חבר כנסת יוגב: כרם נבות מסוכן להתנחלויות – צריך לטפל בהם

בכרם שלום מגיבים לטענות ואומרים: גורמים המעורבים בגזל אדמות ובניה לא חוקית, מחפשים כל אמתלה על מנת להשתיק את אלו שחושפים את מעשיהם

Print Friendly

בתגובה לפרסום אודות הפצת פרטי אישי ציבור המתגוררים ביהודה ושומרון על ידי ארגון ׳כרם נבות׳, אומר היום (שלישי) חבר ועדת חוץ וביטחון, אל״מ במיל׳ חבר הכנסת מוטי יוגב כי הוא מתכוון לפנות לשר הביטחון, אביגדור ליברמן ולשרת המשפטים איילת שקד "על מנת לקיים דיון  דחוף בתופעה הזו כולל בסיכון הנשקף מרחפנים בהם נעשה שימוש לצורך העמקת המודיעין". לדבריו "ארגון כרם נבות ודומיו הם בגדר מהרסייך ומחריבייך ממך יצאו".

ח"כ מוטי יוגב (צילום: חדשות 0404)

ח"כ מוטי יוגב (צילום: חדשות 0404)

לטענת ח"כ יוגב "פעילותם המצטדקת לחשיפה של בתי אישי ציבור משרה הביטחון דרך חברי כנסת ואחרים המתגוררים ביהודה ושומרון הינה סיוע לטרור. אפנה מיד לאחר החג לשרת המשפטים ולשר לביטחון פנים על מנת שיורו לטפל בארגון זה ובדומיו המסייעים לטרור ומעודדים טרור ופוגעים בביטחון אישים בישראל על ידי חשיפת נתונים מדויקים על מקומות מגוריהם כולל צילומים מדויקים ופרצות בגדרות ישובים, פרטים שאף בחברת גוגל הסכימו להצניע בצילומיהם".

יוגב הוסיף: "כמו כן אפנה ליו״ר ועדת חוץ וביטחון על מנת לקיים דיון דחוף בתופעה הזו כולל בסיכון הנשקף מרחפנים בהם נעשה שימוש לצורך העמקת המודיעין".   יוגב רואה בארון כרם נבות ארגון שכמו דומיו מסכן חיים. ולכן הודיע הבוקר כי "נפעל באופן אחראי למגר תופעות אלו ולהגן על תושבי מדינת ישראל".

כרם נבות' הוא גוף אזרחי שנוסד בשנת 2012 שמתמקד במעקב, מחקר ופרסום עובדות ודו"חות אודות מפעל ההתנחלויות ומדיניות האדמות הישראלית בגדה המערבית. עיקר עבודת הארגון מתבצעת בשטח C , המתפרש על כ61% מכלל הגדה המערבית, נאמר על הארגון בדף הפייסבוק שלו. "'כרם נבות' מבצע מחקר חדשני ופורץ דרך המבקש לערער את יסודות מפעל גזל האדמות שמדינת ישראל מקיימת בגדה המערבית",כך מסביר  הארגון את מטרותיו.  כמו כן, בין השאר מפרסם הארגון תצלומי אוויר בהם ניתן לראות בבירור  שטחים עליהם השתלטו מתנחלים לצרכי בניה או לסלילת כבישי גישה שמצויים על קרקעות פלסטיניות פרטיות.
כך לדוגמא פורסם בחדשות 2 כי ביתו של ח"כ בצלאל סמוטריץ מהבית היהודי, נבנה על קרקע "פלסטינית" ולכן הוא מצוי בניגוד עניינים בכל הנוגע לעיסוק בחוק ההסדרה. על פי הדיווח, תצלומי אוויר של ביתו של ביתו של סמוטריץ' שהוקם ברחוב 'איש ימינך' בקדומים, מעלים חשד כי הבית נבנה על קרקע "פלסטינית" פרטית. עוד עולה מהדיווח, כי על-פי תצלומי אוויר, מאז שנות מאז שנות ה-70, השטח נראה מעובד וקיים חשד כי מדובר באדמות פרטיות פלסטיניות. יחד עם זאת, הבתים שקמו על השטח החל מ-2004 וצפונה, שאחד מהם הוא ביתו של סמוטריץ', אינם חוקיים משום שהם נמצאים מחוץ לתכנית המתאר של קדומים.
בימין ובארגון הימני אלמגור מיהרו להטיל אצבע לכיוון "כרם נבות", כמקור הדווח עליו הסתמך ערוץ החדשות.  סמוטריץ הגיב לתחקיר וכינה אותו כ "פייק תחקיר".                                                                                                                                                       

