נו? ומה חדש?

תזמון המלודרמה של ראשות השידור נועד בין הייתר לכסות על העובדה שמדינת ישראל מחוקקת בימים אלו את חוקי הגזע שלה. חוקי נירנברג של היהודים. והם יעברו בקלילות. והרבה יותר קל להעביר חוקים שכאלו כשהמדיה בידיים של השלטון וכל כיסיי ההתנגדות הרלוונטיים חוסלו.

נו? ומה חדש?

תזמון המלודרמה של ראשות השידור נועד בין הייתר לכסות על העובדה שמדינת ישראל מחוקקת בימים אלו את חוקי הגזע שלה. חוקי נירנברג של היהודים. והם יעברו בקלילות. והרבה יותר קל להעביר חוקים שכאלו כשהמדיה בידיים של השלטון וכל כיסיי ההתנגדות הרלוונטיים חוסלו.

סגירת רשות השידור איננה הפתעה גדולה. והצורה בה נסגרה הרשות טיפוסית למשטר נתניהו. אכזרית, חסרת התחשבות בציבור ומעל לכל נקמנית. אבל בהחלט לא מפתיעה. שלטון הליכוד בראשות נתניהו איננו לגיטימי ומחסל בכוונה תחילה את כל בסיסי הדמוקרטיה. בדיוק כמו דיקטטורים רבים בהסטוריה שעלו בחסות תהליך דמוקרטי ושיריונו את מקומם על ידי הסבת נאמנות משרתי הציבור אליהם באופן אישי (ע"ע מנדלבליט למשל).

הספינר וחוקי נירנברג היהודים

בכל מהפיכה צבאית, שאחריה  באו שנים ארוכות של דיקטטורה, הצעד הראשון הוא השתלטות על השידור הציבורי, בישראל ההשתלטות החלה לפני זמן רב ורשות השידור, בשנים האחרונות, שימשה את השלטון, בעיקר עקב החרדה מהסגירה. למרות הכל הגיע הרגע, נבזי מכוער אבל צפוי. נתניהו שעסוק בחיסול מסיבי של התקשורת לא ממש שכח את רשות השידור. נתניהו עסוק בחיסול כיסי התנגדות תקשורתיים, וזה כמובן לא הסתיים עדיין.

סגירת רשות השידור מוכיחה היטב שגם קרנפים לא ישרדו אדמה חרוכה. והאש תכלה את הכל.

נתניהו עצמו כבר מזמן עבר לאמצעי אחר להפצת שקריו, המדיה הסוציאלית. וזה מביא אותי לעצה קטנה עבורכם אנשי רשות השידור. אם משכורותיכם הם העניין אז אל תצפו לסולידריות מאיש אחרי הכל גם אתם סתמתם את האף והפה כשאחרים פוטרו. אם מדובר בחדשות, אם מדובר בצורך לספק מידע רלוונטי לציבור אזי  אין שום מניעה שלא תמשיכו את עבודתכם באופן עצמאי במדיה הזמינה עבורכם. בדיוק כמו שעושה העריץ, נתניהו. תירוצים למה לא, יש בשפע, עיתון זה בו אני כותב ואותו אני עורך בימים אלו הוא הוכחה שאפשר אם רק רוצים. אז נגבו את הדמעות וצאו למלחמה.

חוק הלאום

סגירת רשות השידור העלתה בישראל את מפלס הדמעות (ולא מעט בצל לקח חלק בתהליך). למרות ש-24 שעות קודם לכן צעדה מדינת ישראל צעד ענק לתוך הסלאט המהביל והמצחין שמרכיביו הם דת, לאומנות, אפרטהייד, אפליה ו…תורת הגזע.

החוק הלאום עבר בקריאה טרומית, ונתניהו עצמו גילגל עיניו ושאל את מתמגדי החוק: "מה כל כך מפריע להם שמדינת ישראל תוגדר רשמית כמדינה יהודית ודמוקרטית".
מדינה שהלאום בה מוגדר על ידי הדת איננה ולא יכולה להיות מדינה דמוקרטית . שוויון הוא אחד מיסודות הדמוקרטיה וכשמדינה מוגדרת על בסיס דתם של רק 75 אחוז מאזרחיה הרי שהיא שוללת את זכותם של 25% האחרים. אז נכון שכבר היום רבע מאוכלוסית מדינת ישראל מופלה לרעה. חוק הלאום מקבע את העניין והופך את מדינת ישראל למדינת אפרטהייד קלאסית. מדינה המפלה באופן רשמי בין אזרחיה.

תזמון המלודרמה של ראשות השידור נועד בין הייתר לכסות על העובדה שמדינת ישראל מחוקקת בימים אלו את חוקי הגזע שלה. חוקי נירנברג של היהודים. והם יעברו בקלילות. והרבה יותר קל להעביר חוקים שכאלו כשהמדיה בידיים של השלטון וכל כיסיי ההתנגדות הרלוונטיים חוסלו.

חוקי נירנברג הובילו לשואה, ומאוחר יותר למשפטי נירנברג. כולי תקווה שחוק הלאום יביא את כנופיית נתניהו להאג. אחרי הכל הם אולי לא טבחו (עדיין?) 6 מיליון ערבים אבל מי האמין שבמדינת ישראל יהיה מחנה ריכוז? מי האמין שבמדינת ישראל יקומו מעריצים להיטלר? מי האמין שחלטורות גנטיות כמו דוויד ביתן, מיקי זוהר, מירי סיבוני, ואחרים, אולטרא גזעניים, יובילו קבלת החלטות במדינת ישראל? מי האמין אי פעם שאנשי תרבות יחיו בפחד מתמיד?, מי האמין שאמנים יחקרו במשטרה? מי האמין שספרי אזרחות יעברו שינוי "אנטי אזרחי"?

