המשטרה: יש תשתית ראייתית להעמיד לדין את סגן ראש עיריית נתניה

חוקרי לה"ב 433 סיימו את חקירת מעורבותו של שמעון שר סגנה של מרים פיירברג ראשת עיריית נתניה והעבירו לפרקליטות המדינה את סיכומי החקירה ובהם נמסר כי התגבשה תשתית ראייתית לכאורה כנגד שר בעבירות של שוחד ומרמה

Print Friendly

משטרת ישראל סיימה חקירתה בעניינו של סגן ראש עיריית נתניה – שמעון שר ומסרה היום (שני) כי נמצאה לכאורה תשתית ראייתית  כנגד שר בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.
היחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, סיימה את החקירה בעניינו של סגן ראש עיריית נתניה ויו"ר הועדה המקומית לתכנון ובנייה – שמעון שר ואנשי עסקים בעיר, בחשד לעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים.
במסגרת החקירה, נחקרו באזהרה מספר מעורבים ובסיומה נמצאה לכאורה תשתית ראייתית כנגד שמעון שר ושמונה אנשי עסקים נוספים בעבירות האמורות, הכוללות קידום אינטרסים של קבלנים ואנשי עסקים לאורך שנים בתמורה להעברת כספים ישירה אל עמותות הקשורות לסגן ר' העיר.
עם סיום החקירה, הועבר התיק לעיון והחלטת המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

אילוסטרציה : (צילום תחתון - שר בבית המשפט - ארכיון)

אילוסטרציה : (צילום תחתון - שר בבית המשפט - ארכיון)

פרשה זו בה נקשר שר היא למעשה הסתעפות בחקירת פרשה אחרת, שבמרכזה החשד שבכירים בעירייה, ובהם ראשת העיר נתניה מרים פיירברג שאף נעצרה לחקירה, קיבלו טובות הנאה מקבלנים בתמורה לקידום האינטרסים העסקיים שלהם בעיר. פרשה זו עודנה נחקרת ובמסגרתה נעצרו פיירברג ומעורבים נוספים ונחקרו תחת אזהרה. במהלך החקירה עלה חשד בהקשרו של שר ולפיו אנשי העסקים העבירו בין כספים מהחברות שבראשן הם עומדים כתרומות עשרות אלפי שקלים למוסדות דתיים בנתניה, הקשורים לקהילת צאנז ובהם בית החולים לניאדו בעיר, בתי אבות, בתי יתומים ובתי מדרש. שר מצדו, לפי החשד, דאג כאמור לסייע לחברות במסגרת תפקידו בעירייה בעניינים הקשורים אליהן.

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, פליליים, עם התגים , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.