סוכת שלום – Made in Gaza

שלומית בונה סוכת שלום עם לולבים מעזה – משלוח של 20 אלף לולבים הועבר מעזה לשיווק בישראל

Print Friendly

כשנעמי שמר ישבה ב 1971 וכתבה את הפזמון המוכר – שלומית בונה סוכה – סוכת שלום, היא לא שיערה שתגיע עת  בה עם ישראל יברך בסוכתו עם לולב עזתי.

בתיאום של מנהלת התיאום והקישור (מת"ק) לעזה, יחד עם רשות המעברים במשרד הביטחון, הועברו הבוקר (שני) כ-20,000 לולבים מרצועת עזה לשיווק בישראל לקראת חג הסוכות.

העברת הלולבים לממכר בשווקים בישראל תואמה ע"י נציגי משרד החקלאות במנהלת התיאום והקישור, למול נציגי הרשות הפלסטינית בעזה, ובוצעה דרך מעבר כרם שלום, המעבר המרכזי לכניסה ויציאת סחורות לרצועה וממנה.

משלוח לולבים במעבר כרם שלום (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

משלוח לולבים במעבר כרם שלום (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

משלוח לולבים במעבר כרם שלום (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

משלוח לולבים במעבר כרם שלום (צילום: רשות המעברים במשרד הביטחון)

מתאם החקלאות במנהלת התיאום והקישור לעזה, מר אורי מדר: "לצד אלפי טונות של פירות וירקות מדי שבוע, אנחנו מתאמים גם משלוחים יוצאי דופן כמשלוח הזה, שעשה את דרכו לכל רחבי הארץ. ערב חג הסוכות, יברכו בישראל על אלפי לולבים מתוצרת עזה, וזו רק דוגמה לצעדים שאנו מבצעים כאן בכל ימות השנה, צעדים שטובים לחקלאות וטובים לשווקים בשני הצדדים, הישראלי והפלסטיני".

מנהל מעבר כרם שלום, מר עמי שקד, תושב גוש קטיף לשעבר סיכם: "מעבר כרם שלום מעביר כ-800 משאיות ביום מישראל לעזה ובחזרה, וכמו בכל משלוח, בייחוד כשמדובר בתוצרת חקלאית, אנו מקפידים על מדיניות העברה מהירה, כדי לשמור על טריות הסחורות. לאחר תהליך בדיקה במעבר, הועברו הלולבים  לסוחר ומשם לשווקים ברחבי הארץ, ולאלפי סוכות בישראל שיברכו בחג הקרוב על לולבים מתוצרת עזה".

 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, עם התגים , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על סוכת שלום – Made in Gaza

  1. מאת גורן‏:

    טמטום

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>