מי האמין שספינת הדגל של הדמוקרטיה – השידור הציבורי – תוטבע בשידור חי, לכל דמעות השמאל וצהלות שמחת הימין. מי האמין שראש ממשלת ישראל יקרא בקול Jude uber alles ויתחב שתי אצבעות בעיניים של העולם כולו.

 

12 Comments

 1. גורן
  11 במאי 2017 @ 21:37

  חוקי נירנברג הובילו לשואה, ומאוחר יותר למשפטי נירנברג. כולי תקווה שחוק הלאום יביא את כנופיית נתניהו להאג. אחרי הכל הם אולי לא טבחו (עדיין?) 6 מיליון ערבים אבל מי האמין שבמדינת ישראל יהיה מחנה ריכוז? מי האמין שבמדינת ישראל יקומו מעריצים להיטלר בינתיים מי שרצה לחסל את היהודים אלה הערבים שאתה דואג כל כך לשלומם המופתי כן ישב עם היטלר ותיכנן את חיסול יהודי ארץ ישראל הוא חלם להקים כאן מחנות ריכוז מי שהאמין שיקמו כאן בארץ ישראל מעריצים להיטלר אלה היו המופתי וחבריו הוא דאג להמשיך בהשמדת היהודים על מנת שלא יגדל מספר היהודים בארץ ישראל. הוא תיכנן גם הקמת מחנה השמדה בארץ אליו יועברו היהודים בדרכם למשרפות שיוקמו. היה ברור למופתי שצבאות רומל ינצחו באפריקה ויגיעו למצרים ולארץ ישראל. . .

  המופתי היה זה שהסית את הערבים בחברון ובירושלים העתיקה להרוג את שכניהם היהודים עמם חיו בשכנות טובה עשרות שנים. היו אלו פרעות תרפ'ו שבהם נירצחו יהודים ונאנסו נשים כי המופתי הורה.
  1935 – הקמת "המפלגה הנאצית הפלסטינית", הערבים בארץ מברכים על "חוקי נירנברג", מקימים את "הצופים הנאצים" ששבועתם "החיים – זכותי. עצמאות – שאיפתי. פלסטין – ארצי ואין מקום בה זולת לערבים. בזה אני מאמין ואללה הוא עדי".
  1936 – 1939 – הנאצים מממנים את פרעות תרצ"ו – תרצ"ט ב- 70,000 לירות א"י. מופתי שוחט את מתנגדיו ומשפחות ערבים שלמות חוסלו.
  1941 – המופתי פונה להיטלר בבקשה "להשמיד היהודים בכל מדינות ערב ובארץ עפ"י אותן שיטות בהן השמידה גרמניה" את היהודים. מחליט להקים מחנה השמדה ליד שכם (ג'נין).
  1942 – המופתי משכנע ערבים להצטרף לרייך השלישי. הם מועברים ליח' ה-SS לאחר מכן.
  1943 – המופתי מקים יח' SS מוסלמיות שבין היתר שחטו 90% מיהודי בוסניה. המופתי מצליח לסכל הצלה של יהודים מהונגריה, קרואטיה,בולגריה… והם נשלחים למחנות השמדה.
  1944 – "אטלס", מבצע השמדה גרמני-פלסטיני לחיסול 250,000 יהודים באמצעות רעל. הערבים תכננו את חלוקת הרכוש ואת אונס היהודיות.

  • צבי זינגר
   12 במאי 2017 @ 10:05

   גורן, אתה מנסה לבלבל את הקוראים – אבל זה לא יילך לך. איש אינו חולק על כך שהמופתי הוא פושע מלחמה ששיתף פעולה בהתלהבות עם הנאצים בהשמדת היהודים, הקים בוואפן אס אס יחידות מתנדבים מוסלמים ואפילו כתב איגרת אישית להיטלר, בה הודה לו "על שהואיל בנאומיו השונים להעלות את הבעיה הפלסטינית" והציע לו "שיתוף פעולה כנה ונאמן בכל השטחים". אבל, בניגוד לשכתוב ההיסטורי של נתניהו, לא המופתי הגה את רעיון השואה ולא הוא הציע זאת להיטלר. נתניהו, אגב, נאלץ למרבה הבושה לשמוע בפומבי, מפי הקאנצלרית מרקל, הכחשה בוטה לגרסה ההיסטורית המשוכתבת שהוא ניסה להפיץ. הקאנצלרית אמרה כי גרמניה היא האחראית הבלעדית לשואה ונתניהו נאלץ להתקפל ולחזור בו מגירסתו הראשונית.

