אחרי שמונה שנים: ישראל אישרה שיווק דגים מעזה לגדה המערבית

כחצי טון דגים טריים הועברו היום מעזה לשטחי הרשות הפלסטינית. הלילה הוטבעה סירה שיצאה מעזה למצריים וחזרה עמוסה. שייטי הסירה לא נענו לכריזה לעצור לבידוק ואז נורתה הסירה והוטבעה. הדייגים נפצעו

Print Friendly

לראשונה מאז שנת 2007, עבר משלוח דגים שנלכדו בידיי דייגי עזה לגדה המערבית. מסרו היום (שני) גורמי ממשל רשמיים ברשות הפלסטינית. ל דברי מנהל המעברים ברשות הפלסטינית הועבר היום מלוח בן למעלה מחצי טון דגים טריים. הרשויות הישראליות במנהל האזרחי הודיעו כבר לפני שבועיים לפלסטינים כי סחורה חקלאית ודגים יורשו להיות משווקים לשטחי הרשות בגדה המערבית.

חצי טון דגים הועברו ממסוף כרם שלום לגדה המערבית (צילום ארכיון: מען)

חצי טון דגים הועברו ממסוף כרם שלום לגדה המערבית (צילום ארכיון: מען)

 

 (צילום ארכיון דובר צהל)

(צילום ארכיון דובר צהל)

אמש (ראשון), בסמוך ל-01:00, נפצעו שלושה דייגים מירי לעבר סירתם שהוטבעה בידי חיל הים הישראלי. דובר צה"ל מסר כי כוח סיור של ספינת חיל הים זיהה בשעות הערב המוקדמות בסירת גדיג שעזבה את מימי עזה ושטה לאזור מצרים. הכוח ביצע מעקב אחרי הסירה וזיהה שסירת הדייג שבה על עקבותיה ממצרים לעזה כשהיא עמוסה לעייפה. הכוח ביצע נוהל עצירה וכרז לעבר הסירה ומשראה שאיננו נענה ירה בספינה וזיהה פגיעה במטרה. סוכנות מען הפלסטינית דיווחה כי הפצועים הועברו לטיפול בבית החולים אבו יוסף נג'אר שברפיח, אך לא דווח מה מצבם.

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, כלכלה, עם התגים , , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.