"איש לא יפגע במדינת ישראל בלי שיהיה מענה חזק והחלטי"

כך אומר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שנכח היום בתרגיל של חטיבת גולני בגולן. שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון: "לא נסבול הפרה של ריבונותנו או פגיעה בחיילים ואזרחים. חשוב שיובהר לכל מי מעברו השני של הגבול שמתכנן לפגוע בנו בדרך כזו או אחרת, שאנחנו מוכנים ונחושים לפעול במלוא העוצמה"

Print Friendly

"אף אחד לא יפגע במדינת ישראל, בלי שיהיה מענה – ומענה חזק והחלטי". כך אומר ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שהשתתף היום בתרגיל חטיבתי של גולני ברמת הגולן.

נתניהו השתתף בתרגיל החטיבתי יחד עם שר הביטחון משה בוגי יעלון, סגן הרמטכ"ל אלוף גדי אייזנקוט, אלוף פיקוד צפון יאיר גולן, מפקד האוגדה תא"ל תמיר היימן ומח"ט גולני יניב עשור.

"לא תרגיל תיאורטי". נתניהו ויעלון בתרגיל החטיבתי של גולני (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

"לא תרגיל תיאורטי". נתניהו ויעלון בתרגיל החטיבתי של גולני (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

התרגיל החטיבתי של גולני דימה השנה כיבוש שטח אויב בגזרה הצפונית וכולל לחימה מורכבת במתאר של שטח עירוני.  ראש הממשלה קיבל סקירות מאלוף פיקוד הצפון יאיר גולן, ממפקד האוגדה תא"ל תמיר היימן וממח"ט גולני יניב עשור, בחן את הנמ"ר (נגמ"ש המרכבה) ואת אמצעי הלחימה, המחשבים והעזרים הטכנולוגיים ושוחח עם לוחמים.

 ראש הממשלה עלה מול הלוחמים במערכת הקשר ואמר להם כי הוא מתרשם מביצועיהם בשטח: "ניכר שאתם נכונים לכל אתגר. אני סומך עליכם, עם ישראל סומך עליכם", והם השיבו לו: "אנחנו שולטים בשטח, איתנים ונחושים לבצע כל משימה".

"התרגיל שאנחנו עושים פה לא תיאורטי", אמר ראש הממשלה. "המציאות סביבנו משתנה במהירות עצומה. היא נפיצה והיא דינאמית ואנחנו צריכים להיות ערוכים בהתאם. מה שאני התרשמתי ממנו פה בביקור נוסף, בתרגיל החטיבתי של גולני – זה שאנחנו נעים עם הזמן בשילוב יוצא מן הכלל של מפקדים, חיילים וטכנולוגיה. אני אומר את זה כאן לשר הביטחון, לרמטכ"ל, לסגן הרמטכ"ל לאלוף הפיקוד, למח"ט, למפקדים ולחיילים.

"מענה חזק והחלטי" - נתניהו ויעלון. (צילום: קובי גדעון/לע"מ)

"מענה חזק והחלטי" - נתניהו ויעלון. (צילום: קובי גדעון/לע"מ)

"אנחנו צריכים להיות ערוכים לשנות מצב ולהכתיב מצבים בהתאם להתפתחויות", אמר נתניהו. "אני מתרשם שאנחנו נמצאים שם. איננו מחפשים לאתגר אף אחד, אבל אף אחד לא ייפגע במדינת ישראל, בלי שיהיה מענה ומענה חזק והחלטי. החיילים פה מתרגלים את האפשרויות השונות ואני רוצה להעביר לכם מניסיון: דעו לכם ששדה הקרב זה ממלכת אי הוודאות. כמה שלא נתרגל, ונתאמן ונתכנן, זו ממלכת אי הוודאות. בקרב ההכרעה מעל האדם והטכנולוגיה, זה הנחישות שלנו, הרצון לנצח והיכולת לשבור את היריב ולהכניס בו ברגע המכריע פחד מוות. ככה מנצחים מערכות. אני מקווה שלא ינסו אותנו, אבל אם ינסו אותנו אני בטוח שנעמוד בכל אתגר".

"לא נסבול הפרה של ריבונותנו". משה (בוגי) יעלון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

"לא נסבול הפרה של ריבונותנו". משה (בוגי) יעלון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, אמר: "התרשמתי לטובה מרמת הכשירות, המוכנות והיכולת של לוחמי חטיבת גולני. גולני, כמו יחידות לוחמות אחרות בצה"ל, עשויה למצוא עצמה נקראת למערכה בלוח זמנים קצר, ולכן לאימון הזה, כמו לאימונים אחרים בימים אלו, יש משמעות מיוחדת, בעת הזו ובגזרה הזו. לא נסבול הפרה של ריבונותנו או פגיעה בחיילים ואזרחים, גם בגזרה הזו, מרצועת עזה ובגזרות אחרות. חשוב שיובהר לכל מי מעברו השני של הגבול שמתכנן לפגוע בנו בדרך כזו או אחרת, שאנחנו מוכנים ונחושים לפעול במלוא העוצמה, כפי שבאה לידי ביטוי כאן בתרגיל, ובכלל".

Print Friendly

על אודות צבי זינגר

יליד ישראל, 1952, עיתונאי מאז 1970 (שבועון "במחנה", עיתון הסטודנטים "פי האתון", "הארץ", "מעריב", "ידיעות אחרונות") אב לשלוש בנות
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.