   • גורן
    16 במאי 2017 @ 9:22

    צבי שלום אתה מנסה לבלבל היכן כתבתי שהמופתי הגה את רעיון השמדת היהודים תראה לי היכן? מדוע הכנסת את ראש הממשלה לסיפור קרא שוב את מה שכתבתי
    קרא את הקטע הזה שוב
    נירנברג הובילו לשואה, ומאוחר יותר למשפטי נירנברג. כולי תקווה שחוק הלאום יביא את כנופיית נתניהו להאג. אחרי הכל הם אולי לא טבחו (עדיין?) 6 מיליון ערבים אבל מי האמין שבמדינת ישראל יהיה מחנה ריכוז? מי האמין שבמדינת ישראל יקומו מעריצים להיטלר בינתיים מי שרצה לחסל את היהודים אלה הערבים שאתה דואג כל כך לשלומם המופתי כן ישב עם היטלר ותכנן את חיסול יהודי ארץ ישראל הוא חלם להקים כאן מחנות ריכוז מי שהאמין שיקמו כאן בארץ ישראל מעריצים להיטלר אלה היו המופתי וחבריו הוא דאג להמשיך בהשמדת היהודים על מנת שלא יגדל מספר היהודים בארץ ישראל. הוא תכנן גם הקמת מחנה השמדה בארץ אליו יועברו היהודים בדרכם למשרפות שיוקמו. היה ברור למופתי שצבאות רומל ינצחו באפריקה ויגיעו למצרים

  • אבנר
   15 במאי 2017 @ 14:12

   ספטמבר 1940 היה הלח"י במשא ומתן לקראת חתימה עם איטליה הפשיסטית על הסכם שנקרא "הסכם ירושלים 1940" אשר לא הגיע לכלל חתימה. ההסכם נולד כתוצאה מפרובוקציה של אדם בשם משה רוטשטיין שהופעל הן על ידי האצ"ל, אשר הגיע אף לידיעת הבולשת הבריטית, כאשר הצד האיטלקי לכאורה להסכם היה בדוי, לעומת זאת שטרן ביטא במשא ומתן את שאיפותיו וכוונותיו האמיתיות לחבור למדינות הציר במלחמתן בבריטים. זאת הן בשל קרבתו האידאולוגית לאיטלקים והן משום שהם היו אויביו של האויב הבריטי.על אף שנתגבש נוסחו הסופי של ההסכם הוא לא הגיע לידי חתימה. חביב כנען, חוקר תולדות היישוב כתב כי הסיבה לכך הייתה שבשלב בו ההסכם היה ראוי כבר לחתימה, בא רוטשטיין בדרישה כי שטרן ייפגש עם נציג ממשלת איטליה כדי לחתום עליו. שטרן מוכן היה לנסוע לפגישה, אולם חבריו התנגדו לנסיעתו לפגישה כזו והמשא ומתן הגיע לקיצו. יוסף הלר, חוקר תולדות הלח"י הסביר כי בסוף שנת 1940, לאחר מפלות איטליה בפלישה ליוון ובמערכה במדבר המערבי, איבד שטרן ככל הנראה את התקווה למימוש ההסכם, ואז המיר את איטליה הכושלת בגרמניה הנאצית המצליחה.
   בסוף שנת 1940, נציג הלח"י נפתלי לובינצ'יק נשלח לביירות, שם נפגש עם נציג השלטון הנאצי ורנר אוטו פון הנטיג ומסר הצעה בשם הלח"י לקחת חלק פעיל במלחמה לצד גרמניה בתמורה לסיוע גרמני בהעלאת יהודים לארץ ישראל. פון הנטיג העביר את המכתב לשגרירות הגרמנית באנקרה, אך לא ידוע על תשובה רשמית למכתב מצד גרמניה. אנשי הלח"י ניסו ליצור קשר עם הגרמנים בשנית בדצמבר 1941, אך ללא הצלחה. מטרת הארגון הייתה להילחם בבריטים שלא הסכימו להעלאת יהודים, על ידי פנייה לגרמנים אשר יעזרו בסיוע העלאת יהודים לארץ ישראל. הרעיון התבסס על בדיקת האינטרסים: הגרמנים לא רוצים את היהודים באירופה, ואילו הבריטים אינם רוצים את היהודים בארץ ישראל, ועל כן צריך להילחם קודם כל נגד האויב הבריטי כדי לפתוח את שערי ארץ ישראל לפליטים היהודים.
   לאחר כישלון שליחותו של לובינצ'יק לא שקטו אנשי לח"י על השמרים וניסו לחדש את הקשר עם גרמניה הנאצית. לאחר הניצחון במערכה בסוריה ובלבנון, ביולי 1941 שלטו כבר בעלות הברית בסוריה, וניתן היה להגיע דרכה לגבול טורקיה הנייטרלית, בה שכנה שגרירות של גרמניה. בדצמבר 1941 יצא נתן ילין מור לסוריה, לעבוד – כביכול – בביצורים שבנה קבלן יהודי מארץ ישראל בצפון סוריה, ולמעשה כדי להגיע משם לטורקיה וליצור קשר עם הגרמנים, כדי לשכנעם להושיט עזרה ללח"י במלחמתו באויב המשותף – בריטניה. ילין-מור יצר קשר עם מבריחי גבול ועמד לצאת לטורקיה. המודיעין הבריטי גילה זאת ובינואר 1942 אסר את ילין-מור והביא אותו למחנה מעצר בארץ.