- ח"כ יוגב, על מה יוצא קצפך? כרם נבות מפרסמים פרטים כולל תצלומי אוויר שכל אחד יכול להגיע אליהם ברשת..
" ראשית אין בי זעם. אנחנו אנשים עם אחריות ולעניין – הם מפרסמים דברים  רזולוציות שיש בהם

- אבל את כל הפרטים האלו ניתן להשיג בגוגל בזריזות רבה
נכון אבל הם השתמשו גם באופן אקטיבי. גם גוגל קיבלה על עצמה, כלומר אנחנו, המנכ"ל ביקש מגוגל ישראל לפרסם מקומות מסוימים בארץ ישראל ברזולוציה יותר נמוכה. אז לחפש את כל הדברים הללו,  זה דברים שליליים, הם רודפים אחרי המטרות הללו, בגדר רודף. אנחנו מפרסמים – תשתמשו. כאילו לתת את מיקום האנשים כתיק יעד לפיגוע. זה דבר חמור. חבל וצריך  לטפל בהם. זהו איום שמישהו יכול להשתמש בו לתיעוד, אחר כך לשמש גם לתקיפה.  לכן זה איום שצריך לעסוק בו, לגעת בו ולא לשכוח ממנו. צריך לטפל בו בצורה יותר יסודית"

- אז אתה אומר שכל עוד הם לא יפרסמו פרטים מדויקים היכן מצויים  מגורי אישי ציבור, אז זה בסדר, פעילותם לא תהווה איום בטחוני?"
"הם נכנסו לרזולוציות, גם בצילום, גם בתיעוד וגם בתיעוד של נקודות פרצה בגדר כמו בנווה צוף כל הדברים הללו – כאילו הם מחפשים מטרות. מי שמחפש מטרות צריך לחפש אותו  שלא יפגע בביטחונם של אנשי ציבור ביהודה ושומרון או בביטחונם של ישובים ושלא יעשו ככול העולה על רוחם, זה הסיפור".

מכרם נבות נמסר כי "ככל הידוע לנו ישנם במדינת ישראל גורמים האמונים על ההגדרה של מה מוגדר "סיכון בטחוני" ומה לא. והנה  הפלא ופלא אף לא אחד מהגורמים הללו פנה אלינו אי פעם והתריע על פגיעה כלשהי בביטחונו של משהו. מעבר לכך, למותר לציין שבשנת 2017 תצלומי אוויר איכותיים של כל פינה בעולם, זמינים לכל אדם שיש לו חיבור לאינטרנט"
בארגון מסבירים כי הסיבה למהומה על לא מהומה של יוגב היא פשוטה – "ברור אם כן, שמדובר בספין שמאחוריו עומדים גורמים המעורבים בגזל אדמות ובניה לא חוקית,  שמחפשים כל אמתלה על מנת להשתיק את אלו שחושפים את מעשיהם. הגורמים הללו הם אלו המערערים יום יום שעה שעה את ביטחונם של כל תושבי הארץ הזו, יהודים וערבים כאחד."                                               ו

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

תגובה אחת על חבר כנסת יוגב: כרם נבות מסוכן להתנחלויות – צריך לטפל בהם

  1. מאת גורן‏:

    עכשיו יבאו אנשי ימין יפרסמו כתובות ותצלומים של בתים של אנשי שמאל בקיצור חמור מאוד פרסמו תצ"א של הבית של שר הביטחון ושל עוד אנשי בניהם אנשי בטחון הגרים ביהודה ושומרון לדעתי חצו קו הרי אותם חומרים עלולים להגיע לארגוני הטרור

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>