טראמפ, מנדלבליט, והדמוקטטורה הישראלית

קשה להתעלם מהעובדה שעמך ישראל שוב דורש מלך והפעם הם לא מצאו רועה אתונות אלא מגדל חמורים. ומה שהכי מפתיע אותי אותם אנשים שנתלים בהסטוריה החצי דמיונית של עם ישראל אפילו לא מכירים אותה וכלל אינם מודעים לאן הכל מוביל. או שאולי הם כן מבינים רק שהם רואים מבול ומבחינתם… אחרי המבול.

Print Friendly

בימים אלו משתולל לו הוריקן ברחבי העולם, ומחזיר אותנו במהירות לשנות השלושים ארבעים של המאה הקודמת. הוא אמנם משתולל בארה"ב אבל השלכותיה של מדיניותו של דונלד טראמפ על העולם כולו תהיה הרסנית.

טראמפ: איור - עמית מנדלזון

כבר כתבתי בעבר שהעולם זוחל לכיוון שואה נוספת והפעם הקורבן לא יהיה יהודים. לא תארתי לעצמי כמה מהר יתרחש הסצנריו. מה שעשה דונאלד טראמפ בשבוע בתפקיד הוא שיא גינס בהרס. התוצאות לא אחרו לבוא. טבח בקנדה ושריפת מסגד בטקסס. אבל, מי שנתן לדונלד טראמפ את המפתחות של הבית הלבן, לדעתי, הוא דווקא הדמוקרטים. עזבו את אוסף האנלפביתים שהחליט שלבחור בדונלד טראמפ זה "נגד הממסד" הם לא יודעים מה הוא הממסד ולא יודעים מיהו ומהו דונאלד טראמפ. הדמוקרטים הדמוקרטים דווקא כן יודעים, ולמרות הכל עשו כמיטב יכולם להציב מולו דווקא את הילארי קלינטון, מועמדת בעייתית עם הרבה הישגים אבל מזוהה עד זרה עם הממסד. אין לי ספק קל שבקלים שברני סנדרס היה מביס את טראמפ בקלילות. אבל כמו בכל מדינות המערב ההבדל בין שתי המפלגות הגדולות איננו כה גדול כמו שחושבים והאינטרסים הם בדיוק אותם אינטרסים וסנדרס הוא קוץ בישבן, שמבחינת הדמוקרטים עלול לפגוע בבעלי אינטרסים רבים מאוד בעיקר אלו השולטים בממון. הינו בדת האמיתית השלטת בארה"ב.

אם דונאלד טראמפ ימשיך בהשתוללות הגזענית שלו ארה"ב תמצא את עצמה, בדיוק כמו ישראל, בתוך גל טרור בלתי פוסק מצד אחד והסתה של השלטון מצד שני. מעגל של אלימות שלא יסגל לעולם. אני רק מקווה שהתקשורת בארה"ב, שמטווחת יומיומית על ידי טראמפ (בדיוק כמו שעושה נתניהו), לא תיכנע ותגרור אותו בדיוק לאותה פינה בה גררה את ניקסון בזמנו.

דמוקרטיה זה דיקטטורה

ראש ממשלת ישראל הארכי נוכל בנימין נתניהו יוצא במתקפה מוזרה על התקשורת, לטענתו חקירה פלילית איננה עילה ל"הוריד" ראש ממשלה מכהן (שוב המילה המעצבנת הזו, מישהו מכיר ראש ממשלה לא מכהן?) ומדובר בחתירה לא דמוקרטית. אף מילה כמובן על אהוד אולמרט.

במקביל יושב לו אחד מנדלבליט על ברז החוק ועושה כמיטב יכולתו לחבל בחקירות השונות של ראש הממשלה (ארבע חקירות פתוחות זה כנראה לא ממש מספיק נוכל ברמה הישראלית). והיות ומנדלבליט הוא היועץ המשפטי לממשלה היינו הסמכות המשפטית העליונה, והוא מונה על ידי נתניהו ונאמן לו ולא למדינה. הרי שנשאלת השאלה.מה בעצם ההבדל בין הדמוקרטיה הישראלית לדיקטטורה פר אקסלנס? אם אין שום סמכות מעל ליועה"מ שהוא במקרה זה (קודמו לא היה הרבה יותר טוב) שותף לפשע. ואם הסמכות העליונה מונתה על ידי ראש הממשלה הרי שמדובר חד משמעית בדיקטטורה, עובדה במדינת ישראל אפילו פגיעה בבטחון המדינה (היינו בגידה) פרשית הצוללות. שוד משאבי המדינה (מתווה הגז) שוחד ושלמונים (ישראל היום, סיגרים, שמפניה, תכשיטים ומה לא?), פגיעה בחופש הדיבור והעיתונות (נוני מוזס, נתניהו וכו')  אם כל הללו אינם מספיקים כדי לזרוק ראש ממשלה בדמוקרטיה בגלל שהפקק על ברז החוק מונה על ידו, הרי מה בעצם ההבדל בין דמוקרטיה לדיקטטורה?

