המצעד השנתי נגד קונגלומרט מונסנטו

המחאה כנגד מונסנטו איננו עניין מקומי או צרפתי או אפילו אירופאי אלא כלל עולמי. אבל המשטרים השונים ממשיכים לקדם את הקונגלומרט על ידי הסכמים טראנס אטלנטיים הנוגדים את האינטרסים של הציבור.

Print Friendly

בכל רחבי צרפת וכעקרון בעולם כולו נערכו אתמול מצעדי המחאה השנתיים כנגד הקונגלומרט האגרו-כימי מונסנטו. המצעד נערך מדי שנה במחאה על ההשתלטות של הקונגלומרט על החקלאות העולמית באמצעות הסכמים בין מדינות, ההסכמים מעשירים את מונסנטו מצד אחד ומצד שני מאפשרים לו חופש פעולה שלא היה כמותו.

המובילים - צילום: עמית מנדלזון

מונסנטו האמריקאית מואשמת בקולי קולות בהרעלה, באמצעות הנדסת המזון אותה היא מקדמת ואקולוגיסטים מכל העולם מוחים על עצם חדירתה לשווקים בכל העולם ללא מתן זכות דיבור לחקלאים שלא לדבר על הצרכנים שאינם מודעים להשלכות. והמחאה כנגדה איננו עניין מקומי או צרפתי או אפילו אירופאי אלא כלל עולמי. אבל המשטרים השונים ממשיכים לקדם את הקונגלומרט על ידי הסכמים טראנס אטלנטיים הנוגדים את האינטרסים של הציבור.

מונסנטו הורג - צילום: עמית מנדלזון

במארסיי צעדו אתמול כ- 1000 איש בראשם פעילי מפלגת השמאל "הלא נכנעים" או בצרפתית Insoumis כשמנהיגה ז'אן לוק מלנשון מי שהיה מועמד השמאל לנשיאות והיום רץ כנציג מרכז העיר מארסיי לאסיפה הלאומית (בית המחוקקים הצרפתי), צועד עם כולם, לשאר המפלגות הפוליטיות לא היה שום ייצוג במקום.

ז'אן לוק מלנשון אתמול במצעד - צילום: עמית מנדלזון

המצעד עבר ללא תקלות מיוחדות וללא התקלויות עם המשטרה.

תמונה קבוצתית - צילום: עמית מנדלזון

מרכז העיר מארסיי הוא מעוז השמאל והאקולוגיסטים הוא כולל בתוכו את השכונות העממיות מהם יוצאת המחאה כנגד השלטון המקומי כמו גם ממשלת צרפת ושם גם שכה השמאל בבחירות לנשיאות לרוב מכריע. והצועדים הם ברובם תושבי מרכז העיר.

החיים אינם רווח - צילום: עמית מנדלזון

 

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירופה, בעולם, חברה וסביבה. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על המצעד השנתי נגד קונגלומרט מונסנטו

  1. מכל צרפת הענקית 1000 איש? עצוב להודות אבל כנראה למונסטו אין יותר מדי מה לדאוג..