 2. גורן
  11 במאי 2017 @ 17:14

  עמית תחליף את הכדורים אתה נסחפת הרמיזות שלך על חוקי נירנברג על ישראל נאצית על מחנות ריכוז על חיסול 6 מליון ערבים אתה מזיל את השואה אתה משחק לידי האנטישמים הכי גרועים אתה פשוט כותב דברי בלע הסתה נגד ראש הממשלה ודברי הבלע שלך מצדקים את האנטישמים הכי גרועים שטוענים שיש לחסל את מדינת היהודים אותו צלב קרס והמגן דוד מופיע בהפגנות ובציורי הקיר של האנטישמים הגדולים המשווים את היהדות לנאצים ירדת לתת רמה אני מתפלא על מי שאחראי כאן על העיתון שלא מחק את הרשימה שלך האנטי שמים יתרגמו את הכתבה שלך לערבית לגרמנית ובכך יצדיקו את השנאה לעם היהודי אתה מזכיר את דר שטימר
  אני מקווה שלא תמחק את דברי הפעם הגזמת ירדת לשפל המדרגה השנאה שלך מטריפה אותך

 3. צבי זינגר
  11 במאי 2017 @ 13:14

  ההשוואה שאתה עורך בין חוק הלאום (חוק מטומטם, נכון) לבין חוקי נירנברג – זו הכחשת שואה. ההשוואה הזאת לא טובה יותר משכתוב ההיסטוריה שעשה נתניהו, כשהפיל את תיק השואה על המופתי. ואם ביקשת לשכנע אנשים בעניין צודק – עשית את ההיפך

  • עמית מנדלזון
   11 במאי 2017 @ 16:13

   צבי ידידי, יש רק דרך אחת להכחיש שואה, לומר שהיא לא היתה כל דבר אחר איננו הכחשת שואה. אפשר לבדוק הכל במילון השפה העברית. התפקיד שלי לא להיות נחמד או מנומס אלא להבהיר שאנחנו הולכים בדרך מאוד מאוד רעה. חוק הלאום איננו מטומטם הוא גזעני הוא פשיסטי ותואם חוקי נירנברג. כי הוא מגדיר גזע עליון בעל זכויות יתר. מה יקרה הלאה? אני לא נביא אבל, אם נמשיך לטמון ראש בחול ונהיה מנומסים הכל אפשרי. האם אני רוצה לשכנע מישהו? מי שמבין את ההשוואה מי שמכיר את ההסטוריה. יבין לבד. סבי עזב את גרמניה ב- 1934 כי הרגיש שמשהו רע עומד לקרות כל שאר המשפחה שלו ושל סבתי המשיכו לומר שלא יכול להיות וזה מוגזם ו… הם אינם עוד.

   • צבי זינגר
    11 במאי 2017 @ 17:01

    לא מדובר כאן על נחמדות או נימוס, אלא על דיוק היסטורי. לא כל חוק גזעני או פשיסטי הוא תואם חוקי נירנבררג והקלות הבלתי נסבלת שבה אתה עושה שימוש בנאציזם, כאשר אתה עוסק בישראל, היא בדיוק אותה קלות בלתי נסבלת, שבה עושים מכחישי שואה שימוש זהה. עריכת השוואות מסוג זה היא בדיוק סוג של הכחשת שואה, או זילות שואה. השאלה היחידה האם היא נובעת מבורות או מרשעות.

    • עמית מנדלזון
     11 במאי 2017 @ 18:07

     צבי, השואה היא נורת אזהרה מי שמזהיר בפני אחת נוספת הוא מכחיש שואה? הוא מזלזל בשואה? היכן הלוגיקה? אני הרי במפורש מזהיר לא מזלזל ולא מכחיש. נהפוך הוא. קרא את דברי המגיבים הדגולים ג' את ג' ותבין למה חובה להתריע. הללו לא מבדילים בין גזענות בלבין אנטישמיות דיקטטורה או דמוקרטיה. עם האנשים הללו עלינו להתמודד. חוקי נירנברג פתחו את הפתח לאפליה בין גזעית. שבסופו של דבר היתה תירוץ לטבח המוני. האם יהיה בישראל טבח המוני בערבים ושמאלנים? כן אם קוראים את ג' את ג' הפקות. האם מישהו יקח ברצינות את המצב בעוד מועד. לא אם קוראים אותך. מה שאתה עושה הוא זילות, הוא הקלת ראש בתהליכים מסוכנים מאוד הרבה מעבר לבעיה דמוקרטית. הדמוקרטיה כבר מתה, הדיקטטורה לובשת גוון נציונלי בחסות החוק הזה. רוצה להתעלם על הכיפק. אבל זכור מאין באת ולאן אתה עלול ללכת אם תתעלם

     • צבי זינגר
      12 במאי 2017 @ 9:49

      אף אחד לא מתעלם מנורות האזהרה ובטח לא אני – ואתה יודע את זה היטב. אבל אתה דוחק את עצמך, במקרה הטוב, לפינת הביזאר. אתה יכול, כמובן, להמשיך לצעוק "נאצים! נאצים!" עד שגרונך יהיה ניחר – אבל לא תגיע רחוק עם זה. בטח לא בקרב הציבור הישראלי השפוי בשמאל ובימין. אבל, אם זה מה שאתה רוצה – יבושם לך. לי זה לא מתאים.
      אם יש סיכוי לשכנע את הימין הישראלי בטעותו – הדרך היחידה היא להוכיח לו שהמשך השליטה על הפלסטינים ימחק את זהותה היהודית של מדינת ישראל ויהפוך אותה למדינה דו לאומית או למדינת אפרטהייד.

     • עמית מנדלזון
      12 במאי 2017 @ 10:17

      אנחנו חלוקים בדעותינו בעניין. אל תשכח שחצי מהימין חושב שהיטלר לא גמר את העבודה וחיסל את כל האשכנזים. אני גם לא פונה אליהם כי הם אבודים

  • גידי
   11 במאי 2017 @ 17:44

   זינגר אתה צודק ! מדובר במכחיש שואה לא שונה מכל אנטישמי גזען אחר באירופה. בגלל שהוא כנראה יהודי חשבתי אם לקרוא לו בוגד …נראה שהוא לא בוגד , מהסיבה שבוגד אמור להיות שפוי ועמית לא…! אני יודע שבקרב חבריו המניות שלו יעלו אחרי מה שכתבתי …סחתיין.

