גבר כבן 70 מצא את מותו בשריפה במרכז הכרמל

לוחמי האש מתחנת זבולון במחוז צפון הוזעקו הבוקר לכיבוי שריפה בבית מגורים במרכז הכרמל בחיפה, השתלטו על האש וחילצו גבר במצב קשה. מותו נקבע במקום. מוקדם יותר פרצה שריפה בשני בתי ספר בישוב טובא זנגריה בצפון. נזק רב נגרם לרכוש אך אין פגיעה בנפש

Print Friendly

גבר בשנות ה-70, מצא את מותו בשריפה שפרצה הבוקר (שישי) בבית מגורים דו קומתי ברחוב פינסקר שבמרכז הכרמל בחיפה.  3 צוותי כיבוי הצליחו להשתלט על השריפה שהשתוללה בשתי קומות וחילצו מהדירה את הגבר כשהוא בצב קשה. פרמדיקים של מד"א שהוזעקו למקום נאלצו לקבוע את מותו במקום.

השריפה במרכז הכרמל (צילומים: מכבי האש מחוז חוף ודוברות איחוד והצלה)

השריפה במרכז הכרמל (צילומים: מכבי האש מחוז חוף ודוברות איחוד והצלה)

מפקד האירוע טפסר משנה שלום לוי תאר את האירוע: "כשהגענו למקום הבחנו כי בתוך הבית בערה עזה וקרינת חם גבוהה. מדובר בבית מגורים דו קומתי ועשן נצפה יוצא מהחלונות. הצוותים אשר חשו למקום החלו מידית בפעולות כיבוי ראשוניות על מנת שניתן יהיה להמשיך ולחדור פנימה. במקביל הוחל בפעולות סריקה אשר במהלכן אותר גבר מבוגר כשהוא ללא הכרה באחד מחדרי הקומה העליונה. לוחמי האש חילצו את הלכוד באופן מידי אל מחוץ לדירה שם המתינו גורמי הרפואה. לצערנו הרב בתום פעולותיהם נקבע מותו".

השריפה בטובא זנגירה (צילום: דוברות מכבי האש מחוז חוף)

השריפה בטובא זנגירה (צילום: דוברות מכבי האש מחוז חוף)

מוקדם יותר לפנות בוקר  פרצו  2 שריפות בשני בתי ספר ביישוב טובא זנגרייה שבצפון. על פי החשד, מדובר בהצתות שהחלו בחדרי המנהלים של שני מוסדות החינוך. למבנה בית הספר היסודי שנפגע בשריפה נגרם נזק קל, ולמבנה חטיבת הביניים נגרם נזק רב לריהוט ולמבנה. המשטרה פתחה בחקירה. חוקר דליקות שהגיע למקום טען כל כיווני החקירה נבדקים, כולל חשד של הצתה בזדון. בשעות הלילה התקבל דיווח על עשן בבית ספר ביישוב הבדואי בצפון. שלושה צוותים של כיבוי והצלה הוקפצו למקום, ובמהלך העבודות זוהה עשן מבית ספר נוסף. בשל כך הוקפצו ארבעה צוותים נוספים, שכיבו את השריפה.
במהלך הלילה (חמישי-שישי) פעלו לוחמי האש מתחנת זבולון בשישה אירועים: שריפת רכב בכביש 85 בסמוך לצומת מכר, הבערת צמיגים שכתוצאה מכך גרמה לשריפה ביער אחיהוד, שריפת רכב בכפר ירכא, שריפת פסולת בניין בכפר ירכא, שריפת מבנה עמותה בכפר ג'וליס במסגרתה פעלו ארבעה צוותי כיבוי בפיקודו של מפקד המשמרת רשף רמי ויצמן (נזק נגרם למבנה ולתכולתו) ושריפת רכב בעכו העתיקה בסמוך למגדלור. כלל האירועים ייחקרו היום ע״י חוקר דליקות מטעם הרשות לכבאות והצלה מחוז חוף.

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, פליליים, עם התגים , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.