דו"ח האו"ם: בעקבות הצהרת טראמפ – 15 פלסטינים הרוגים ו 4549 פצועים

כשהנשיא האמריקאי החליט להצהיר על ירושלים כבירת ישראל הוא היה צריך להביא בחשבון שדבריו יביאו לשפיכות דמים ועליית המתיחות בגבול ישראל עזה. דו"ח חודשי של האו"ם חשף השבוע נתונים קשים

Print Friendly

15 פלסטינים נהרגו (בתוכם גם נער בן 17 שנורה למוות בינואר השנה במהלך עימותים שפרצו במהלך הפגנה בכפר דיר ניד׳אם שבנפת רמאללה),  ו 4549 נפצעו מאז פרוץ המחאה הפלסטינית שהגיעה בעקבות נאומו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ המכיר בירושלים כבירת ישראל וכי ממשלו יעתיק את מיקום השגרירות האמריקאית מתל אביב לירושלים.  כך עולה מדו"ח ארגון זכויות האדם של האו"ם בעניין השטחים הכבושים. נתונים אלו חושפים כי סך הנפגעים הפלסטינים מהווה קרוב ל-56% מכלל הנפגעים הפלסטינים במהלך שנת 2017.

המהומות  בירושלים (צילום  וויקיפדיה)

המהומות בירושלים (צילום וויקיפדיה)

מנתוני הדו"ח עולה כי ברצועת עזה, נהרגו שלושה פלסטינים מידי כוחות ישראליים ו־280 אחרים נפצעו בעימותים שהתרחשו ליד גדר המערכת בין עזה לישראל, אלו כללו יידוי אבנים על כוחות ישראליים המוצבים מעברה הישראלי של הגדר.  עוד עולה מהדו"ח כי בין הפצועים שתועדו היו 27 ילדים לפחות וכי יותר משליש מהפצועים (103 בני אדם), נפגעו מתחמושת חיה, והיתר טופלו בשל שאיפת גז מדמיע או נפגעו ישירות ממכלי גז מדמיע.

גרף הנתונים הדו שבועי

גרף הנתונים הדו שבועי

כלי רכב שניזוק מידויי אבנים של מתנחלים (צילום: יש דין)

כלי רכב שניזוק מידויי אבנים של מתנחלים (צילום: יש דין)

עוד עולה כי במהלך התקופה הנסקרת ניהלו כוחות הביטחון הישראליים 170 מבצעי חיפוש ומעצר ברחבי הגדה מערבית ועצרו 214 פלסטינים, ובהם לפחות 18 ילדים. יותר משליש מהמבצעים הללו הובילו לעימותים עם תושבים. שלושה פלסטינים נוספים, בהם אישה וילד, נעצרו בשלוש תקריות נפרדות. בשניים מהן בוצע המעצר לאחר שהפלסטיני ניסה לדקור כוחות ישראליים ובאחד מהם נעצר פלסטיני שנשא מטען נפץ על גופו (בכניסה למחנה עופר).

עוד נמסר כי במהלך התקופה הנסקרת דווח על לפחות שמונה תקיפות שבוצעו על ידי מתנחלים והובילו לפציעת פלסטינים או הסבו נזק לרכושם. על פי דיווחים, בארבעה מהאירועים הללו, התוקפים היו מתנחלים מההתנחלות יצהר, שפעלו נגד תושבי הכפרים מדמא ובורין (נפת שכם).

 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, בטחוני, חדשות בארץ, עם התגים , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על דו"ח האו"ם: בעקבות הצהרת טראמפ – 15 פלסטינים הרוגים ו 4549 פצועים

  1. מאת גורן‏:

    ערבים לא צרכים סיבה ל" מסיבה" עדיף שהאום ידאג לחצי מיליון הרוגים בסוריה ומיליוני פלטים שבורחים מסוריה
    בייוון נמצאים פלטים סוריה החיים באוהלים כאשר חורף עובר על אירופה כדאי שהאום יטפל בתנאי הדיור של אותם פלטי מלחמה

  2. מאת יוני‏:

    ובאשמת מי זה אם לא העם הברברי ששוכן מסביבנו