סגירת רשות השידור איננה הפתעה גדולה. והצורה בה נסגרה הרשות טיפוסית למשטר נתניהו. אכזרית, חסרת התחשבות בציבור ומעל לכל נקמנית. אבל בהחלט לא מפתיעה. שלטון הליכוד בראשות נתניהו איננו לגיטימי ומחסל בכוונה תחילה את כל בסיסי הדמוקרטיה. בדיוק כמו דיקטטורים רבים בהסטוריה שעלו בחסות תהליך דמוקרטי ושיריונו את מקומם על ידי הסבת נאמנות משרתי הציבור אליהם באופן אישי (ע"ע מנדלבליט למשל).

הספינר וחוקי נירנברג היהודים

בכל מהפיכה צבאית, שאחריה  באו שנים ארוכות של דיקטטורה, הצעד הראשון הוא השתלטות על השידור הציבורי, בישראל ההשתלטות החלה לפני זמן רב ורשות השידור, בשנים האחרונות, שימשה את השלטון, בעיקר עקב החרדה מהסגירה. למרות הכל הגיע הרגע, נבזי מכוער אבל צפוי. נתניהו שעסוק בחיסול מסיבי של התקשורת לא ממש שכח את רשות השידור. נתניהו עסוק בחיסול כיסי התנגדות תקשורתיים, וזה כמובן לא הסתיים עדיין.

סגירת רשות השידור מוכיחה היטב שגם קרנפים לא ישרדו אדמה חרוכה. והאש תכלה את הכל.

נתניהו עצמו כבר מזמן עבר לאמצעי אחר להפצת שקריו, המדיה הסוציאלית. וזה מביא אותי לעצה קטנה עבורכם אנשי רשות השידור. אם משכורותיכם הם העניין אז אל תצפו לסולידריות מאיש אחרי הכל גם אתם סתמתם את האף והפה כשאחרים פוטרו. אם מדובר בחדשות, אם מדובר בצורך לספק מידע רלוונטי לציבור אזי  אין שום מניעה שלא תמשיכו את עבודתכם באופן עצמאי במדיה הזמינה עבורכם. בדיוק כמו שעושה העריץ, נתניהו. תירוצים למה לא, יש בשפע, עיתון זה בו אני כותב ואותו אני עורך בימים אלו הוא הוכחה שאפשר אם רק רוצים. אז נגבו את הדמעות וצאו למלחמה.

חוק הלאום

סגירת רשות השידור העלתה בישראל את מפלס הדמעות (ולא מעט בצל לקח חלק בתהליך). למרות ש-24 שעות קודם לכן צעדה מדינת ישראל צעד ענק לתוך הסלאט המהביל והמצחין שמרכיביו הם דת, לאומנות, אפרטהייד, אפליה ו…תורת הגזע.

החוק הלאום עבר בקריאה טרומית, ונתניהו עצמו גילגל עיניו ושאל את מתמגדי החוק: "מה כל כך מפריע להם שמדינת ישראל תוגדר רשמית כמדינה יהודית ודמוקרטית".
מדינה שהלאום בה מוגדר על ידי הדת איננה ולא יכולה להיות מדינה דמוקרטית . שוויון הוא אחד מיסודות הדמוקרטיה וכשמדינה מוגדרת על בסיס דתם של רק 75 אחוז מאזרחיה הרי שהיא שוללת את זכותם של 25% האחרים. אז נכון שכבר היום רבע מאוכלוסית מדינת ישראל מופלה לרעה. חוק הלאום מקבע את העניין והופך את מדינת ישראל למדינת אפרטהייד קלאסית. מדינה המפלה באופן רשמי בין אזרחיה.

תזמון המלודרמה של ראשות השידור נועד בין הייתר לכסות על העובדה שמדינת ישראל מחוקקת בימים אלו את חוקי הגזע שלה. חוקי נירנברג של היהודים. והם יעברו בקלילות. והרבה יותר קל להעביר חוקים שכאלו כשהמדיה בידיים של השלטון וכל כיסיי ההתנגדות הרלוונטיים חוסלו.

חוקי נירנברג הובילו לשואה, ומאוחר יותר למשפטי נירנברג. כולי תקווה שחוק הלאום יביא את כנופיית נתניהו להאג. אחרי הכל הם אולי לא טבחו (עדיין?) 6 מיליון ערבים אבל מי האמין שבמדינת ישראל יהיה מחנה ריכוז? מי האמין שבמדינת ישראל יקומו מעריצים להיטלר? מי האמין שחלטורות גנטיות כמו דוויד ביתן, מיקי זוהר, מירי סיבוני, ואחרים, אולטרא גזעניים, יובילו קבלת החלטות במדינת ישראל? מי האמין אי פעם שאנשי תרבות יחיו בפחד מתמיד?, מי האמין שאמנים יחקרו במשטרה? מי האמין שספרי אזרחות יעברו שינוי "אנטי אזרחי"?

מי האמין שספינת הדגל של הדמוקרטיה – השידור הציבורי – תוטבע בשידור חי, לכל דמעות השמאל וצהלות שמחת הימין. מי האמין שראש ממשלת ישראל יקרא בקול Jude uber alles ויתחב שתי אצבעות בעיניים של העולם כולו.

