ליברמן משבח את אוסטרליה: "מגלה יושר והגינות ביחס לסכסוך"

הודעתו של ליברמן נמסרה לאחר שממשלת אוסטרליה הודיעה היום כי השימוש במונח ״שטח כבוש״ אינו מתאים למזרח ירושלים ולאחר ששר המשפטים האוסטרלי, ג׳ורג׳ ברנדיס, הסביר כי "התיאור של השטח ככבוש הוא מונח טעון עם השלכות בעייתיות והוא אינו מתאים ואינו מועיל"

Print Friendly

שר החוץ, אביגדור ליברמן, אומר כי הוא מברך את ממשלת אוסטרליה שמגלה יושר והגינות בהתייחסות לסיכסוך הישראלי-פלסטיני.

הודעתו של ליברמן נמסרה לאחר שממשלת אוסטרליה הודיעה היום כי השימוש במונח "שטח כבוש" אינו מתאים למזרח ירושלים ולאחר ששר המשפטים האוסטרלי, ג׳ורג׳ ברנדיס, הסביר כי "התיאור של השטח ככבוש הוא מונח טעון עם השלכות בעייתיות והוא אינו מתאים ואינו מועיל" ואמר כי "לא צריך ולא יהיה נכון שממשלת אוסטרליה תתאר אזורים עליהם מתנהל משא ומתן בשפה שיפוטית כזו".

נתניהו בפגישה שקיים בדאבוס עם טוני אבוט, ראש ממשלת אוסטרליה (צילום: קובי גדעון/לע"מ)

נתניהו בפגישה שקיים בדאבוס עם טוני אבוט, ראש ממשלת אוסטרליה (צילום: קובי גדעון/לע"מ)

השר ליברמן אמר בתגובה: ״זוהי התייחסות רצינית לסוגיה, התייחסות שחפה מאמירות פופוליסטיות ושאינה מנסה למצוא חן ולהתחנף לגורמים איסלאמיים קיצוניים שמהלכים אימים על כל מי שמעז לומר את האמת ביחס לסכסוך בין ישראל לפלסטינים, בנוגע לשטחים שהם חלק מההיסטוריה היהודית במשך אלפי שנים ושמעולם לא היו חלק ממדינה פלסטינית שכלל לא הייתה קיימת אף פעם".

עוד אומר ליברמן כי הדברים הללו מצטרפים לדברים דומים שאמרה לפני כמה חודשים שרת החוץ של אוסטרליה, ג׳ולי בישופ, על-כך שאין זה נכון לקרוא להתנחלויות בשטחי יו״ש בלתי-חוקיות.

"אני מקוה שמדינות נוספות יגלו את היושר והאומץ שממשלת אוסטרליה מגלה״, אומר השר ליברמן.

Print Friendly

על אודות צבי זינגר

יליד ישראל, 1952, עיתונאי מאז 1970 (שבועון "במחנה", עיתון הסטודנטים "פי האתון", "הארץ", "מעריב", "ידיעות אחרונות") אב לשלוש בנות
פוסט זה פורסם בקטגוריה אסיה ואוקיאניה, אקטואליה, בארץ, בעולם, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.