מי זה בעצם המדינה?

איך שלא מסובבים את הסיפור המשפטי הוא תמיד חוזר למנדלבליט. זה לא שהיועץ המשפטי הנוכחי הוא המושחת הראשון בתפקיד, קודמיו הוציאו את נתניהו מהרבה פרשיות, בלי רבב ובעצם בלי חקירה בכלל. אבל איש מהם לא היווה אבן נגף של ממש הן למערכת המשפט הצולעת והמקרטעת והן לדמוקרטיה ולחופש הביטוי

Print Friendly

מצעד העצורים והנחקרים הולך ומתגבר, הביוב עולה על גדותיו ורק מנדלבליט לא מריח. המערכת נגועה בסרטן סופני, שלטון הליכוד הביא את השחיתות לדרגת צונמי מפחיד והילד האידיוט שעומד עם אצבע תקועה בסכר, אוחז בידו השניה את הכיפה שלא תעוף ברוח העזה, מתפלל חזק לאלוהים שאת דיברותיו הפר וסביר להניח, שהוא מקלל את הרגע, שהכיר את נתניהו כי הוא יודע היטב, שהוא שותף לאחד הפשעים הגדולים בהסטוריה של מדינת ישראל.

מה שהוא כנראה לא מבין שפרשית המעונות, עלילות ישראל היום, ידיעות אחרונות ואפילו מתווה הגז, כולם הונאת הציבור ומעילה באמון אבל פרשיית הצוללות היא בגידה במדינה. והעונש על בגידה… נו טוב תבררו לבד.

הדרישה לחקור את נתניהו בפרשיית הצוללות, לא רק שהיא הלגיטימית ביותר, אחרי מצעד הבוזזים הזורם ליחידת להב 433. היא גם חיונית לחקירה. ואז באה ה"מדינה" ודורשת מהבג"ץ להסיר את העתירה בדרישה לחקור את נתניהו בפרשת הצוללות.

אבל מי זה בעצם "המדינה"? אביחי מנדלבליט, משרתו האישי והקונסיליירי של הדון נתניהו. אותו אחד שהצהיר ביום בו נחשפה פרשיית הצוללות, ברייש גלי, ש"נתניהו כלל איננו חשוד".

מדינה על פי ההגדרה היא: "חברה של בני אדם המתגוררים בטריטוריה ספציפית". דהיינו ציבור האזרחים. מיהו קיבינימט אביחי מנדלבליט המעז לדבר (ולהתנגד??) בשם האזרחים, התובעים לחקור את נתניהו?

בקיצור איך שלא מסובבים את הסיפור המשפטי הוא תמיד חוזר למנדלבליט. זה לא שהיועץ המשפטי הנוכחי הוא המושחת הראשון בתפקיד, קודמיו הוציאו את נתניהו מהרבה פרשיות, בלי רבב ובעצם בלי חקירה בכלל. אבל איש מהם לא היווה אבן נגף של ממש הן למערכת המשפט הצולעת והמקרטעת והן לדמוקרטיה ולחופש הביטוי. אבל בין מעילה באמון הציבור לבין בגידה במולדת וסיכון בטחוני יש מרחק גדול. וביום שייפול נתניהו , והיום הזה יגיע, מן הראוי להשליך את מר אביחי מנדלבליט לתא סמוך. כל יום שעובר הנזק שגורם היועץ המשפטי חמור יותר, כל יום שעובר מאפשר לנתניהו להסית להדיח ולחרחר מלחמה.

עם נפילתו של נתניהו סביר להניח שאת כסאו יתפוס ליכודניק אחר. אחרי הכל מצביעי הליכוד מוכנים לרעוב ללחם רק לא לדעת את האמת. במקרה הטוב הם מוכנים לדעת את האמת שהכתיב נתניהו ל"ישראל היום".

אבל הנזק שגרם נתניהו והליכוד למדינת ישראל הוא בל ישוער וספק רב אם אי פעם יתוקן. כך שלפני שמנסים לחסל את סרטן השחיתות (הסיכויים לא גדולים) יש, קודם כל, גידול ענקי להסיר.

לגבי מצעד הגנרלים, פרשיית הצוללות מוכיחה שיש צורך, נואש לחוקק חוק שימנע לחלוטין מאנשי צבא שיצאו לפנסיה (והפנסיה שלהם ברוך השם לא קטנה) לעסוק בכל פעילות שתאפשר להם גישה לצלחת עמוסת הדולרים. לא ניהול חברות, לא תיווך לא מכירה או קניה של נשק, לא ייעוץ צבאי, לא הדרכה צבאית, ובטח שבטח לא גישה לתפקידים ציבוריים, וזה כולל פוליטיקה. רוצים עבודה צדדית? תהיו נגרים, שרברבים,  טייחים, רק תבחרו.

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה מאמר מערכת. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על מי זה בעצם המדינה?

  1. מאת גידי‏:

    " פרשיית הצוללות מוכיחה שיש צורך, נואש לחוקק חוק שימנע לחלוטין מאנשי צבא שיצאו לפנסיה (והפנסיה שלהם ברוך השם לא קטנה) לעסוק בכל פעילות שתאפשר להם גישה לצלחת עמוסת הדולרים. לא ניהול חברות, לא תיווך לא מכירה או קניה של נשק, לא ייעוץ צבאי, לא הדרכה צבאית, ובטח שבטח לא גישה לתפקידים ציבוריים, וזה כולל פוליטיקה. רוצים עבודה צדדית? תהיו נגרים, שרברבים, טייחים, רק תבחרו."…וואלה פעם ראשונה אני מסכים .

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>