הלב תוקן בחג האהבה

הוא שוקל רק 600 גרם ולפניו עוד דרך ארוכה, אבל באופן סמלי ביותר ודווקא בחג האהבה, קיבל פג המאושפז בפגייה של המרכז הרפואי הלל יפה מתנה מיוחדת, תיקון פגם לבבי מציל חיים

Print Friendly

הוא שוקל רק 600 גרם ולפניו עוד דרך ארוכה, אבל באופן סמלי ביותר ודווקא בחג האהבה, קיבל פג המאושפז בפגייה של המרכז הרפואי הלל יפה מתנה מיוחדת, תיקון פגם לבבי מציל חיים

מאת עמית קרטס בנין

לפני כשבועיים נולד במרכז הרפואי הלל יפה בנם של בני הזוג ש' מחדרה, בשבוע ה-25 להיריון. משקלו 600 גרם, אך כל מדדיו יציבים. הוא הועבר מייד לפגיית בית החולים כאשר הוא מונשם ומטופל באינטנסיביות.

צוות הפגייה בחדר הניתוח

צוות הפגייה בחדר הניתוח

"למרות שמצבו היה טוב ויציב ראינו שקיים קושי לנתק אותו ממכשיר ההנשמה", מסביר ד"ר מיכאל פלדמן, מנהל מחלקת ילודים ופגים של המרכז הרפואי הלל יפה. "הסיבה, צינור המחבר בין עורק היוצא מהלב לאב העורקים וחיוני לחיים העובריים (צינור הדוקטוס) לא נסגר, כמו שקורה באופן פיזיולוגי בתינוק בשל. כל התרופות שניתנו לסגירת הצינור לא צלחו ולכן הוחלט על סגירה בניתוח".

הניתוח נקבע לאתמול, כמובן ללא התחשבות בתאריך – חג האהבה – שבו סמל הלב מככב בכל מקום ואתר. רק בתום הניתוח, שעבר בהצלחה, שמו לב כל הנוכחים שמדובר בצירוף מקרים חביב למדי, תיקון של צינור המחובר ללב ביום האהבה.

הצוות המטפל לפני המעבר בחזרה לאינקובטור

הצוות המטפל לפני המעבר בחזרה לאינקובטור

"גם מיקום הניתוח היה לא שגרתי", מסביר ד"ר פלדמן. "לרוב היינו מעבירים את התינוק לחדר ניתוח ואפילו לבית חולים אחר. במקרה הזה, בגלל משקלו הנמוך, הוחלט שלא לטלטלו, יצרנו בפגייה אזור סטרילי לחלוטין וסגור, וצוות הפגייה, בשיתוף צוותים של מחלקת הרדמה ואחיות חדר ניתוח, הגיע אלינו. את הניתוח ביצע ד"ר דוד מישאלי, כירורג לב ילדים, שהגיע אף הוא מבית חולים עמית במיוחד כדי לבצע את הניתוח. קשה לתאר במילים את ההתרגשות של הצוות כולו במעמד המיוחד.

ד"ר פלדמן מסכם: "הניתוח עבר בהצלחה, והתינוק מראה סימנים חיוביים ביותר. בעקרון, ניתוחים כגון אלו נוטים לעבור בשלום, אבל תמיד קיימת סכנת חיים בגלל המשקל הנמוך, עם סיבוכים מתלווים כגון זיהום. הוריו קיבלו, כמובן, הסבר מקיף על מצבו וכרגע התינוק מאושפז תחת בקרה קפדנית ביותר ונבדק כל העת".

חג האהבה או לא, גם הם וגם הצוות מחזיקים אצבעות ומקווים שהוא ימשיך ויתחזק ויצא הביתה במהרה.


Print Friendly

על אודות עמית קרטס בנין

רכזת כתבים ועורכת חדשות בעיתון "מגפון". משפטנית ועיתונאית. לשעבר: עורכת מוספי השבת והעמודים האדיטוריאליים בעיתונים "על המשמר" ו"דבר", עליהם השלום. חברה במועצת העתונות ויו"ר ועדת האתיקה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, בריאות, חדשות בריאות, מקומי, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.