פעיל בארגון הטרור שבאב אל אקצה, נעצר בידי המשטרה

היום צפויה המדינה להגיש כנגד הפעיל כתב אישום, בין השאר בחשד להיותו "צינור" להעברת כספים מארגון החמאס לישראל. תוך כך נעצרה פעילה בארגון המוראביטאת שהוצא אל מחוץ לחוק

Print Friendly

הותר לפרסום – המשטרה עצרה תושב מזרח ירושלים 25(), פעיל בכיר בארגון 'שבאב אל אקצא' שהוצא מחוץ לחוק , אשר נחקר בחשד לחברות בהתאחדות בלתי מותרת וחברות בארגון  טרור. במקביל לכך נעצרה גם פעילה מרכזית  בת 45, תושבת מזרח ירושלים, כחשודה בהיותה פעילה מרכזית במוראביטאת (ארגון נשים המגינות לטענתן על הר הבית והמבנים המוסלמים שעליו מפני לא מוסלמים, בעיקר יהודים). היום (חמישי), צפויה הפרקליטות להגיש נגד פעיל ארגון הטרור כתב אישום ולקש את מעצרו עד תום ההליכים. 

במשטרת ישראל התנהלה חקירה סמויה במהלך השבועות האחרונים שהחלה בעקבות מידע שהתקבל משירות הביטחון הכללי במהלכה נבדק חשד כי גורמי חמאס ניסו להעביר כספי טרור לתוך שטחי ישראל באמצעות תושב העיר העתיקה , המוכר כפעיל בכיר בארגון 'שבאב אל אקצא'.

מהחקירה עלה כי החשוד, תושב העיר העתיקה, מוכר כפעיל מרכזי בארגון 'שבאב אל אקצא' , ארגון שהוכרז בישראל כארגון טרור, היווה גורם פעיל בארגון הפרות הסדר לפני כשנה בהר הבית ופרסם דברי הזדהות ושבח לפעילות הארגון באמצעות הרשתות החברתיות.
חקירת המשטרה שהחלה בעקבות מידע של שב"כ מנעה ניסיון דריסת רגל של פעילים בארגון טרור בתוך שטחי ישראל . לדברי המשטרה, החשוד שנעצר מהווה 'גרעין מרכזי' המשויך לארגון שהוכרז כארגון טרור המזוהה עם חמאס ופעיליו לקחו בעבר חלק פעיל בהפרות סדר אלימות ובפיגועי טרור. תוך כך נעצרה במסגרת החקירה תושבת העיר העתיקה המוכרת כפעילה מרכזית של תנועת 'המוראביטאת' שהוצאה אל מחוץ לחוק ומעצרה הוארך בבית המשפט.

הר הבית - חים צח לע"מ / רעולי פנים - ארכיון פלאש 90 / נשות המוראביטאת - אקטיבסטילס

הר הבית - חים צח לע"מ / רעולי פנים - ארכיון פלאש 90 / נשות המוראביטאת - אקטיבסטילס

מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת והיום צפויה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים. ממשטרת ישראל נמסר כי משטרת ישראל העובדת בשת"פ עם שירות הבטחון הכללי ימשיכו לפעול במשותף על מנת לא לאפשר כל דריסת רגל בירושלים ובכלל לגורמים המשויכים לארגון שהוכרז בישראל כארגון טרור .

 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, פליליים, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.