אלשטיין ובן משה הם רשמית בעלי השליטה באי.די.בי

אמש העבירו הנאמנים שהופקדו על פיקוח הסדרי החוב באי.די.בי, עו"ד חגי אולמן ואייל גבאי, את השליטה לידיהם של אלשטיין ובן משה. אולמן: "אם חברה נקלעת לחדלות פירעון, הנושים הם אלו שיבחרו את עתידה". גבאי: "בשורה לבעלי ההון – משלמים חובות או משלמים מחיר"

Print Friendly

אדוארדו אלשטיין

אדוארדו אלשטיין

מוטי בן משה

מוטי בן משה

בתום שנה וחצי של פעילות וויכוחים בהליכי הסדרי החוב, הועברה אתמול השליטה באי.די.בי רשמית לידיהם של אדוארדו אלשטיין ומוטי בן משה. את המפתחות העבירו אליהם שני הנאמנים עו"ד חגי אולמן ואייל גבאי. הדיונים על גמר הקלוזינג נמשכו כמעט עד לרגע העברת השליטה, וכשהם הסתיימו אפשר היה לברך על המוגמר.

"יצרנו היסטוריה ותקדים שלא היה כמותו בישראל", אמר אולמן, שפתח את אירוע העברת השליטה, "ההסדר מוביל לשינוי אקלימי בהסדרי החוב במדינה – אם חברה נקלעת לחדלות פירעון, הנושים הם אלו שיבחרו את עתידה ומי יוביל אותה קדימה".

סיפור התבגרות של שוק ההון

אייל גבאי ציין, כי "הסדר החוב הוא סיפור ההתבגרות של שוק ההון הישראלי. תמיד היו הסדרי חוב, עוד בימי התנ"ך. בהסדר החוב באי.די.בי יש גם בשורה לבעלי ההון שילמדו שמשלמים חובות, או משלמים מחיר".

ערך רב למשקיעים

מוטי בן משה אמר: "אנחנו מסיימים מסע לא פשוט של שנה לרכישת קונצרן המעניין ביותר בשוק הישראלי. אנחנו מוציאים היום את החברה לדרך חדשה של מיצוב החברות הקיימות ובלי נדר נקיים גם פעילויות חדשות שבסופו של דבר, אני תקווה, שיתנו ערך רב למשקיעים בחברה ובסופו של דבר גם לאזרח הישראלי".

Print Friendly

על אודות עמי אטינגר

עורך חדשות ב"דבר", "ידיעות אחרונות" ו-25 שנה עיתונאי ב"מעריב" בתפקידים: עורך חדשות, עורך כלכלי, רכז כתבים וכתב לענייני תעופה, תיירות ותעשיות ביטחוניות
פוסט זה פורסם בקטגוריה ג, כלכלה, שוק ההון, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.