 

12 Comments

 1. גורן
  11 במאי 2017 @ 21:37

  חוקי נירנברג הובילו לשואה, ומאוחר יותר למשפטי נירנברג. כולי תקווה שחוק הלאום יביא את כנופיית נתניהו להאג. אחרי הכל הם אולי לא טבחו (עדיין?) 6 מיליון ערבים אבל מי האמין שבמדינת ישראל יהיה מחנה ריכוז? מי האמין שבמדינת ישראל יקומו מעריצים להיטלר בינתיים מי שרצה לחסל את היהודים אלה הערבים שאתה דואג כל כך לשלומם המופתי כן ישב עם היטלר ותיכנן את חיסול יהודי ארץ ישראל הוא חלם להקים כאן מחנות ריכוז מי שהאמין שיקמו כאן בארץ ישראל מעריצים להיטלר אלה היו המופתי וחבריו הוא דאג להמשיך בהשמדת היהודים על מנת שלא יגדל מספר היהודים בארץ ישראל. הוא תיכנן גם הקמת מחנה השמדה בארץ אליו יועברו היהודים בדרכם למשרפות שיוקמו. היה ברור למופתי שצבאות רומל ינצחו באפריקה ויגיעו למצרים ולארץ ישראל. . .

  המופתי היה זה שהסית את הערבים בחברון ובירושלים העתיקה להרוג את שכניהם היהודים עמם חיו בשכנות טובה עשרות שנים. היו אלו פרעות תרפ'ו שבהם נירצחו יהודים ונאנסו נשים כי המופתי הורה.
  1935 – הקמת "המפלגה הנאצית הפלסטינית", הערבים בארץ מברכים על "חוקי נירנברג", מקימים את "הצופים הנאצים" ששבועתם "החיים – זכותי. עצמאות – שאיפתי. פלסטין – ארצי ואין מקום בה זולת לערבים. בזה אני מאמין ואללה הוא עדי".
  1936 – 1939 – הנאצים מממנים את פרעות תרצ"ו – תרצ"ט ב- 70,000 לירות א"י. מופתי שוחט את מתנגדיו ומשפחות ערבים שלמות חוסלו.
  1941 – המופתי פונה להיטלר בבקשה "להשמיד היהודים בכל מדינות ערב ובארץ עפ"י אותן שיטות בהן השמידה גרמניה" את היהודים. מחליט להקים מחנה השמדה ליד שכם (ג'נין).
  1942 – המופתי משכנע ערבים להצטרף לרייך השלישי. הם מועברים ליח' ה-SS לאחר מכן.
  1943 – המופתי מקים יח' SS מוסלמיות שבין היתר שחטו 90% מיהודי בוסניה. המופתי מצליח לסכל הצלה של יהודים מהונגריה, קרואטיה,בולגריה… והם נשלחים למחנות השמדה.
  1944 – "אטלס", מבצע השמדה גרמני-פלסטיני לחיסול 250,000 יהודים באמצעות רעל. הערבים תכננו את חלוקת הרכוש ואת אונס היהודיות.

  • צבי זינגר
   12 במאי 2017 @ 10:05

   גורן, אתה מנסה לבלבל את הקוראים – אבל זה לא יילך לך. איש אינו חולק על כך שהמופתי הוא פושע מלחמה ששיתף פעולה בהתלהבות עם הנאצים בהשמדת היהודים, הקים בוואפן אס אס יחידות מתנדבים מוסלמים ואפילו כתב איגרת אישית להיטלר, בה הודה לו "על שהואיל בנאומיו השונים להעלות את הבעיה הפלסטינית" והציע לו "שיתוף פעולה כנה ונאמן בכל השטחים". אבל, בניגוד לשכתוב ההיסטורי של נתניהו, לא המופתי הגה את רעיון השואה ולא הוא הציע זאת להיטלר. נתניהו, אגב, נאלץ למרבה הבושה לשמוע בפומבי, מפי הקאנצלרית מרקל, הכחשה בוטה לגרסה ההיסטורית המשוכתבת שהוא ניסה להפיץ. הקאנצלרית אמרה כי גרמניה היא האחראית הבלעדית לשואה ונתניהו נאלץ להתקפל ולחזור בו מגירסתו הראשונית.

   • גורן
    16 במאי 2017 @ 9:22

    צבי שלום אתה מנסה לבלבל היכן כתבתי שהמופתי הגה את רעיון השמדת היהודים תראה לי היכן? מדוע הכנסת את ראש הממשלה לסיפור קרא שוב את מה שכתבתי
    קרא את הקטע הזה שוב
    נירנברג הובילו לשואה, ומאוחר יותר למשפטי נירנברג. כולי תקווה שחוק הלאום יביא את כנופיית נתניהו להאג. אחרי הכל הם אולי לא טבחו (עדיין?) 6 מיליון ערבים אבל מי האמין שבמדינת ישראל יהיה מחנה ריכוז? מי האמין שבמדינת ישראל יקומו מעריצים להיטלר בינתיים מי שרצה לחסל את היהודים אלה הערבים שאתה דואג כל כך לשלומם המופתי כן ישב עם היטלר ותכנן את חיסול יהודי ארץ ישראל הוא חלם להקים כאן מחנות ריכוז מי שהאמין שיקמו כאן בארץ ישראל מעריצים להיטלר אלה היו המופתי וחבריו הוא דאג להמשיך בהשמדת היהודים על מנת שלא יגדל מספר היהודים בארץ ישראל. הוא תכנן גם הקמת מחנה השמדה בארץ אליו יועברו היהודים בדרכם למשרפות שיוקמו. היה ברור למופתי שצבאות רומל ינצחו באפריקה ויגיעו למצרים

