עוד יום הפגנות ושביתה כללית בצרפת

מיסוי חברות? מקרון לא שמע על זה למרות שהמספרים מוכיחים בעליל ששיטת מיסוי החברות וההונאות הפיסקאליות (כספים הנשמרים במקלטי מס) עולה לצרפת פי 6 ויותר מהסכומים שהממשלה מוציאה על תמיכה סוציאלית בכל הרמות גם יחד.

Print Friendly

עד יום של הפגנות ושביתה כללית עבר על צרפת היום (חמישי) מצד אחד ההיענות לשביתה נשארת בעינה מצד שני מספר המפגינים דועך מהפגנה להפגנה, במארסיי צעדו היום כ-5000 איש בעוד שבצרפת כולה כ-80-100,000 מפגינים.

5000 איש בלבד צעדו במארסיי - צילום: עמית מנדלזון

ההבדל הגדול הוא שלשם שינוי ההפגנות כבר לא כנגד חוק זה או אחר, אלא כנגד הפוליטיקה שמייצג מקרון או כמו שמוגדר "פוליטיקת מקרון".

אין שום ספק, וגם עמנואל מקרון הפסיק לנסות להסתיר את אופי שלטונו, ששלטון מקרון הוא שלטון העשירים, למען העשירים ואך ורק לטובת העשירים. ואת המחיר משלמים כל אזרחי צרפת.

שלושה איגודים מתוך 6 - צילום: עמית מנדלזון

חוק העבודה היה יריית הפתיחה וברור היה שאי אפשר לעצור אותו. בעיקר לא אחרי הפיאסקו שסידרה המפלגה הסוציאליסטית. בינתיים ממשיך מקרון ברעיונות שונים ומשונים שבמהותם ישנו את הסטטיסטיקה (וגם זה עוד שנתיים לפחות) אבל לא את תוצאות בפני השטח. מספר מקומות העבודה לא יגדל אבל קיצוץ התמיכה הממשלתית בדיור לנזקקים בהחלט יגרום לגידול במספר חסרי הדיור.

מסך עשן אבל אש איין - צילום: עמית מנדלזון

מיסוי חברות? מקרון לא שמע על זה למרות שהמספרים מוכיחים בעליל ששיטת מיסוי החברות וההונאות הפיסקאליות (כספים הנשמרים במקלטי מס) עולה לצרפת פי 6 ויותר מהסכומים שהממשלה מוציאה על תמיכה סוציאלית בכל הרמות גם יחד.

קצב יש - צילום: עמית מנדלזון

קיצוץ חוזי העבודה הנתמכים על ידי הממשלה והשלטון המקומי כבר גרם לנזק עצום למערכת החינוך המעסיקה צעירים רבים בחוזים מיוחדים, והכניסה למעגל האבטלה צעירים, נכים ומוגבלים רבים.

מפגינים וצופים - צילום: עמית מנדלזון

מקרון, הנהנה מרוב מוחלט באסיפה הלאומית, המאפשר לו לעשות ככל העולה על רוחו, איננו נראה מוטרד והמדיניות האנטי סוציאלית בה בחר מלווה כמו תמיד באמירה, עוד תראו שיהיה טוב. בינתיים המצב מחמיר.

 

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירופה, אקטואליה, בעולם. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>