חפץ מסתבך – חשוד כי הציע לשופטת קידום תמורת סגירת תיק המעונות של שרה נתניהו

השופטת בדימוס, הילה גרסטל מסרה על כך עדות פתוחה. ניר חפץ יובא למעצר תוך הארכת מעצרו עם אלי קמיר, יועץ אסטרטגי של נתניהו שנעצר לפנות בוקר. ראש הממשלה: "תכף יאשימו אותנו ברצח ארלוזורוב"

Print Friendly

יועץ התקשורת לשעבר של ראש הממשלה בנימין נתניהו ומשפחתו, ניר חפץ יובא היום (שני) שוב בפני שופט על אף שהוא במעצר שהוארך עד יום חמישי הקרוב בגין חשד למעורבותו בפרשת בזק. חפץ חשוד בין השאר כי הציע לשופטת בדימוס הילה גרסטל לקדמה לתפקיד היועצת המשפטית לממשלה בתמורה לסגירת תיק שרה נתניהו (פרשת המעונות). חפץ העביר את הבקשה לגרסטל דרך אדם המקושר לשופטת. הבוקר (חמישי) נעצר גם אלי קמיר, חברו הקרוב של חפץ ויועץ אסטרטגי מוכר בפרשת בזק. חוקרי המשטרה ורשות ניירות ערך חושדים כי החשוד שנעצר שימש צינור הקשר בין שאול אלוביץ', בעל השליטה בבזק, לבין משרד התקשורת. היועץ הוא החשוד השמיני שנעצר בפרשה.

חפץ (צילום: רפי מיכאלי ) נתניהו (צילום מסך: חדשות 10)

חפץ (צילום: רפי מיכאלי ) נתניהו (צילום מסך: חדשות 10)

מהמשטרה נמסר כי "שני החשודים (חפץ והיועץ שנעצר הבוקר א.מ), נחקרו באזהרה בחשד לעבירות מתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית. בשלב זה הוחלט לבקש להאריך את מעצר החשודים  לצורך המשך החקירה".
מטעמו של ראש הממשלה נמסר בתגובה: "ניר חפץ מעולם לא הציע את ההצעה ההזויה הזאת בפני ראש הממשלה ורעייתו. הוא מעולם לא נתבקש על ידם להציע הצעה כזאת, ואיננו מאמינים שחפץ אפילו העלה דבר כזה על דעתו. תכף יאשימו את הזוג נתניהו גם ברצח ארלוזורוב".

הילה גרסטל (צילום: וויקיפדיה)

הילה גרסטל (צילום: וויקיפדיה)

משטרת ישראל פרסמה הבוקר את הדברים הבאים: "במענה לפניות הרינו למסור כי  לבקשת משטרת ישראל, הורה היום ביהמ"ש לצמצם את  צו איסור הפרסום שהיה מוטל עד כה בעניין תיק חקירה 1270.
במסגרת הלחימה הסדורה של משטרת ישראל כנגד עבירות הנוגעות לטוהר המידות ושחיתות ציבורית, ונוכח ראיות אשר העלו חשדות לביצוע עבירות נוספות, פתחה אתמול היחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית בלהב 433 בחקירה גלויה בתום תקופה של  פעילות סמויה.

אלי קמיר - כבר לא מחייך (צילום תאגיד השידור כאן)

אלי קמיר - כבר לא מחייך (צילום תאגיד השידור כאן)

משטרת ישראל עצרה הבוקר אתמול שני חשודים בתום חקירה סמויה ומאומצת במהלכה נבדק חשד לביצוע עבירות פליליות ובכלל זה עבירות מתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית".
המשטרה הסבירה כי "במסגרת החקירה הצטברו חשדות ביחס לעבירות כאמור, אשר התבצעו בשלהי שנת 2015, עת נעשתה פנייה לעובדת ציבור בכירה בהצעה לסייע לקדם את מינויה למשרת היועמ"ש  לממשלה,  ובכך להטות את הליך הבחירה לטובת המועמדת, לכאורה בתמורה להבטחה עתידית מצד המועמדת לגבי החלטה עתידית שלה בפרשה פלילית מסוימת, שבה היה לחשודים עניין.
עפ"י הראיות שנאספו עד כה,  פנייה זו למועמדת לא צלחה בסופו של דבר".
לגבי השופטת בדימוס מוסיפה המשטרה כי "
המועמדת מסרה עדות פתוחה לגבי השתלשלות הדברים" "משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, תוך ניגוד עניינים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לשחיתות ציבורית הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים", לשון ההודעה.

 

 

Print Friendly

על אודות אליק מאור

ראש דסק חדשות - עיתונאי בעל וותק מעל 35 שנה.
פוסט זה פורסם בקטגוריה א, אקטואליה, בארץ, חדשות בארץ, מדיני-פוליטי, פליליים, עם התגים , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.