תופעה שצריך לעקור

רוצים תרבות? התנתקו מהגברת סיבוני, גם אם תנטשו בזמן נאומה הרי עצם נוכחותכם באירוע שבחסותה אתם מאשררים פעם אחר פעם את הסכמתכם וכניעתכם לפאשיזם האנטי תרבותי שמייצגת מירי סיבוני ומכפיפים עצמכם מרצון למערכת שמתעבת אתכם.

Print Friendly

שרת התרבות - קריקטורה: עמית מנדלזון

הייתי שמח להתעלם ממירי סיבוני, אבל אסור לי ולאף אחד אחד מאיתנו להתעלם מהתופעה המזעזעת הזו האחראית על התרבות שלנו.

אינני יודע על מה חשבה "שרת התרבות"  של מדינת ישראל כשנטשה את האולם למשמע שירו של מוחמד דרוויש, ספק רק עם עלתה במוחה דמותו של היטלר הנוטש את האיצטדיון בברלין למראה נצחונו של האצן השחור ג'סי אוואנס. פשוט לא יתכן, שכן "שרת הספורט" פשוט לא יודעת מי זה ג'סי אוואנס, מעבר לכך סביר להניח שגם היא, כמו אוהדיה כועסים על היטלר שלא סיים את העבודה וחיסל את כל האשכנזים (לימים השמאלנים)

מירי סיבוני היא גזענית אבל לא מתוך אידיאולוגיה מפלגתית, היא גדלה על הגזענות וחונכה לתוכה וכל מילה, כל אמרה, כל נאום רווי שנאה לכל מה שאיננו ממוצא ספרדי (ערבי?) יהודי, מצביעה על חינוך לגזענות מבית. מירי סיבוני פשוט נפלה על המפלגה הנכונה שנותנת לה את הבמה להציג את השנאה המפעפעת בה.

בהתחשב בעילגותה, בורותה בנושאים טרוויאלים, תרבות הדיבור שלה (כן אני יודע שכלום לא יחבר את הגברת סיבוני למילה תרבות) כל האווירה האופפת אותה וכמובן חבריה (לה פמיליה, ארגון להב"ה). הרי שקשה להאמין שהאשה העלובה הזו, מילאה את תפקיד דובר צה"ל. ואולי צודקות השמועות העקשניות לגבי מסע הדילוגים של הגברת סיבוני בין מיטות הגנרלים. אחרי הכל המינימום שדובר צה"ל צריך הוא להבין את שפת אימו ולדעת לעשות בה שימוש.

לתפקיד שרת התרבות דווקא נחתה הגברת סיבוני בצדק, היא הרי מדגם מייצג של התרבות הישראלית העכשווית ביותר: בורות, שנאה, גזענות, טפשות, סתימת פיות, וגסות רוח. מכירים מישהו שנכנס למשבצת הזו טוב יותר מסיבוני? אני לא!

מירי סיבוני – קריקטורה: שרה פלד

אלמלא הייתי בטוח שהגברת סיבוני מתקשה בקריאה הרי שהייתי משוכנע, שלמרות שלא קראה את צ'כוב, את "מיין קאמפ" היא דווקא כן קראה, ואולי הביאו לה גירסא מוקלטת?

אין בה בגברת סיבוני טיפה מנייריזם, היא מה שהיא, והיא איננה מתביישת בזה. לפעמים נדמה לי ש"שר החינוך" נפתלי בנט בונה את תכנית הלימודים הפאשיסטית שלו על פי מודל סיבוני, ומקווה לייצר  דורות שלמים של לאומנים מטורפים, חסרי השכלה בסיסית ויכולת חשיבה, שישמחו למות בעד ארצו (היא היא ארצם של הפלשתינים), מן הסתם הוא שכח כנראה את החינוך המיני.

מירי סיבוני היא סיוט, אבל מי שאחראי על ניפוחו הוא דווקא אנשי התרבות הגודשים את האולמות בכל אירוע וחלוקת פרסים, בהם היא תופיע. הצורך הבלתי נתפס של פרפורמרים לקבל את תשומת ליבו של הממסד אפילו שהממסד הוא … מירי סיבוני.

רוצים תרבות? התנתקו מהגברת סיבוני, גם אם תנטשו בזמן נאומה הרי עצם נוכחותכם באירוע שבחסותה אתם מאשררים פעם אחר פעם את הסכמתכם וכניעתכם לפאשיזם האנטי תרבותי שמייצגת מירי סיבוני ומכפיפים עצמכם מרצון למערכת שמתעבת אתכם.

ביום בו תשתחררו מהצורך לקבל את ליטופי הממסד, ביום בו תהיה לכם מספיק גאווה כדי לא להתייצב מול זו ששופכת עליכם צואה בראש חוצות, אולי אז תוכלו אתם אנשי התרבות להוביל מהפיכה חברתית. עד אז אתם פשוט משקים את העשב השוטה שהורס כל חלקה טובה בגינתכם.

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה בארץ, מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

7 תגובות על תופעה שצריך לעקור

  1. מאת אחד העם 15‏:

    על פי הסגנון נראה שאדון גידי הוא טרול שעובד ללא תמורה. אפילו גופשטיין לא מוכן כנראה לשלם לטומטום הזה.

  2. מאת גידי‏:

    בריוני תרבות שצריך לגדוע או עבודת האלילים הפאנאטית של השמאל הקיצוני -עם יד קפוצה למעלה סמל המאבק הפלסטינאי להקמתה של פלסטין מהים עד הנהר.. ככה עם שיר של משורר השנאה הפלסטיני שמייחל בשיריו להשמדתנו ורק שרה אחת יוצאת מהאולם? איך שתקתם מול הפרובוקציה הזו?
    משהו על הקולנוע הישראלי שמחמוד דרוויש הוא מקור ההשראה שלו.מחמוד דרוויש כתב בכזו שנאה ארסית נגד כולנו,גם לא הבחין בין בשר אשכנזי למזרחי .
    וודי אלן אמר פעם: "אני מספיק נמוך ומכוער בשביל להתגאות כי הצלחתי בזכות עצמי" …בקולנוע הישראלי מצליחים תמיד בזכות שמאלנות קיצונית ,שנאה עצמית והצגתנו כרעים – זה המסלול להצלחה בתרבות הישראלית. ויש כאלה מזוכיסטים יהודים שכל הרע שבנו מחפשים אצל מירי רגב…היא בכלל לא הקטע כאן. אולם שלם עומד ומריע לשחקנים ערבים שהולכים ליצג סרט ישראלי בחו"ל שמחרימים שרה בממשלת ישראל ולא עולים לבמה ..היא עבורם מוחרמת לא בגלל שיצאה בזמן קטע של מחמוד דרוויש ששפך שנאה ורעל על מדינת ישראל אלא בגלל שהיא מייצגת את ממשלת ישראל ואת אי המוכנות שלה להשפיל עצמנו בפני שונאינו….ממשלת ישראל לא צריכה לכבד את דרוויש אבל הם כשחקנים במדינת ישראל חייבים לכבד את נציגת הממשלה בטקס..מי שלא מבין את ההבדל צר לי עליו. עמית זה לא בשבילך אתה ממילא לא תבין.