47 חשודים, חברי ארגוני פשיעה, נעצרו הלילה

במסגרת מבצע רחב היקפים בו השתתפו 250 בלשים ושוטרים, נעצרו חשודים בעבירות שונות וביניהן סחר בסמים, סחר באמצעי לחימה ואלימות. המשטרה הפעילה סוכן סמוי שקיבל מעמד של עד מדינה

Print Friendly

סוכן סמוי הופעל בחודשים האחרונים על ידי משטרת ישראל, בין היתר גם בקרב ארגוני פשיעה, והביא הלילה (שבת) למעצרם של 47 חשודים לאחר שפעל בקרבם תוך איסוף ראיות מפלילות כנגדם, כך הותר הבוקר (ראשון) לפרסום.
הלילה, בתום תדרוך הכוחות אשר מנו כ-250 שוטרי, בלשי ולוחמי משטרת ישראל כשחלקם מלווים גם בכלבי משטרה המיומנים באיתור סמים ואמל"ח, במסגרת מבצע שכונה "איש הברזל", בוצע גל מעצרים נרחב בדרום הארץ ובמרכזה במהלכו שמו ידם כוחות המשטרה על 47 חשודים בעבירות פליליות חמורות הכוללות סחר בסמים, סחר באמל"ח ואלימות.

חלק מהנשק שנתפס (צילום: דוברות המשטרה)

חלק מהנשק שנתפס (צילום: דוברות המשטרה)

מפרטי האירוע שהותרו לפרסום עולה כי סוכן סמוי שהופעל על ידי המשטרה ונטמע בין גורמים עברייניים תוך שהוא חודר לעומק פעילותם, הצליח במהלך החודשים האחרונים לאסוף ראיות מפלילות כנגד החשודים שסביבו, זאת, תוך הכוונה ממוקדת ומקצועית על ידי מפעיליו במשטרה. במהלך פעילותו הצליח הסוכן לרכוש מידיהם של סוחרי סמים כמות רבה של סם מסוכן מסוגים שונים – הרואין, קוקאין, הידרו ואף אלפי בולי אל.אס.די. כמו כן רכש גם אמצעי לחימה שונים כגון אקדחים, מטען חבלה ועוד. בנוסף, הצליח הסוכן לאסוף ראיות מפלילות כנגד מי מהחשודים בעבירות אלימות קשה. במהלך הפעלתו זיהו מפעיליו במשטרה את ה"פוטנציאל" הגלום בסוכן וזה הפך בתיאום עם הגורמים הרלוונטיים לעד מדינה.
במהלך הלילה פשטו הכוחות על בתיהם של החשודים, ביניהם ראשי ארגון פשיעה, עצרו אותם וביצעו חיפוש בביתם. במהלך חיפושים אלו הצליחו השוטרים לאתר ולאסוף ראיות נוספות המצטרפות לשלל הראיות הקיימות עד כה בתיקי החקירה ושהושגו במהלך פעילותו של הסוכן הסמוי. בנוסף, נתפסו עשרות כלי רכב מרשותם של החשודים שלגבי חלקם צפויה המשטרה לבקש את חילוטם, מעבדת סמים וסמים נוספים וסכום של מאות אלפי שקלים ברשותם של החשודים.
הסיבה למבצע רחב היקפים נֹבעת מהעובדה שבמשטרת ישראל זיהו כי קיימת עלייה במתיחות בין ארגוני פשיעה שונים, ואף התרחשו מספר חיסולים של דמויות דומיננטיות בקרב ארגונים אלו. על מנת למגר פעילות עבריינית זו עלה צורך מבצעי לטיפול במחוללי הפשיעה. על כן, פעלה המשטרה בדרכים יצירתיות תוך שימוש ביכולות מבצעיות וטכנולוגיות מתקדמות וזאת על מנת למנוע פגיעה בחפים מפשע מחד ולאסוף ראיות מפלילות כנגד החשודים, מאידך.

ניצב דוד ביתן (צילום: דוברות המשטרה)

ניצב דוד ביתן (צילום: דוברות המשטרה)

במהלך טקס חשיפת מבצע סוכן "איש הברזל", טרם המעבר לשלב הגלוי בפעילות זאת, ציין מפקד המחוז הדרומי במשטרת ישראל ניצב דוד ביתן כי – "זאת הפעלה חריגה בעוצמתה ובהיקפה לנוכח טיבם של החשודים המופללים. אנו כמשטרה רואים חשיבות בהעלאת תחושת הביטחון של האזרח הנורמטיבי ובקיומה של סביבה בטוחה יותר עבור אותו האזרח".
במהלך היום יובאו החשודים בפני בית המשפט באשקלון לשם הארכת מעצרם והמשך פעולות החקירה הנדרשות.
לפני כשבוע נעצרו 33 חשודים וביניהם העבריין מיכאל מור, ראש ארגון הפשיעה בצפון בחשד למעורבות בעבירות של סחר באמצעי לחימה ובסמים וכן בניהול ארגון פשיעה.
מעצרם של מור ועשרות החשודים הנוספים יצא לפועל לאחר שנה של חקירה סמויה, במהלכה הופעל סוכן משטרתי בקרב עבריינים ברחבי הארץ. במסגרת פעילותו, רכש הסוכן הסמוי בין היתר שני רובי קרל גוסטב, רובה M16, תת מקלע MP5, אקדחים מסוגים שונים ומשתיקי קול. בנוסף נרכשו סמים במשקל כולל של כחצי קילו קוקאין.

סמים שנתפסו (צילום: דוברות המשטרה)

סמים שנתפסו (צילום: דוברות המשטרה)

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, פליליים, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>