כן הפרדת סמכויות , לא הפרדת סמכויות. היועץ המשפטי לממשלה לא אמור להיות קונסיליירי של אף אחד. הוא לא אמור לתת דין וחשבון למי שמינה אותו אלא לציבור. הוא מוגדר כעובד מדינה לא כעובד של משפחת נתניהו. ועל זה בלבד מן הראוי שיתן את הדין על פגיעה בדמוקרטיה הישראלית ומעילה באמון הציבור. ואף נאום משפטי רהוט לא יוציא אותו מהסיפור הזה טוב.

הסיאובידה 

מירי סיבוני גרב - שרה בלי תרבות: איור - עמית מנדלזון

אין מצב שהליכוד יצליח להפתיע אותי, אבל אין ספק שהמפלגה המסואבת הזו מצליחה להתעלות על עצמה פעם אחר פעם. השיא הנוכחי שישבר סביר להניח בקרוב הוא הליכודיאדה, מעבר לעובדה שמפלגה פוליטית ישראלית, המגדירה את עצמה יהודית וציונית, פוצחת בחגיגות, ביום בו כל העולם מרכין ראש לשואת היהודים, ושרת התרבות  של אותה מדינה יהודית אפילו לא יודעת שנקבע שאסור לחגוג ביום שכזה, ושלמרות הביקורת איש לא טרח ואפילו לא העלה בדעתו לחנוק את החגיגות. מעבר לפולחן האישיות שמזכיר ימים מחרידים בהסטוריה העולמית. ואפילו העובדה המזוויעה שהמנהיג ותומכיו מכשירים את הנרקיסיסט הקטן לבית נתניהו כיורשאיננה מפתיעה במיוחד. אבל מעבר לכל הללו, קשה להתעלם מהעובדה שעמך ישראל שוב דורש מלך והפעם הם לא מצאו רועה אתונות אלא מגדל חמורים.  ומה שהכי מפתיע אותי אותם אנשים שנתלים בהסטוריה החצי דמיונית של עם ישראל אפילו לא מכירים אותה וכלל אינם מודעים לאן הכל מוביל. או שאולי הם כן מבינים רק שהם רואים מבול ומבחינתם… אחרי המבול.

ומילה על מוזס

יש שיחלקו עלי בטענה שנוני מוזס הוא איש עסקים ומבחינתו משא ומתן הוא לגיטימי. משא ומתן הוא לגיטימי?לא כשהוא מתנהל על ראשו של של ציבור שלם. לא יתכן שאחד האנשים העשירים והחזקים במדינה "יבטיח" לראש ממשלה שלטון עד אחרית הימים. גם אם איננו יכול לקיים, ולצערי המסקנה שאליה הגעתי מזמן היא שרוב הציבור הישראלי קורא את הצהובון העלוב של מוזס,  הזבלון שמכתיב את האופנה, הלכלוכון שמכשיר בועלי קטינות ואנסים, כן הוא בהחלט שולט על דעת הקהל הישראלית. ואף אחד לא רשאי להבטיח לראש ממשלה את הציבור הישראלי על שיפוד, עם פלפלים ובצל בתמורה לפעילות עסקית זה שוחד , נקודה.

זבל של ראש עיר

זבל של ראש עיר - ניר ברקת- איור: עמית מנדלזון

ומילה לי אליך ניר ברקת: ראש עיר שמזהם את עירו הוא, תופעה חסרת תקדים בעולם, אונס את התושבים שבחרו בו באופן ברוטלי. ומן הראוי שיארוז את חפציו חליפות הפאר שלו יעלה על הג'יפ היוקרתי ויצא למסע חד כיווני אל מחוץ לעיר.

