הממשלה תעביר הטיפול בהתיישבות הבדואים למשרד החקלאות

במטרה להעניק לשר החקלאות את כל הכלים לקידום הנושא צפויה הממשלה גם לאשר את העברתם של מטה היישום להסדרת התיישבות הבדואים בנגב והרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב ממשרד ראש הממשלה למשרד החקלאות

Print Friendly

הטיפול בהסדרת ההתיישבות הבלתי חוקית של הבדואים בנגב יועבר ביום ראשון ממשרד ראש הממשלה למשרד החקלאות. עם אישור הממשלה יופקדו שר החקלאות יאיר שמיר ומנכ"ל משרדו רמי כהן על הטיפול בנושא. כך נמסר מלשכת ראש הממשלה.

הפגנות נגד תכנית פראוור ביפו (צילום: דן בר דוב)

הפגנות נגד תכנית פראוור ביפו (צילום: דן בר דוב)

במטרה להעניק לשר החקלאות את כל הכלים לקידום הנושא צפויה הממשלה גם לאשר את העברתם של מטה היישום להסדרת התיישבות הבדואים בנגב והרשות להסדרת התיישבות הבדואים בנגב ממשרד ראש הממשלה למשרד החקלאות.

רק לפני כחודש הוחלט על גניזת תוכנית פראוור, לאחר שהשר לשעבר בני בגין הניח על שולחן ראש הממשלה המלצה לסגת מהליכי החקיקה של תכנית בגין-פראוור ולגנוז אותה סופית. ראש הממשלה נתניהו קיבל את המלצתו של בגין והחליט להפסיק את הליכי החקיקה של התכנית, שהייתה אמורה להסדיר את פריסת היישובים הבדואיים בנגב.

במסיבת העיתונאים שכינס השר בגין, ההוא האשים כי "מאז החל הדיון בהצעת החוק בוועדת הפנים של הכנסת, חברו יחדיו ימין ושמאל, ערבים ויהודים – תוך ניצול מצוקתם של בדואים רבים – כדי לחמם את האווירה עד לרתיחה לשם רווח פוליטי" וטען כי השינויים שמציעים לקיים במתווה הם הרסניים ומעוותים את כוונתה האמיתית של הצעת החוק.

[related-posts]

Print Friendly

על אודות צבי זינגר

יליד ישראל, 1952, עיתונאי מאז 1970 (שבועון "במחנה", עיתון הסטודנטים "פי האתון", "הארץ", "מעריב", "ידיעות אחרונות") אב לשלוש בנות
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.