הרווח הנקי של טבע ברבעון השלישי 1.1 מיליארד דולר

הרווח הנקי למניה הוא 1.27 דולר. הכנסות החברה הגיעו ל-5.1 מיליארד דולרים, שזו עליה של 2%, ההכנסות הצפויות לכל השנה הן 19.7 – 20.3 דולר ורווח נקי של 4.95- 5.05 דולר למניה

Print Friendly

יום לאחר הסערה שנגרמה על ידי פיטוריו של ג'רמי לוין, נשיא ומנכ"ל טבע, הציג אייל דשא, ממלא מקום נשיא ומנכ"ל טבע את התוצאות של החברה ברבעון השלישי של השנה.

הרווח הנקי של טבע הסתכם ברבעון השלישי ב-1.1 מיליארד דולר והרווח הנקי למניה הוא 1.27 דולר. הכנסות קבוצת טבע ברבעון שלישי של השנה הסתכמו ב -5.1 מיליארד דולרים, עלייה של 2% בהשוואה לרבעון השלישי של 2012, כאשר הכנסות נטו לכל השנה צפויות להיות בין 19.7 – 20.3 מיליארד דולר עם רווח נקי של 4.95- 5.05 דולר למניה.

מכירות גנריות גבוהות

הגידול נבע בעיקר מכירות גבוהות יותר של תרופות גנריות בארה"ב, הכנסות גבוהות יותר מהמומחיות הגלובלית של הקבוצה ומתרופות הנמכרות ללא מרשם ((OTC. גידול זה קוזז בחלקו על ידי ירידה במכירות הגלובליות לצדדים שלישיים.

תזרים המזומנים של טבע מפעילות שוטפת הסתכם ב-444 מיליון דולר, בהשוואה לתזרים של 1.1 מיליארד דולר ברבעון השלישי של 2012 – ירידה של 58%

דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיבידנד בהיקף 1.15 שקלים למניה, כאשר יום האקס יחול ב-20 בנובמבר והתשלום ב-2 בדצמבר.

הכנסות גלובליות

הכנסות נטו ברבעון השלישי של השנה בארה"ב היו 2.7 מיליארד דולרים והם היוו 54% מסך הכנסות, שזה גידול של 4% בהשוואה לרבעון השלישי של 2012; הכנסות נטו באירופה ברבעון השלישי היו 1.4 מיליארד דולרים והם היוו 28% מסך הכנסות, שזה גידול של 4% בהשוואה לרבעון השלישי של 2012; והכנסות נטו בשאר אזורי העולם ברבעון השלישי הסתכמו ב-910 מיליון דולר, שהיוו 18% מכלל הכנסות, שזו ירידה של 8% בהשוואה לרבעון השלישי של 2012.

"ההנהלה ודירקטוריון של טבע נשארו מחויבים לביצוע האסטרטגיה שלנו וליישום נחוש של השינויים אשר אנו מאמינים יבטיחו את הצמיחה של העסק שלנו", מסר אייל דשא, ממלא מקום נשיא ומנכ"ל טבע, "במשך הרבעון היו לנו שש השקות מוצלחות של מוצרים גנריים בארה"ב בלבד, ואנו שמחים שהעסקים הגנריים שלנו ממשיכים ליהנות מצמיחה ברת קיימא לטווח ארוך. כמו כן, אנו מרוצים מהביצועים של בתרופות הייחודיות הגלובליות שלנו ומהמיזם המשותף שלנו בתחום התרופות ללא מרשם".

Print Friendly

על אודות עמי אטינגר

עורך חדשות ב"דבר", "ידיעות אחרונות" ו-25 שנה עיתונאי ב"מעריב" בתפקידים: עורך חדשות, עורך כלכלי, רכז כתבים וכתב לענייני תעופה, תיירות ותעשיות ביטחוניות
פוסט זה פורסם בקטגוריה ג, כלכלה, שוק ההון, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.