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על טראמפ, מנדלבליט, והדמוקטטורה הישראלית

 1. מאת גידי‏:

  הגישה ב 8 שנות אובמה אומרת שאין רע בעולם יש רק טוב… ואם מישהוא נכנס לשארלי הבדו ומחסל את כולם זאת אשמתם וצריך להשתדל לעשות לרוצחים טוב יותר ,משאבים, חינוך,שריעה, משכורת ופנסיה ואז הם יואילו בטובם רק לדרוס אותכם עם משאית…! .איך ההיסטוריה מפנקת אותנו עכשיו עם טראמפ כל יום לפנק לפנק לפנק…! את מי הוא אוהב ומכבד ומעריך ,ועל מי הוא סומך …על ביבי המלך והיהודים . פןרים ומגילת אסתר כבר פה ,רק שהפעם אחשורוש עומד לאכול אותה. מה זה משנה אם זה דיקטטורה או דמוקרטיה כי ליהודים שמחה ואורה.
  מנדנבליט יקירנו לא סתם הוא פרקליט המדינה …והוא יודע מה מצפים ממנו והוא אף פעם לא הכזיב (מרדכי היהודי אמרתי?).מירי רגב מלכת אסתר שלנו איך היא יודעת להעלות את יום השואה על ראש שמחתם של הגויים…!

 2. מאת גורן‏:

  אולי הגיע הזמן לאיזו הוריקן ארצות הברית המעצמה הגדולה בעולם הושפלה עד עפר בעת שלטונו של אובמה אף אחד לא שם על ארצות הברית מי שהתחזק דווקא פוטין טראמפ נבחר עי "אוסף האנאלפביתים "[ מזכיר את התייחסותך לבחירות בישראל למצביעי הליכוד] אותם האנאלפביתים לא נהנו מנעמי השלטון אותם האנאלפביתים פוטרו ממפעלים ונזרקו לרחובות עי שלטון דמוקרטי שהיה צריך לדאוג להם אותם נבערים לפני הבחירות כשהופיעו בתקשורת טענו מעולם לא הצבענו לרפובליקניים אבל הפעם נצביע לטראמפ השאלה היא מדוע דמוקרטים שמעולם לא הצביעו לרפובליקניים החליטו להצביע הפעם אחרת בקשר לליכודיאדה נכון אולי לא היו צרכים באותו יום לערוך אותה אבל בישראל יום השואה מציון בתאריך אחר ולכן זו סתם היטפלות רגילה של התקשורת לליכוד כי באותו יום עם ישראל לא התייחס לתאריך בקשר לראש עירית ירושלים שביתות הם חלק מזכיות לעובד אשפה כתוצאה משביתות היו בניו יורק בפריז ובכל מקום שעובדי שבתו מלחמת עולם אני מזמן טענתי ונדמה לי שגם כאן זו תהיה מלחמה בין העולם החופשי [אירופה / ארצות הברית נגד האיסלם שנמצא במסע של גיהא'ד

  • גורן למה אתה מתעקש להביע דיעה שאיננה מבוססת על נתונים? אובמה צימצם את מימדי האבטלה אובמה לא השפיל את ארה"ב אלא איזן וביסס את הכלכלה שלההיטיב עם השכבות הנמוכות והכל ביחד סייע למדד הדאו ג'ונס לטפס לשיאים חדשים. בדבר אחד אתה צודק מצביעי טראמפ הם כמו מצביעי הליכוד מלחמה לא מטרידה אותם הם גם חושבים שהם דפקו את הממסד רק שעכשיו יש להם ממשלה של טייקוניןם שיסחטו להם את הנשמה והחלו להרוס את ארה"ב לחלוטין. אבל אל תתבלבל , אל תסתכל על עובדות ותמשיך לצעוק מוסלמים מוסלמים למרות שאין להם שום קשר הם סתם השעיר לעזאזל בדיוק כמו המקסיקנים. תקרא משהו לפני שאתה כותב גורן תתבסס על עובדות לא על אמונות.

 3. מאת אביב המבין‏:

  עמית נהניתי והתפלצתי.
  שום דבר חדש חוץ מהכתיבה היפה והדיכאון על הבוקר עם הקפה.
  יום טוב.