"שתיים שעשוע ורוד"- יסמין גודר במופע מחול לנעילת התערוכה "לואיז בורז'ואה: שניים".

בשנים האחרונות אנו עדים לשיתופי פעולה מפתיעים בין עולם האמנות לעולם המחול. מופע המחול שתיים שעשוע ורוד של יסמין גודר יחתום את התערוכה לואיז בורז'ואה: שניים שמשכה 100,000 מבקרים במוזאון תל אביב

Print Friendly

לרגל נעילת התערוכה "לואיז בורז'ואה: שניים" במוזאון תל אביב, תעלה יסמין גודר את מופע המחול  "שתיים שעשוע ורוד" במוצ"ש  ה-  20.1.18 – בשעה 20:30  במוזיאון תל אביב

שתיים שעשוע בוורוד - יצירתה של יסמין גודר כמחוות פרידה לתערוכה לואיז בורז'ואה: שתיים. צילום: תמר לם. באדיבות מוזאון תל אביב

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                מעל 100,000 איש כבר ביקרו בתערוכה "שניים" של האמנית לואיז בורז'ואה אחת מהנשים המבריקות והמשפיעות ביותר במאה ה-20.  לאור הביקוש הרב הוחלט במוזיאון  תל אביב לאמנות להאריך את התערוכה בחודש ולקיים סדרת אירועים שיעסקו ביצירתה ובחייה של האמנית.

הרקדנית והכוריאוגרפית יסמין גודר תעלה במוזיאון תל אביב לאמנות, לערב אחד בלבד לקראת נעילת התערוכה את מופע המחול "שתיים שעשוע ורוד" יצירה המתכתבת עם האמנות של לואיז בורז'ואה.

ב שתיים שעשוע ורוד שתי נשים משיבות ביצירה למבט התמידי הבוחן אותן, מתמודדות עם הציפייה של המסתכל, בוחנות את סמלי הגוף הנשיים ככלי תרבותי נרכש, בין אם ברצון או לא ומתוך כך יוצרות מערכת יחסים ביניהן עם השראה מדימויים סוראליסטיים ואנרגיית פופ, שלושת חלקי הערב מציגים היבטים שונים של הגוף והנפש הנשית וחושפים שפה מרעננת, שהינה  בו-זמנית מסתורית, מצחיקה ומטרידה.  בורז'ואה עוסקת ברשת הנשית בתוך התא המשפחתי, ביחסי אם ובת, לידה ואובדן  וגודר עוסקת במחוות של הדדיות נשית, ביחסי אחיות וחברות.

היצירה שתיים שעשוע ורוד. היצירהשפותחה ב2003 ובוצעה במקור על ידי איריס ארז ויסמין גודר, הייתה לאבן דרך משמעותית בעולם היצירתי של גודר ומקפצה בחשיפת יצירותיה בארץ ובעולם. בגרסה החדשה ירקדו שתי רקדניות מופלאות: פרנצ׳סקה פוסקריני ודור פרנק.   פרנצ׳סקה פוסקריני היא רקדנית וכוראוגרפית איטלקייה בעלת שם, שהזמינה את גודר ליצור עבורה את  הסולו  כחלק מזכייתה בפרס המקום הראשון לביצוע בפסטיבל אקוויליבריו שברומא. לצידה מופיעה הרקדנית דור פרנק שהצטרפה ללהקה בשנת 2014 כחלק מהקבוצה שפיתחה את המופע  קליימקסעבור מוזיאון פתח תקווה ומאז לקחה חלק בכל הפרויקטים העוקבים: הפרעה/Storungרגש משותף ו-פעולה פשוטה.

Print Friendly

על אודות סיגל גליל

סיגל גליל היא חוקרת פילוסופיה, אמנות ותרבות, מומחית לואן גוך ולברוך שפינוזה, תרבות יפן, והציירים האימפרסיוניסטים. בין מסעותיה בזמן וברוח בדגש אמנות ופילוסופיה, היא חיפשה את ואן גוך ביפן, יזמה והדריכה טיול שורשים בהולנד בעקבותיו, וביקרה והדריכה במוזאונים הגדולים והחשובים בהולנד בתערוכות הקשורות בו. גליל, היא יוצרת רב-תחומית, שמצלמת וכותבת על ספרות ועל מחול, על אדריכלות ותיירות. היא חובבת טיולים נלהבת. היא לימדה כמעט בכל האוניברסיטאות בארץ תקשורת, אמנות ותרבות יפן. בהרצאותיה, במאמרים ובתוכניות הרדיו הדוקומנטריות שלה היא מנסה לחשוף חוטים סמויים המחברים בין אמנות, תרבות, תקשורת, פילוסופיה וחוויות הקיום האנושי.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אמנות, מחול, נשים, פנאי, תרבות, עם התגים , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.