שחיתות בצד הימני של המפה גם בצרפת

חודשיים לפני הבחירות בצרפת, כלום לא ברור והסקרים מראים על תנודות בלתי סבירות בין היתר בעקבות פרשיות שחיתות של שניים ממועמדי הימין. מרין לה פן ופרנסואה פיון.

Print Friendly

שחיתות איננה נחלתו של הימין הישראלי בלבד, גם לא זה של האמריקאי. בצרפת מהומה רבתי סביב פרשיות השחיתות של מנהיגי שתי מפלגות הימין הגדולות.

פרנסואה פיון בימים טובים יותר – צילום: עמית מנדלזון

מועמד המפלגה הגוליסטית, "הרפובליקנים", פרנסואה פיון,  נחשד כי העסיק פיקטיבית את אישתו וילדיו כעוזרים פרלמנטרים ושילם להם עשרות אלפי יורו. בימים אלו הוא נמצא בחקירת משטרה, הלכה למעשה הוא כבר הודה בעבירה וציין ש…טעה.

פיון, מי שהיה ראש ממשלתו של סרקוזי ודוגל במדיניות הצנע, מצידו מסרב להתפטר מראשות המפלגה למרות הצניחה המסיבית בסקרים שמראה כי הוא "יעוף" כבר בסיבוב הראשון. למרות הסקרים המדכאים (את חברי מפלגתו כמובן) ולמרות המחאה המסיבית העולה מספסלי המפלגה הוא מתעקש להישאר במעמדו כמועמד רשמי. טענותיו הם כמובן בדיוק אותן טענות של כל נוכל פוליטי: "התנקשות פוליטית", ו"רק הציבור יבחר את הנשיא". ההתעקשות הזו יוצרת מצב בו סיכויי המפלגה הגוליסטית דועכים מיום ליום. נכון להיום 46 ראשי מועצות וערים מטעם המפלגה יצאו בקריאה לפיון לוותר על המועמדות. ושישה ראשי ערים אף הגישו עתירה לבית המשפט.

בשלב זה המרוויח העיקרי מסיפור פיון היא מארין לה פן מועמדת המפלגה הימנית קיצונית החזית הלאומית. חמש שנים קודם לכן היא טירפדה את האפשרות שהמפלגה הגוליסטית תזכה בבחירות והכתירה הלכה למעשה את פרנסואה הולנד, מטרתה היתה כבר אז לרשת את הגוליסטים כמפלגת המרכז ימין הגדולה ביותר. ומאז ועד היום היא פועלת בכיוון ללא לאות. אלא שגם מארין לה פן חשודה בשחיתות והפרלמנט האירופי הסיר רשמית את חסינותה וזימן אותה לחקירה מול שופט, החשד הוא העסקה פיקטיבית של עוזרים פרלמנטרים ממפלגתה. לה פן מצידה הודיעה שלא תתיחס לזימון עד אחרי המירוץ לנשיאות.

סקר עדכני - בחירות לנשיאות 2017 צרפת

אחד המרוויחים מהעניין הוא בנואה המון שטיפס בסקרים בשבועיים האחרונים עד כדי 15% הישג לא מבוטל למי שמיצג מפלגה ששלטה 5 שנים וגרמה נזק עצום לציבור הצרפתי. מועמד השמאל ז'אן לוק מלנשון עדיין דורך במקום אם כי באחוזים קצת יותר גבוהים גבוהים מבעבר (יש לזכור כי עדיין מדובר רק בסקרים).

למרות הכל מרין לה פן ניצבת בראש הסקרים ואחריה המועמד העצמאי עמנואל מקרון מי שהיה שר הכלכלה בממשלת הולנד ופרש. גם הוא מחסידי הכלכלה הליברלית ואין שום בשורה חברתית בפיו. אחריו ניצב כאמור בנואה המון ומיד אחריו ז'ן לוק מלנשון. שניהם נחשבים שמאל אמיתי והמון אף פרש ממשלת הולנד עקב פעילותה האנטי חברתית. סביר להניח שרק שיתוף פעולה בין השניים יתן סיכוי לממשלת שמאל בצרפת.

מלנשון - שמאלני אמיתי, וטרחן לא קטן - צילום: עמית מנדלזון

נכון לעכשיו חודשיים לפני הבחירות כלום לא ברור וכל נסיון לנבא את התוצאות עלול להיות משגה. הרבה מאוד תלוי בחקירתם של מרין לה פן ופרנסואה פיון. אך בעוד שפיון כבר נחבט בסקרים מרין לה פן רק מגדילה את הפער. מסתבר שבכל העולם למצביעי הימין אין שום בעיה להיות מיוצגים על ידי נוכלים.

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירופה, אקטואליה, בעולם. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על שחיתות בצד הימני של המפה גם בצרפת

  1. מאת גידי‏:

    טריק עלוב של השמאל הקיצוני בכל העולם הוא להפעיל את מערכת המשפט והפרקליטות כנגד אנשי ימין .בצרפת חוזים כעת בהזדמנות האחרונה לעשות מעשה ולהחזיר את המדינה לצרפתים. השמאל הקיצוני פאשיסטי רדיקלי כמו בכל העולם מפעיל תקשורת ותעמולת האשמות של הסתה וגזענות כנגד הימין. כמו בארץ ביבי (ביבי מתנות) וכמו באמריקה כנגד טראמפ (צו ההגירה ורוסיה).נראה שהשמאל העולמי שעסוק בבגידה ואנרכיה יקבל מכה גם בצרפת.לא בסבוב הראשון בשני.ונתחיל בהולנד…?!

  2. מאת גורן‏:

    שחיתות איננה נחלתו של הימין הישראלי בלבד, היא גם נחלת השמאל עמותות אהוד ברק בבחירות שתיקתו הרועמת של הרצוג בחקירה נזכיר את בנימין בן אליעזר עליו השלום ……. נעזוב את ההיסטוריה של מפא"י שהמציאה את השחיתות מנכ"ל משרד ראש הממשלה, שמעון שבס, הורשע בעבירות של מרמה והפרת אמונים בעת כהונתו בתפקיד. אלה דוגמיות

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>