  • אבנר
   15 במאי 2017 @ 14:12

   ספטמבר 1940 היה הלח"י במשא ומתן לקראת חתימה עם איטליה הפשיסטית על הסכם שנקרא "הסכם ירושלים 1940" אשר לא הגיע לכלל חתימה. ההסכם נולד כתוצאה מפרובוקציה של אדם בשם משה רוטשטיין שהופעל הן על ידי האצ"ל, אשר הגיע אף לידיעת הבולשת הבריטית, כאשר הצד האיטלקי לכאורה להסכם היה בדוי, לעומת זאת שטרן ביטא במשא ומתן את שאיפותיו וכוונותיו האמיתיות לחבור למדינות הציר במלחמתן בבריטים. זאת הן בשל קרבתו האידאולוגית לאיטלקים והן משום שהם היו אויביו של האויב הבריטי.על אף שנתגבש נוסחו הסופי של ההסכם הוא לא הגיע לידי חתימה. חביב כנען, חוקר תולדות היישוב כתב כי הסיבה לכך הייתה שבשלב בו ההסכם היה ראוי כבר לחתימה, בא רוטשטיין בדרישה כי שטרן ייפגש עם נציג ממשלת איטליה כדי לחתום עליו. שטרן מוכן היה לנסוע לפגישה, אולם חבריו התנגדו לנסיעתו לפגישה כזו והמשא ומתן הגיע לקיצו. יוסף הלר, חוקר תולדות הלח"י הסביר כי בסוף שנת 1940, לאחר מפלות איטליה בפלישה ליוון ובמערכה במדבר המערבי, איבד שטרן ככל הנראה את התקווה למימוש ההסכם, ואז המיר את איטליה הכושלת בגרמניה הנאצית המצליחה.
   בסוף שנת 1940, נציג הלח"י נפתלי לובינצ'יק נשלח לביירות, שם נפגש עם נציג השלטון הנאצי ורנר אוטו פון הנטיג ומסר הצעה בשם הלח"י לקחת חלק פעיל במלחמה לצד גרמניה בתמורה לסיוע גרמני בהעלאת יהודים לארץ ישראל. פון הנטיג העביר את המכתב לשגרירות הגרמנית באנקרה, אך לא ידוע על תשובה רשמית למכתב מצד גרמניה. אנשי הלח"י ניסו ליצור קשר עם הגרמנים בשנית בדצמבר 1941, אך ללא הצלחה. מטרת הארגון הייתה להילחם בבריטים שלא הסכימו להעלאת יהודים, על ידי פנייה לגרמנים אשר יעזרו בסיוע העלאת יהודים לארץ ישראל. הרעיון התבסס על בדיקת האינטרסים: הגרמנים לא רוצים את היהודים באירופה, ואילו הבריטים אינם רוצים את היהודים בארץ ישראל, ועל כן צריך להילחם קודם כל נגד האויב הבריטי כדי לפתוח את שערי ארץ ישראל לפליטים היהודים.
   לאחר כישלון שליחותו של לובינצ'יק לא שקטו אנשי לח"י על השמרים וניסו לחדש את הקשר עם גרמניה הנאצית. לאחר הניצחון במערכה בסוריה ובלבנון, ביולי 1941 שלטו כבר בעלות הברית בסוריה, וניתן היה להגיע דרכה לגבול טורקיה הנייטרלית, בה שכנה שגרירות של גרמניה. בדצמבר 1941 יצא נתן ילין מור לסוריה, לעבוד – כביכול – בביצורים שבנה קבלן יהודי מארץ ישראל בצפון סוריה, ולמעשה כדי להגיע משם לטורקיה וליצור קשר עם הגרמנים, כדי לשכנעם להושיט עזרה ללח"י במלחמתו באויב המשותף – בריטניה. ילין-מור יצר קשר עם מבריחי גבול ועמד לצאת לטורקיה. המודיעין הבריטי גילה זאת ובינואר 1942 אסר את ילין-מור והביא אותו למחנה מעצר בארץ.

 2. גורן
  11 במאי 2017 @ 17:14

  עמית תחליף את הכדורים אתה נסחפת הרמיזות שלך על חוקי נירנברג על ישראל נאצית על מחנות ריכוז על חיסול 6 מליון ערבים אתה מזיל את השואה אתה משחק לידי האנטישמים הכי גרועים אתה פשוט כותב דברי בלע הסתה נגד ראש הממשלה ודברי הבלע שלך מצדקים את האנטישמים הכי גרועים שטוענים שיש לחסל את מדינת היהודים אותו צלב קרס והמגן דוד מופיע בהפגנות ובציורי הקיר של האנטישמים הגדולים המשווים את היהדות לנאצים ירדת לתת רמה אני מתפלא על מי שאחראי כאן על העיתון שלא מחק את הרשימה שלך האנטי שמים יתרגמו את הכתבה שלך לערבית לגרמנית ובכך יצדיקו את השנאה לעם היהודי אתה מזכיר את דר שטימר
  אני מקווה שלא תמחק את דברי הפעם הגזמת ירדת לשפל המדרגה השנאה שלך מטריפה אותך

