סימון תוצרת ההתנחלויות – מעכשיו גם בארה"ב

המכס האמריקני העביר הנחיה ליבואנים בארצות הברית ולפיה יש לסמן מוצרים שיוצרו באזור יהודה ושומרון. המוצרים יסומנו בכיתוב ״מיוצר בגדה המערבית/עזה״ ולא בכיתוב "תוצרת ישראל". על אלו שלא ימלאו אחר ההנחיות יוטלו סנקציות

Print Friendly

האיחוד האירופי אינו לבד. עכשיו גם בארה"ב מסמנים את תוצרת ההתנחלויות בנפרד.

הערוץ הראשון חשף אמש כי המכס האמריקני העביר הנחיה ליבואנים בארצות הברית ולפיה יש לסמן מוצרים שיוצרו באזור יהודה ושומרון. המוצרים יסומנו בכיתוב ״מיוצר בגדה המערבית/עזה״ ולא בכיתוב "תוצרת ישראל". על אלו שלא ימלאו אחר ההנחיות יוטלו סנקציות.

ההנחיות פורסמו רק לפני חמישה ימים למרות שחוק סימון המוצרים נחקק בארה"ב עוד לפני כ-20 שנה בשנת 1995. ככל הנראה הוחלט לאכוף את החוק, שהיה עד עתה בגדר "אות מתה", בעקבות תלונות של ארגונים פרו פלסטינים.

משרד החוץ האמריקני אישר את הפרטים והסביר כי ארצות הברית אינה מתייחסת באופן נפרד לסחורות המיוצרות על ידי מתנחלים בגדה המערבית ולאלו המיוצרות בידי פלסטינים. ההנחיה תקפה לגבי שני סוגי הסחורות.

Print Friendly

על אודות צבי זינגר

יליד ישראל, 1952, עיתונאי מאז 1970 (שבועון "במחנה", עיתון הסטודנטים "פי האתון", "הארץ", "מעריב", "ידיעות אחרונות") אב לשלוש בנות
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בעולם, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, צפון אמריקה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.