התנקשות בשגריר רוסיה בטורקיה – המתנקש: קצין משטרה טורקי

השגריר נורה כששהה בתערוכת צילומים באנקרה. היורה – קצין משטרה טורקי ירה בשגריר כשהוא צועק: אתם תשלמו על חלאב. משטרת טורקיה רדפה אחריו וירתה בו למוות

Print Friendly

השגריר לאחר שנורה

השגריר לאחר שנורה

התנקשות – אנדריי קרלוב, שגריר רוסיה בטורקיה נורה הערב (שני) באנקרה. כך דיווח הערב ערוץ הטלוויזיה הטורקי NTV.  על פי הדיווח השגריר נורה בעת ששהה בתערוכת צילומים ומצבו הוגדר כאנוש. קרלוב פונה במהירות לבית חולים ועל פי דיווחים אחרים שטרם אומתו סופית לא שרד את ההתנקשות. מאוחר יותר דיווח  ערוץ CNN-Turk על יריות שנשמעות עדיין בגלריה שבה נורה השגריר קרלוב. תערוכת הצילום עסקה בנושא "רוסיה בעיני הטורקים". על פי דיווחי המשטרה הטורקית היורה הוא קצין משטרה טורקי העונה לשם  Mert Altintas, יליד 94. הוא נכנס למקום תוך שהוא מתחזה לעיתונאי או איש אבטחה והצליח להתחמק מבדיקת גלאי המתכת. בעת הירי הוא צעק "אתם תשלמו על חאלב" ירה באקדח ונורה למוות על ידי משטרת טורקיה. כוחות מיוחדים משטרה גדולים נפרשו באזור.
עוד נודכ כי נשיא טורקיה רג'פ ארדואן התקשר לולדימיר פוטין הנשיא הרוסי ועדכן אותו על המתרחש ופרטי החקירה שמתמקדת כעת בשאלה?: מי שלח את המתנקש ומי עומד מאחוריו.

דקות ספורות לפני ההתנקשות - השגריר נואם בתערוכה

דקות ספורות לפני ההתנקשות - השגריר נואם בתערוכה


צילום מזווית קרובה של רגע ההתנקשות

 

זהו המתנקש כשהוא לבוש כאיש ביטחון (צילום מסך)

זהו המתנקש כשהוא לבוש כאיש ביטחון (צילום מסך)

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בעולם, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, מזרח תיכון, פליליים. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.