דרוש מרי אזרחי

עם כל הכבוד, ויש המון כבוד למפגינים בפתח תקווה ובכל רחבי הארץ, אם אתם שם כבר 38 שבועות, זה אמנם מוכיח על נחישות מצידכם אבל גם צועק בקולי קולות 38 שבועות ואיש לא (תסלחו לי על הביטוי) משתין לכיוון שלכם.

Print Friendly

נתניהו לא הולך לפרוש, איש לא יכריז עליו כנבצר, ואם אכן יוגש נגדו כתב אישום, מנדלבליט כבר יעקר אותו לחלוטין או פשוט ימרח את הזמן עד לבחירות הבאות. אבל נתניהו מסוכן למדינת ישראל. ולא, אני לא מתכוון לומר גם לימין וגם לשמאל, כי לפי מצב העניינים לימין לא אכפת. גנב , נוכל, דיקטטור, מסית… הימין הישראלי חי עם זה יופי. אז מסתבר שביבי צדק, רק השמאל רוצה הפיל אותו. רק לשמאל אכפת שראש הממשלה שלו מבצע הפיכה שלטונית, רומס את הדמוקרטיה, ממליך את עצמו, ובדרך גונב מכל הבא ליד.

פשוט אבל גם את זה קשה לי לדמיין.

עם כל הכבוד, ויש המון כבוד למפגינים בפתח תקווה ובכל רחבי הארץ, אם אתם שם כבר 38 שבועות, זה אמנם מוכיח על נחישות מצידכם אבל גם צועק בקולי קולות 38 שבועות ואיש לא (תסלחו לי על הביטוי) משתין לכיוון שלכם.

מה נשאר? מהפיכה אלימה, ומשמעותה מלחמה אכזרית בין שמאל לימין. מלחמה שתיפול כפרי בשל לידיים של נתניהו. אני לא ממש רואה שמאלנים ישראלים מציתים משהו חוץ מג'וינט. מה שיקרה אחרי נסיון הפיכה הוא משהו שאינני רוצה אפילו לדמיין.

האלטרנטיבה השניה הוא מרי אזרחי, אבל היות ומיסים הישראלי הממוצע במילא משלם הישר ממשכורתו הרי שאי תשלום מיסים הוא מאוד לא אפקטיבי. אבל יש מה לעשות וזה כל כך פשוט:

יום בהיר אחד כל מי שחושב שנתניהו לא ראוי ומן הסתם הגיע הזמן להפסיק לאלתר את הקדנציה של הגנב, פשוט לא ילך לעבודה, במקום זה הוא יצא לחצר ביחד עם שכניו וכל אחד ישא שלט "נתניהו הביתה" חיילים לא ילכו לצבא, שוטרים לא ילכו להכות נכים. תנו לליכודניקים ללכת לעבוד (אני מוכן להבטיח לכם שאין רבים כאלו במילא). אבל אם יש תארו לכם את גודלה של הבושה של אותו אחד שיורד מוכן ליום עבודה ומגלה שכל שכניו ברחוב. הרי גם הוא יחזור לביתו יכין שלט וירד לחצר.

ועכשיו…

עם השלטים צועדים לכיוון ירושלים, מכל הכיוונים דרך כל הדרכים המרכזיות לשתק סופית את כל אמצעי התחבורה הדו גלגליים כך שאלו שבכל אופן הצליחו לחמוק את שלב הבושה לא יצליחו לחמוק את הכבישים הסתומים. רק דמיינו לעצמכם את החרדה ששתקוף את מנדלבליט, נתניהו ושאר המשת"פים למשמע החדשות שמאות אלפים ואולי מיליונים צועדים לכיוון רחוב בלפור.

אם המספרים נכונים הרי שמשטרת ישראל לא מסוגלת להתמודד עם מרי מהסוג הזה. יום , יומיים, שלושה. וכל המערכת תקרוס ברעש.

לאלו שדואגים מפני אובדן מקום עבודתם. ראשית לא תהיו לבד, שנית אם המצב ימשך במילא לא יהיה לכם במוקדם או במאוחר מקום עבודה או מדינה לחיות בה. ושלישית, מי שדואג בימים שכאלו למקום עבודתו בלי להבין את ההשלכות של המתרחש במדינה, הרי שהוא במילא או ליכודניק או סתם טמבל שמקשיב להבלים ההזויים של יאיר לפיד.

קחו שבוע חופש, עלו לירושלים. את העליה לרגל הזו ההסטוריה תזכור… וגם נתניהו.

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

2 תגובות על דרוש מרי אזרחי

  1. מאת גידי‏:

    תגיד אתה דפוק מאפה המצאת מאות אלפים מיליונים…כולה כמה עשרות אלפים שהחברה של הפמילייה אוכלים בלי מלח לארוחת בוקר. אבל הרעיון שלך בכלל לא רע…

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>