איזנקוט: אנחנו אחרי 3.5 סבבים בעזה והמורכבות בזירה זו ברורה

אמש הסתיים תרגיל חטיבת הצנחנים שיתוף פעולה עם כוחות שריון, ארטילריה, הנדסה, יחידת "רוכב שמיים" ויחידת ״עוקץ". התרגיל בא לבחון את מוכנות הצנחנים ללחימה בעזה. " אנחנו צריכים להיות יצירתיים ולהביא לכך שהמפקדים יבינו את האתגר שמצפה להם ביום פקודה", ציין הרמטכ"ל

Print Friendly

צילום: דובר צה"ל

צילום: דובר צה"ל

תרגיל חטיבתי של חטיבת הצנחנים התקיים השבוע במרחב העיר אשקלון. במסגרת התרגיל התאמנו לוחמי החטיבה להתמודדות עם תרחישים שונים, תוך תרגול שיתוף פעולה עם כוחות שריון, ארטילריה, הנדסה, יחידת "רוכב שמיים" ויחידת "עוקץ". תרגיל זה מהווה נקודת ציון משמעותית במוכנות חטיבת הצנחנים ללחימה בדרום. אתמול (ראשון), ביקר הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, בליווי מפקד עוצבת "האש", תת-אלוף אורי גורדין ומפקד חטיבת הצנחנים, אלוף-משנה נמרוד אלוני אשר סקרו בפניו על מהלך התרגיל. איזנקוט אמר כי עיקר המאמץ שלנו הוא במוכנות להפעלה, אנחנו צריכים להיות יצירתיים באימון ולהביא לכך שהמפקדים יבינו את האתגר שמצפה להם ביום פקודה. אנחנו כבר אחרי שלושה וחצי סבבים בעזה בעשור האחרון והמורכבות בזירה זו ברורה. עלינו לשאוף להפתיע את האויב, להפעיל אש במקסימום כוח ובמינימום זמן נתון ולמצות את ההישג בלחימה".

אלוף-משנה נמרוד אלוני מח"ט הצנחנים והרמטכ"ל (צילום: דובר צה"ל)

אלוף-משנה נמרוד אלוני מח"ט הצנחנים והרמטכ"ל (צילום: דובר צה"ל)

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.