החזירון העליון והאנטישמים

לתמונה אין שום סממן דתי יהודי, וגם לא סממן ישראלי, ומי שלא יזהה את נתניהו (ורוב הצרפתים לא יזהו אותו גם אם ינשק להם במצח). סתם אדם שמורכב מחזירים. כמובן שלישראלים ויהיו הליברלים הגדולים ביותר יהיה קשה עם זה והם יצעקו אנטישמיות. למה בעצם?

Print Friendly

La Plaine או בעברית המישור הוא שכונה עם מודעות פוליטית גבוהה במיוחד, מכאן יוצאת ולכאן חוזרת כל מחאה אפשרית כנגד קיפוח, הזנחה, התעללות, כאן צמחה ה"פעולה האנטי פשיסטית" של מארסי, כאן יתקוממו התושבים כנגד כל דיכוי אפשרי, כאן אוספים בגדים לנזקקים, פליטים, חסרי בית. כאן תמצאו גרפיטי פוליטי על הקירות, וכאן מצאתי את תמונתו של בנימין נתניהו ניבטת אלי מאחת הפינות. בלי שום כיתוב סתם עוד נוכל שאת פניו אני מכיר היטב, דווקא במארסי.

מוכר לי היטב - אמנות רחוב - צילום: עמית מנדלזון

התקרבתי וראיתי שמדובר בקולאז' המורכב מתמונות קטנטנות של… חזירים. תזמון נהדר תמונה יוצאת מהכלל ו… הכל אמת. אם כי קצת צר לי על החזירים שנאלצים לבנות תמונה של נתניהו בעל כורחם.

תקריב - הרכב התמונה - צילום: עמית מנדלזון

לתמונה אין שום סממן דתי יהודי, וגם לא סממן ישראלי, ומי שלא יזהה את נתניהו (ורוב הצרפתים לא יזהו אותו גם אם ינשק להם במצח). סתם אדם שמורכב מחזירים. כמובן שלישראלים ויהיו הליברלים הגדולים ביותר יהיה קשה עם זה והם יצעקו אנטישמיות. למה בעצם? מדוע אי אפשר להעביר ביקורת, ובמקרה זה רלוונטית להחריד, על מנהיג ישראלי.מבלי שיקום מישהו ויקשר את הקונוטציות. זה גם לא ממש משנה שמדובר בסדרת תמונות של מנהיגים שונים ברחבי העולם שחלקם אני לא מזהה. אבל ישראלי/יהודי אסור ובטח שלא באירופה.

אז ככה, נתניהו הוא מנהיג עלוב (שמעצם מדבר על לשלוט לא להנהיג ואלו שני דברים שונים לחלוטין), שלא ממש אכפת לו להנהיג את אזרחיו לתהום כל עוד זה ישרת את האינטרסים הפרטיים שלו ושל משפחתו. הוא "חזיר" תאב בצע ונוכל. אם כן מה לא בסדר בתמונה? (חוץ מהעוול שנגרם לחזירים). ולמה לאירופאים אסור שתהיה דיעה נחרצת לגביו?

מדוע אנחנו לא מסוגלים להוציא את הראש מהישבן שלנו ולגלות שהעולם השתנה. נכון שבישראל חונקים את חופש הדיבור אבל בצרפת בפרט ובאירופה בכלל הוא עומד על כנו, ולכל אחד זכות להביע דעתו (גם על בנימין נתניהו). האם לא ביצענו מספיק עוולות תוך הסמכות על מה שהיה באירופה לפני 75-80 שנה? האם אנחנו לא אנטישמיים? מדוע לנו הישראלים מותר לצעוק "מוחמד חזיר", להחרים ערבים, להפלות אותם, לעצור אותם, לשלוט בהם, לנשל אותם מנכסיהם ולקינוח גם לירות בהם למוות בלי הרבה אבחנה. אבל לאף אחד אחר אין את הזכות לומר בקול את האמת לאמיתה "נתניהו חזיר".

אף אחד לא הביע ביקורת כוללנית, כמו שציינתי אין שום סממן דתי או לאומי בתמונה. יש רק נתניהו מורכב מחזירים.

לא ממש אכפת לי מתגובתו של הימין הישראלי שהיא צפויה אחרי הכל זה הימין שתומך בעליית מרין לה פן ודונלד טראמפ אנטישמיים ואנטי יהודים, כי המוסלמים הם הראשונים על הכוונת שלהם. אבל שאיש שמאל יקרא לתמונה שכזו אנטישמיות?

באופן עקרוני אנחנו שואפים או לפחות אמורים לשאוף ללכת קדימה, אבל זה לא ממש עובד אצל יהודים. הם כל הזמן חוזרים אחורה, הם אינם רואים את השינויים שחלים בעולם, והמנטרה היא תמיד אנטישמיות, הם גם לא זוכרים שאנטישמיות היא גם איסלמופוביה, מחלה ישראלית ויהודית ממארת. כל כך ממארת שמדיניות הפנים והחוץ הגזענית של מדינת ישראל לא היתה מביישת את גרמניה הנאצית.

אז רבותי הנה עובדות: ה"שליט"  נתניהו הוא חזיר, ושוב אני מבקש את סליחתם של החזירים, אנטישמיות איננה מתבטאת בביקורת על אדם בודד אלא על קבוצת אוכלוסיה השייכת לגזע השמי (ערבים ו/או יהודים). אירופה איננה אנטי יהודית, אבל בהחלט יש בה אנטישמיות ברמה זו או אחרת שמופנית דווקא כלפי המוסלמים ולא היהודים. ולמרות הפחדים, אירופה היא המקום היחיד הקולט כמויות אדירות של פליטים, מתוך חמלה, ולא הללו אינם מסוכנים. והכי חשוב, חופש הדיבור קדוש כאן.

לא אין כאן שום אנטישמיות אלא ציון עובדה נכונה ואמיתית, מר בנימין נתניהו חזיר. ומי שלא מבין את זה שיקרא את חוות החיות של ג'ורג' אורוול.

 

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירופה, בעולם, מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על החזירון העליון והאנטישמים

 1. מאת גורן‏:

  בהמשך
  רביב דרוקר אמר: "אם תשימו קלפי בגל"צ 80 אחוזים יצביעו למפלגות שמאל-מרכז (אם מישהו עוד מבין היום את ההבדלים בעמדות בין הליכוד לקדימה). אותן תוצאות יגיעו גם מקלפי בערוץ 10, ערוץ 2, "מעריב", "ידיעות" ו"הארץ" (טוב, שם זה יהיה 95%)".רביב דרוקר מודה: רוב התקשורת שמאלנית וזה משפיע בסיקור, גם אני לא אובייקטיבי רוב העיתונאים בעד פינוי התנחלויות, הפסקת הכיבוש והקמת מדינה פלסטינית.
  הדבר בוודאי משפיע על הסיקור שלהם, גם אני לא אובייקטיבי ואין עיתונאי אובייקטיבי
  אז להגיד שאין חופש בתקשורת הישראלית זה שקר ערוצי הטלוויזיה משדרים תחקרים על ראש הממשלה בחופשיות אף עיתון לא נסגר כן אותם ליברלים ניסו בכוח לסגור עיתון וערוץ טלוויזיה חדש

 2. מאת גורן‏:

  נכון העולם השתנה הוא זז ימינה האויב התקשורת הישראלית היא חופשית היא שמאלנית בקשר ל" סבל" של הערבים אם ב67 לא היו מחליטים לזרוק את היהודים לים כל זה לא היה קורה

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>