חרדים הפגינו בככר השבת במחאה על מעצרו של סרבן גיוס

מאות צעירי ישיבה ירושלמים יצאו היום לאחר תפילת צהריים להתעמת עם המשטרה. החרדים יידו אבנים וגינו את הממשלה והמשטר הציוני. שניים נעצרו ושוטר אחד נפצע קל

Print Friendly

כארבע מאות חרדים הפגינו היום (חמישי) בכיכר השבת בירושלים במחאה על מעצרו של בחור ישיבה שסירב להתייצב ללשכת הגיוס. הצעיר נעצר השבוע ונכלא בכלא 6 בעתלית.

אתמול הפגינו מול הכלא כמאה חרדים, בהנהגתו של הרב שמואל אוירבך, והזהירו כי זו רק סנונית ראשונה בתגובה למעצר חרדים המסרבים להתגייס. הרב אוירבך, מנהיג הפלג הקיצוני ליטאי "בני תורה", דוגל בגישה קיצונית בכל מה שקשור לגיוס לצה"ל.

המפגינים בירושלים (צילומים מסרטון אתר כיכר השבת.  יעקב אריה ואהרון והב)

המפגינים בירושלים (צילום מסרטון באתר "כיכר השבת". יעקב אריה ואהרון והב)

בית המשפט הצבאי גזר על הצעיר, משה אלאשווילי (19), תלמיד ישיבת "נחלת אשר" בפתח-תקווה, שסירב להתייצב בהוראת ראש ישיבתו, 14 ימי מחבוש בכלא. היום, לאחר תפילת מנחה בצהריים, יצאו המפגינים אל הרחוב לכיכר השוכנת ברחוב מאה שערים פינת יחזקאל. הם קראו קריאות בגנות הממשלה והשלטון הציוני והחלו להתפרע. הם יידו אבנים לעבר השוטרים, שפכו פחי אשפה על הכביש והבעירו אותם. כוחות משטרה ויס"מ פיזרו את ההפגנה באמצעות זרנוקי מים. שוטר מג"ב נפצע קל בראשו ושני מפגינים נעצרו. קודם לכן נחסמו הכבישים המובילים לכיכר.

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, דת ומסורת, חדשות בארץ, מחאה, פליליים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.