הליכוד איבד את מעמדו כמפלגה הגדולה בכנסת

זאת לאחר שח"כ כרמל שאמה הכהן פרש מהכנסת לרגל התמנותו שגריר ל-OECD, וכניסת ח"כ אלכס מילר ממפלגת ישראל ביתנו – במקומו

Print Friendly

חילופי גברי בכנסת: ח"כ כרמל שאמה הכהן (ליכוד) פינה את מקומו לח"כ אלכס מילר (ישראל ביתנו). זאת, בעקבות התמנותו של ח"כ כרמל שאמה הכהן לשגריר ישראל ב-OECD. ח"כ שאמה הכהן הספיק לכהן שבועות ספורים בלבד בכנסת, לאחר שנכנס עם היבחרו של ראובן (רובי) ריבלין לנשיא המדינה.

יוצא. ח"כ כרמל שאמה הכהן (צילום: אתר הכנסת)

יוצא. ח"כ כרמל שאמה הכהן (צילום: אתר הכנסת)

נכנס. ח"כ אלכס מילר (צילום: אתר הכנסת)

נכנס. ח"כ אלכס מילר (צילום: אתר הכנסת)

בכך איבד הליכוד את מעמדו כמפלגה הגדולה בכנסת והשתווה במספר חברי הכנסת למפלגתו של יאיר לפיד, "יש עתיד". ייצוגה של מפלגת ישראל ביתנו גדל בחבר כנסת אחד ל-12 ח"כים.

ח"כ אלכס מילר כיהן בעבר כחבר כנסת בכנסות ה-17 וה-18 מטעם סיעת ישראל ביתנו. בכנסת ה-18 כיהן ח"כ מילר כיו"ר ועדת החינוך התרבות והספורט וכסגן יושב-ראש הכנסת. הוא בעל תואר ראשון בהוראה ותואר שני במדיניות ציבורית.

כרמל שמה הכהן כתב היום בעמוד הפייסבוק שלו: "לאחר התלבטות ארוכה וההחלטה הקשה בחיי, אני עוזב היום את הכנסת בפעם השניה ויוצא לדרך חדשה עם כל משפחתי לצרפת לכהן כשגריר ישראל למוסדות הבינ"ל: OECD, מועצת אירופה ו-UNESCO. ברצוני להודות לשר החוץ על ההמלצה לממשלה, לראש הממשלה על ברכת הדרך למרות אבדן המנדט לליכוד בכנסת ולחברי ממשלת ישראל על האמון והמינוי פה אחד".

עוד כתב ח"כ שאמה הכהן: "לפני אתגר כמעט אין סופי, הן במישור המקצועי והן במישור המשפחתי. זהו בהחלט פסק זמן מוחלט ואולי סופי של 3-4 שנים מהפוליטיקה ומהעשייה הציבורית המקומית, אך אעשה כמיטב יכולתי לייצג ולקדם את מדינת ישראל ולהגן על שמה הטוב ועל האינטרסים שלה, באחת הזירות הקשות ובתקופה מורכבת מאוד".

Print Friendly

על אודות צבי זינגר

יליד ישראל, 1952, עיתונאי מאז 1970 (שבועון "במחנה", עיתון הסטודנטים "פי האתון", "הארץ", "מעריב", "ידיעות אחרונות") אב לשלוש בנות
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.