שועפט: צעיר פלסטיני ניסה להבריח נשק ונלכד

לפנות בוקר הגיע צעיר לבידוק במעבר שועפט. גלאי המתכות צפצף ובסריקה שנערכה על גוף הצעיר נמצא מקלע קרל גוסטב. הוא נעצר ונילקח לחקירה

Print Friendly

ערנותם של לוחמי המשטרה הצבאית ולוחמי משמר הגבול הביאו לתפיסתו של נער בן 15 בעת שהיה חמוש בנשק אוטומטי אותו ניסה להבריח במעבר שועפט  שבכניסה לירושלים.  היום (שני)  לפנות הבוקר, בשעה 02:45, הגיע פלסטיני ממחנה פליטים שועפאט אל עבר עמדת בידוק. רב"ט דניאל מלכה, לוחם במשטרה צבאית ביקש מהחשוד לעבור במגנומטר (גלאי מתכות) בזהה לכל אזרח שבכוונתו לעבור במעבר לשטחי ירושלים,  המגנומטר התריע בעת הבדיקה והחייל ביקש מהחשוד ממנו לעבור שנית אך המגנומטר התריע פעם נוספת.

הצעיר בעת מעצרו (צילום באדיבות מג"ב)

הצעיר בעת מעצרו (צילום באדיבות מג"ב)

הנשק שנילכד (צילום באדיבות מג"ב)

הנשק שנילכד (צילום באדיבות מג"ב)

דניאל החל לחשוד וביקש מהחשוד שיוריד את הקפוצ'ון שהוא לבש וכשהוריד זיהה דניאל כי ממכנסיו של החשוד מבצבץ נשק. הוא סגר מייד את קרוסלת הבידוק תוך שהוא מאבטח את נקודת האירוע וקרא למפקד המחסום, רס"מ טליע עמאר לוחם במשמר הגבול. טליע הגיע והשניים פרקו מהצעיר את נשקו מסוג קרל גוסטב.  "אנו עדים לניסיונות חוזרים ונשנים לפגע בכוחותינו, הלוחמים מתודרכים ומאומנים לפעול בדיוק בתרחישים מהסוג הזה. לשמחתי הצלחנו היום לסכל זאת עוד טרם החמיר האירוע", מספר טליע. הצעיר הפלסטיני נעצר להמשך חקירה של היחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

עמדת הבידוק במעבר שועפט (צילום באדיבות מג"ב)

עמדת הבידוק במעבר שועפט (צילום באדיבות מג"ב)

מפקד גדוד ארז של משטרה צבאית, סא"ל גיל ממון שיבח את החייל ש"גילה ערנות ופעל במקצועיות וכפי שמצופה ממנו ועל כך הערכתנו וגאוותנו".  מעבר שועפט מצוי בכניסה למחנה הפליטים שועפט ומהווה נקודה רגישה של חיכוך בלתי פוסק עם כ-25 אלף הפלסטינים המתגוררים באזור.

מחנה הפליטים שועפת -  מהווה נקודת חיכוך קשה בין תושביו לכוחות הביטחון (צילום: תקשורת ערבית)

מחנה הפליטים שועפת - מהווה נקודת חיכוך קשה בין תושביו לכוחות הביטחון (צילום: תקשורת ערבית)


 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, פליליים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.