה משולחן לשולחן, דאגה שכל אחד מהאנשים יהיה מטופל, יקבל את המנה שלו, ודיברה בחום רב על מדינת ישראל. אני חושב שהיא הייתה אישה מאוד מאוד מיוחדת ואני מאוד הערכתי אותה, מאוד אהבתי אותה".

Print Friendly

על אודות צבי זינגר

יליד ישראל, 1952, עיתונאי מאז 1970 (שבועון "במחנה", עיתון הסטודנטים "פי האתון", "הארץ", "מעריב", "ידיעות אחרונות") אב לשלוש בנות
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירופה, אקטואליה, בארץ, בעולם, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על נתניהו לאחר הלוויית תאצ'ר: "הערכתי ואהבתי אותה מאוד"

  1. מאת הניה‏:

    יפה, ומיוחד!!!