"אדמה קפואה": ניקולס קייג' וג'ון קיוזאק מתבזבזים על מותחן בינוני

הסרט "אדמה קפואה", המבוסס על סיפור אמיתי, חסר השראה אמנותית ואינו מעורר עניין מיוחד למרות שני הכוכבים שלו

Print Friendly

[rating=2]

הסרט "אדמה קפואה" יצא בהפצה מוגבלת מאוד בארצות הברית, ומיד לאחר מכן נחת על מדפי ה-DVD. בארץ הוא מגיע למסך הגדול רק עתה, ומקודם רק בזכות שני הכוכבים בתפקידים הראשיים.

הסרט מבוסס על סיפור אמיתי, שבו שוטר במדינת אלסקה, גלן פלות' (ניקולס קייג', "עימות חזיתי"), מוצא מכנה משותף בין היעלמותן של כתריסר נשים, רובן זונות. הוא פותח את תיקי החקירה הסגורים, כשניצולה צעירה, סידני (ונסה הדג'נס, "ספרינג ברייקרס") טוענת שנחטפה על ידי גבר בגיל העמידה, רוברט הנסן (ג'ון קיוזאק, "להיות ג'ון מלקוביץ'"). פלות' מגלה במהרה כי הנסן הוא החשוד המרכזי, והמצוד מתחיל (משעשע כי זה הפוך לסרט "קון אייר", שבו קיוזאק גילם איש חוק הרודף אחר האסיר קייג').

לא היה מזיק אם היה מקבל יותר זמן מסך. קייג'

הסצנות שבהן קייג' חוקר את קיוזאק הן הדבר הטוב ביותר במותחן ממוצע מאוד זה. נופי אלסקה היפים הם הסיבה המוצדקת היחידה לראות את הסרט על מסך גדול. מעבר לכך, יצירה קולנועית זו חסרת כל השראה אמנותית. רצף האירועים נראים מפוברקים, במקרה הטוב, ומגוחכים בשאר הזמן. אם הבמאי, סקוט ווקר (בסרט בכורה), רצה לאלתר סצנות לצד אירועים אמיתיים, היה מן הראוי שלפחות היה עושה את זה מעניין. בנוסף, אם היה יותר זמן מסך של קייג' לעומת קיוזאק, זה גם היה מסייע להציל מעט את העלילה.

הצלם פטריק מורגויה ("רחובות ברוקלין") עושה קסמים בין גוונים קודרים וזוויות מוזרות, המשפרות את האופי המטריד בסיפור זה. הסיפור אמנם צריך להיות כהה, אחרי הכל – הנסן חוטף, מענה, אונס והורג את קורבנותיו ללא רחמים, וכנראה שהבמאי החליט שזה לא חומר שצריך להצטלם עם הרבה אור.

"אדמה קפואה" מפסיד הזדמנות להיות סרט גדול ומבזבז את כישרונם של שני שחקנים בסיפור המצריך תסריט טוב יותר או טיפול עשרת אלפים.

Print Friendly

על אודות שי שגב

שי שגב משמש כמבקר הקולנוע והטלוויזיה של מגפון. בעבר הרחוק למד קולנוע ותקשורת, ואף גמע קילומטראז' מכובד כבמאי ותסריטאי טלוויזיה. בשנים האחרונות משמש ככתב היין האלכוהול של Ynet, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים. בעבר שימש כעורך הכלכלה והמזון של מגפון, עורך ראשי של מגזין הנדסת מים, כתב מסעדות ומבקר היין של ידיעות אחרונות, גלובס, מגזין Timeout ודרך האוכל. שגב כבר הספיק לכתוב ולערוך חלק מאתרי המזון, ביקורת המסעדות והיין המובילים בישראל, תוך היותו שופט יין ומזון בתחרויות בכל רחבי העולם. בזמנו הפנוי, מכהן כיו"ר ועדת היין של האקדמיה העברית ללשון. בזמנו הלא פנוי, משמש ככותב נאומים לבכירי ממשל ולראשי חברות בארץ ובעולם.
פוסט זה פורסם בקטגוריה ד, סרטים, תרבות, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.