 3. צבי זינגר
  11 במאי 2017 @ 13:14

  ההשוואה שאתה עורך בין חוק הלאום (חוק מטומטם, נכון) לבין חוקי נירנברג – זו הכחשת שואה. ההשוואה הזאת לא טובה יותר משכתוב ההיסטוריה שעשה נתניהו, כשהפיל את תיק השואה על המופתי. ואם ביקשת לשכנע אנשים בעניין צודק – עשית את ההיפך

  • עמית מנדלזון
   11 במאי 2017 @ 16:13

   צבי ידידי, יש רק דרך אחת להכחיש שואה, לומר שהיא לא היתה כל דבר אחר איננו הכחשת שואה. אפשר לבדוק הכל במילון השפה העברית. התפקיד שלי לא להיות נחמד או מנומס אלא להבהיר שאנחנו הולכים בדרך מאוד מאוד רעה. חוק הלאום איננו מטומטם הוא גזעני הוא פשיסטי ותואם חוקי נירנברג. כי הוא מגדיר גזע עליון בעל זכויות יתר. מה יקרה הלאה? אני לא נביא אבל, אם נמשיך לטמון ראש בחול ונהיה מנומסים הכל אפשרי. האם אני רוצה לשכנע מישהו? מי שמבין את ההשוואה מי שמכיר את ההסטוריה. יבין לבד. סבי עזב את גרמניה ב- 1934 כי הרגיש שמשהו רע עומד לקרות כל שאר המשפחה שלו ושל סבתי המשיכו לומר שלא יכול להיות וזה מוגזם ו… הם אינם עוד.

   • צבי זינגר
    11 במאי 2017 @ 17:01

    לא מדובר כאן על נחמדות או נימוס, אלא על דיוק היסטורי. לא כל חוק גזעני או פשיסטי הוא תואם חוקי נירנבררג והקלות הבלתי נסבלת שבה אתה עושה שימוש בנאציזם, כאשר אתה עוסק בישראל, היא בדיוק אותה קלות בלתי נסבלת, שבה עושים מכחישי שואה שימוש זהה. עריכת השוואות מסוג זה היא בדיוק סוג של הכחשת שואה, או זילות שואה. השאלה היחידה האם היא נובעת מבורות או מרשעות.

    • עמית מנדלזון
     11 במאי 2017 @ 18:07

     צבי, השואה היא נורת אזהרה מי שמזהיר בפני אחת נוספת הוא מכחיש שואה? הוא מזלזל בשואה? היכן הלוגיקה? אני הרי במפורש מזהיר לא מזלזל ולא מכחיש. נהפוך הוא. קרא את דברי המגיבים הדגולים ג' את ג' ותבין למה חובה להתריע. הללו לא מבדילים בין גזענות בלבין אנטישמיות דיקטטורה או דמוקרטיה. עם האנשים הללו עלינו להתמודד. חוקי נירנברג פתחו את הפתח לאפליה בין גזעית. שבסופו של דבר היתה תירוץ לטבח המוני. האם יהיה בישראל טבח המוני בערבים ושמאלנים? כן אם קוראים את ג' את ג' הפקות. האם מישהו יקח ברצינות את המצב בעוד מועד. לא אם קוראים אותך. מה שאתה עושה הוא זילות, הוא הקלת ראש בתהליכים מסוכנים מאוד הרבה מעבר לבעיה דמוקרטית. הדמוקרטיה כבר מתה, הדיקטטורה לובשת גוון נציונלי בחסות החוק הזה. רוצה להתעלם על הכיפק. אבל זכור מאין באת ולאן אתה עלול ללכת אם תתעלם

     • צבי זינגר
      12 במאי 2017 @ 9:49

      אף אחד לא מתעלם מנורות האזהרה ובטח לא אני – ואתה יודע את זה היטב. אבל אתה דוחק את עצמך, במקרה הטוב, לפינת הביזאר. אתה יכול, כמובן, להמשיך לצעוק "נאצים! נאצים!" עד שגרונך יהיה ניחר – אבל לא תגיע רחוק עם זה. בטח לא בקרב הציבור הישראלי השפוי בשמאל ובימין. אבל, אם זה מה שאתה רוצה – יבושם לך. לי זה לא מתאים.
      אם יש סיכוי לשכנע את הימין הישראלי בטעותו – הדרך היחידה היא להוכיח לו שהמשך השליטה על הפלסטינים ימחק את זהותה היהודית של מדינת ישראל ויהפוך אותה למדינה דו לאומית או למדינת אפרטהייד.

     • עמית מנדלזון
      12 במאי 2017 @ 10:17

      אנחנו חלוקים בדעותינו בעניין. אל תשכח שחצי מהימין חושב שהיטלר לא גמר את העבודה וחיסל את כל האשכנזים. אני גם לא פונה אליהם כי הם אבודים

  • גידי
   11 במאי 2017 @ 17:44

   זינגר אתה צודק ! מדובר במכחיש שואה לא שונה מכל אנטישמי גזען אחר באירופה. בגלל שהוא כנראה יהודי חשבתי אם לקרוא לו בוגד …נראה שהוא לא בוגד , מהסיבה שבוגד אמור להיות שפוי ועמית לא…! אני יודע שבקרב חבריו המניות שלו יעלו אחרי מה שכתבתי …סחתיין.

כתבות אחרונות באתר

error: התוכן באתר מגפון ניוז מוגן
דילוג לתוכן