זוכי נובל, יונת וצ'חנובר, תומכים במאבק עובדי משרד החוץ

"אתם החלון לישראל האחרת – חלון שהוא כה חיוני לקיומנו, ואנו תקווה כי המדינה תכיר לכם על כך תודה פשוט באפשרה לכם עבודה בתנאים אנושיים", כתבו השניים במכתב תמיכה יוצא דופן, במאבקם של עובדי משרד החוץ

Print Friendly

במכתב יוצא דופן מביעים זוכי פרס נובל, פרופ' עדה יונת ופרופ' אהרון צ'חנובר, תמיכה במאבקם של עובדי משרד החוץ. את המכתב שלחו השניים לקונסוליה הכללית של ישראל בטייוואן, סימונה הלפרין.

"שמענו בצער רב על מאבק עובדי משרד החוץ, ובמיוחד זה של עובדי הנציגויות בחו"ל, לשיפור תנאי עבודתם", כותבים השניים. "החרפת המאבק היא עדות לכך כי מבחינתכם הגיעו מים עד נפש.

פרופ' עדה יונת (צילום: ויקיפדיה. מיקי קורן, מכון ויצמן למדע)

פרופ' עדה יונת (צילום: ויקיפדיה. מיקי קורן, מכון ויצמן למדע)

"בחרנו לכתוב דווקא לך מכתב זה מתוך היכרותנו האישית ועבודתנו המשותפת להידוק היחסים בין ישראל לטייוואן, נושא שאת מקדישה לו ימים כלילות ובהצלחה מרובה. מכתב זה נוגע כמובן לסגל הדיפלומטי כולו אתו אנו נמצאים במגע כמעט בכל מקום בעולם אליו אנו מגיעים.

"איננו מכירים את הפרטים של סכסוך זה ולכן גם לא נוכל להיכנס לתוכו", כותבים יונת וצ'חנובר, "אולם כמי שנוסעים הרבה בעולם ומייצגים את ישראל לא באופן רשמי אלא מכורח הישגינו האישיים, הרשי לנו לתאר בפנייך את המגע שלנו עם הסגל הדיפלומטי הישראלי.

"מדובר בקבוצת אנשים העוסקים במלאכת קודש של ממש בייצוגה של ישראל בתנאים בלתי אפשריים לרוב מבחינה פוליטית. מעטות הן המדינות שהן ידידות לנו בימים אלו, והסגל הדיפלומטי מנצל כל סדק וחרך אפשרי כדי להציג בפני העולם ישראל אחרת מזו המוצגת בתקשורת המקומית: ישראל של חינוך מתקדם, ישראל של טכנולוגיות פורצות דרך, ישראל של הישגים העומדים לרשות האנושות כולה, ומתוך כל אלו גם ישראל שוחרת שלום. אתם עושים כל מאמץ להפוך כל ביקור שלנו לפתיחת חלון נוספת ולעוד חשיפה של ישראל האחרת. החל מפגישות עם ראשי הקהילה היהודית, דרך פגישות עם ראשי השלטון, ראשי האוניברסיטאות ואנשי חינוך ותעשייה.

פרופ' אהרן צ'חנובר (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

פרופ' אהרן צ'חנובר (צילום: לשכת העיתונות הממשלתית)

"אך לא כאן מסתיימת עבודתכם. אתם רוצים לראות כי פגישות וביקורים אלו נושאים פרי לטווח הארוך, ורבים מכם מארגנים כינוסים מדעיים דו ורב-לאומיים בהם משתתפים מדענים ישראליים ומדענים מקומיים ובין-לאומיים.

"אזכיר את הכינוס שערך במאי 2011 שגריר ישראל בדנמרק ארתור אבנון וזה שערך במאי 2012 שגריר ישראל בצ'כיה, יעקב לוי. ואיך לא נזכיר את הכינוס הגדול אותו תכננת ואת מארגנת ואשר ייערך בדצמבר 2013 בטייוואן ובו ישתתפו מיטב מדעני מדעי החיים של ישראל, טייוואן וסין – כינוס שנותנות לו חסות האקדמיות למדעים של שתי המדינות, ושבו ישתתפו גם נשיאיהן.  כמובן שלכינוס זה קדם ביקור של שנינו באוניברסיטאות בטייוואן, ביקור שתוכנן בקפידה על ידך.

"אתם החלון לישראל האחרת – חלון שהוא כה חיוני לקיומנו, ואנו תקווה כי המדינה תכיר לכם על כך תודה פשוט באפשרה לכם עבודה בתנאים אנושיים", מסיימים השניים את מכתבם.

[related-posts]

Print Friendly

על אודות צבי זינגר

יליד ישראל, 1952, עיתונאי מאז 1970 (שבועון "במחנה", עיתון הסטודנטים "פי האתון", "הארץ", "מעריב", "ידיעות אחרונות") אב לשלוש בנות
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, מדע, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.