גדר המערכת בדרום ממבט הרחפן – 24 ק"מ ממקטע בן 30 ק"מ הסתיימו

משרד הביטחון סיים בימים הצבת מכשול אלו של 24 ק"מ מתוך 30 ק"מ, עליהם החליטה הממשלה
עלות הקמת הגדר 300 מיליון שקל שתכלול גם הקמת מיגון ייחודי באזור שדה התעופה 'אילן רמון', המוקם בימים אלה סמוך לתמנע

Print Friendly

24 ק"מ של מכשול גבול  בין ישראל לירדן, מתוך מקטע של 30 ק"מ הושלמו עד כה. מכשול הגבול שמוקם על בסיס מודל שפותל ברמת הגולן ובגבולות מצריים מחל באילת ויסתיים בחולות סמר, צפונית לתמנע. עבודות ההקמה יימשכו עד סוף השנה, בעלות של כ-300 מיליון ₪.
עשרות קבלנים ומאות משאיות של אגף ההנדסה והבינוי ומנהלת התפר ו'שעון חול' במשרד הביטחון, ממשיכים בימים אלו בקצב מהיר בעבודות להקמת 'הגדר המזרחית' בגבול ישראל ירדן. את העבודות מוביל ראש מנהלת התפר ושעון חול, תא"ל ערן אופיר, שניהל את פרויקט הקמת הגדר בגבול מצרים וברמת הגולן.

גדר המערכת מתחילה באילת (צילום מסך)

גדר המערכת מתחילה באילת (צילום מסך)

 

על-פי החלטת הממשלה, אורכו של המקטע שנבנה בימים אלה הינו כ-30 ק"מ, מאילת ועד לחולות סמר (צפונית לתמנע) ובמשרד הביטחון נערכים להשלים את פריסת הגדר בשבועות הקרובים. כלל העבודות הכוללות: כבישי מערכת, מגדלי תצפית, חמ"לים ואמצעים מתקדמים נוספים, צפויות להסתיים עד לסוף השנה. העבודות בהיקף של כ-300 מיליון ש"ח יכללו גם הקמת מיגון ייחודי באזור שדה  התעופה 'אילן רמון', המוקם בימים אלה סמוך לתמנע.

צילום רחפן: אגף ההנדסה והבינוי במשרד הביטחון

במשרד הביטחון מדגישים כי בתכנון הפרויקט ניתן משקל רב לתוואי השטח הייחודי של הערבה ולמזעור הפגיעה בנוף, בתאום עם גורמי הגנת הסביבה. בין השאר פותחו פתרונות הידרולוגיים, שיאפשרו את הקמת המכשול בתוואי נחל הערבה, מעברי מים רבים לחיזוק עמידות המכשול, מעברים אקולוגיים לבעלי חיים, וכן פתרונות למניעת קורוזיה, בשל הקרבה לים.

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.