רצועת עזה: גל שני של תקיפות מטוסי חיל האוויר

בעקבות ירי הפצמ"רים ומנשק קל לעבר מוצב צה"ל ֹכוח הנדסי שפעל באזור, צה"ל תקף שוב. הפלסטיים מדווחים על 2 פצועים

Print Friendly

לאחר ירי נוסף של פצצות מרגמה לעבר מוצב צה"ל הסמוך למעבר ארז היום (חמישי), תקף צה"ל בשעות הערב המוקדמות .
דובר צה"ל מסר כי לפני זמן קצר תקף צה"ל באמצעות מטוסי קרב של חיל האוויר שני מוצבים של ארגוני טרור במרכז רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע מוקדם יותר היום לעבר מוצב צבאי בצפון רצועת עזה". על פי דובר צה"ל נורו בין 10 ל-12 פצמ"רים כשדקות קודם לכן נורו עשרות כדורים מנשק קל. דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, אמר: "אנחנו יודעים בדיוק מי ירה, שמית-פרסונלית. אפשר להעריך שזה אותו הארגון שפועל בצורה מסודרת ולא מהבטן אלא בהנחיה מדמשק. הירי של הפצמ"רים היה מכוון לעבר מוצב צבאי ולעבר עבודות סמוכות להקמת המכשול החדש שהופסקו מיד לאחר מכן".

ענני עשן ההפצצות (צילום: גלובל סיטס)

ענני עשן ההפצצות (צילום: גלובל סיטס)

צילום: גלובל סיטס

צילום: גלובל סיטס

צילום: גלובל סיטס

צילום: גלובל סיטס


קודם לכך תקף צה"ל באמצעות טנקים וכלי טיס 4 מטרות חמאס בצפון הרצועה. דובר צה"ל מסר כי "לפני זמן קצר תקף צה"ל באמצעות ירי טנקים וכלי טיס של חיל האוויר ארבע מטרות טרור ברצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי תלול המסלול שבוצע לעבר מוצב צבאי בצפון רצועת עזה". וכי "צה"ל רואה בארגון הטרור חמאס כאחראי למתרחש ברצועת עזה". מקורות פלסטינים ומשרד הבריאות הפלסטיני דווחו כי לפחות שני אנשי חמאס נפצעו בהתקפה, אך לא נמסר מה מצבם.

 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.