חג היין: המלצות טעימה לסוכה לבנה

המלצה על חמישה יינות לבנים אידיאליים לשתייה בסוכה הלבנה תחת הכוכבים המנצנצים בין עלי הסכך • חג הסוכות לא יכול להיות יותר רומנטי מזה

Print Friendly

חג הסוכות מסמל את חג היין, כיוון שבציר הענבים הקייצי הסתיים זה עתה, וניתן כבר למצוא על המדף את ניצני היין הראשונים ממאורע חקלאי זה. סוכות נחשב גם לחג לבן, בשל הסוכה הלבנה, ובחרנו לחלוק עמכם יינות לבנים אידיאליים לשתייה בסוכה, אשר זכו לטעימה הגונה ולציונים משובחים.

יקב דלתון, עלמה לבן 2013

יין נעים מאוד לשתייה: אף עשיר בפרחים רעננים, חמיצות עדינה ברקע, גוף קליל וסיומת חמצמצה ארוכה הקוראת לעוד. 77 שקל.

יקב דלתון, עלמה לבן 2013יקב דלתון, עלמה לבן 2013

יקב ויתקין, ריזלינג 2013

היין מוגדר כחצי יבש, אך בפה ניחן שהוא די התייבש משיירי הסוכר. בשומת של פירות ופרחים לבנים עם רמזים מינראליים עדינים, והפה – כפי שצוין, אינו מתוק, אלא סמיך ומותיר רושם. סיומת עם חמיצות מענגת המותירה טעם לעוד. בהחלט מעניק את מלוא התמורה. כלומר, מעט יקר: 95 שקל, אולם משתלם.

יקב ויתקין, ריזלינג 2013

יקב ויתקין, ריזלינג 2013

יקב יתיר, ויונייה 2013

בצבע צהבהב בוהק במיוחד, הויונייה מעט סגור, אם כי כשמתאמצים מתבשמים בלימוניות עדינה. הפה מאוד יבש, פריך אולם מרמז על רעננות חיננית. בהחלט מעניין מסקרן. 80 שקל.

יקב יתיר, ויונייה 2013יקב יתיר, ויונייה 2013

יקב צובה, מצודה, שרדונה 2013

יין מרשים בנוכחות, אם זה בצד הבושמתי הניכר בעושר רב של לימוניות אל מול החבית (קרמל, וניל, חמאתיות וטבק), או אם זה בסמיכות היין המשתלטת על החיך. ניכר כי זהו יין 'בריא' עם סיומת ארוכה, שייזכר בשל עוצמתו הכבירה. מחיר: 89 שקל.

יקב צובה, מצודה, שרדונה 2013יקב צובה, מצודה, שרדונה 2013

יקב רמת הגולן, ירדן, שרדונה 2012

אחד מן היינות המרשימים ביותר בטעימה זו, כיוון שהיין ניחן באינספור בשומות של פירות טרופיים ולבנים, וברקע וניל וקרמל עדינים המגיעים מהשימוש בחבית. גוף מלא נוכחות, ובהחלט ניכרת סיומת ארוכה ואף מרגשת. תמורה מושלמת למחיר: 65 שקל.

יקב רמת הגולן, ירדן, שרדונה 2012

יקב רמת הגולן, ירדן, שרדונה 2012

Print Friendly

על אודות שי שגב

שי שגב משמש כמבקר הקולנוע והטלוויזיה של מגפון. בעבר הרחוק למד קולנוע ותקשורת, ואף גמע קילומטראז' מכובד כבמאי ותסריטאי טלוויזיה. בשנים האחרונות משמש ככתב היין האלכוהול של Ynet, עורך מגזין יין וגורמה, מגזיני תעופה, תיירות ומלונאות מובילים. בעבר שימש כעורך הכלכלה והמזון של מגפון, עורך ראשי של מגזין הנדסת מים, כתב מסעדות ומבקר היין של ידיעות אחרונות, גלובס, מגזין Timeout ודרך האוכל. שגב כבר הספיק לכתוב ולערוך חלק מאתרי המזון, ביקורת המסעדות והיין המובילים בישראל, תוך היותו שופט יין ומזון בתחרויות בכל רחבי העולם. בזמנו הפנוי, מכהן כיו"ר ועדת היין של האקדמיה העברית ללשון. בזמנו הלא פנוי, משמש ככותב נאומים לבכירי ממשל ולראשי חברות בארץ ובעולם.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אוכל, ג, חדש על המדף, יין ואלכוהול, כתבות אוכל, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.