מקרון מבעיר את צרפת בשם אדוניו

עמנואל מקרון איננו מעוניין באקולוגיה או בחינוך נאות או חס וחלילה בשוויון, הכסף משחק ואדוניו נתנו הוראות ברורות. אבל גם מקרון מתחיל להזיע. כוח פוליטי אבסולוטי איננו בהכרח מתכון בריא להשגת מטרות. לא בצרפת לפחות.

Print Friendly

עמנואל מקרון, נשיא צרפת, המחזיק בכוח בלתי מוגבל, הכולל רוב מוחלט באסיפה הלאומית. פותח מחדש את המדיניות של קודמיו סרקוזי והולנד. והפעם, כך לפחות הוא חושב ללא התנגדות.

הפגנת תמיכה בדרך לאוניברסיטה המאויישת וחסומה - צילום: עמית מנדלזון

הרפורמה בחינוך האוניברסיטאי, שמן הסתם מזכירה מאוד הפרטה ומשמעותה יצירת אי שוויון בין הצעירים מצד שני. הוציאה את הסטודנטים לרחובות ובשמונה ערים הפקולטות חסומות ומאויישות על ידי סטודנטים אקטיביסטים. אתמול – ה-9 לאפריל פונתה באלימות אוניברסיטת ננטר בפריז על ידי כוחות ה- CRS – המשטרה לפיזור הפגנות. במארסיי נערכה הפגנת תמיכה והמשטרה שמרה על מרחק סביר בשלב זה.

שוטרים מלווים את המפגינים ממרחק סביר - צילום: עמית מנדלזון

האמפי תאטרון באוניברסיטת אקס- מארסיי מאוכלס בשלטים - צילום: עמית מנדלזון

פינוי אוניברסיטת ננטר

השירות הציבורי כולו נמצא על סף שביתה והחלוצים הם נהגי הקטרים השובתים כבר למעלה משבוע. הלכה למעשה חוק שירות המינימום מנטרל את כוחה של השביתה, אך במקרה של הרכבות, למרות 60 אחוז שירות פעיל, הבלאגן חוגג. כל מי שרכש כרטיסים במחיר סביר לפני תקופה ארוכה ימצא את עצמו באי וודאות מוחלטת לגבי מועד הגעתו לייעד.. גם אם הרכבת בתחנת המוצא תצא הרי שאם היא איננה רכבת ישירה, סיכוי סביר שבתחנת הביניים שביתה.

הפגנת תמיכה בנהגי הקטרים - צילום: עמית מנדלזון

מנהיגי האיגוד המקצועי ה- CGT - נואמים - צילום: עמית מנדלזון

שביתת נהגי הקטרים  איחדה לראשונה מזה הרבה מאוד שנים את כל האיגודים המקצועיים, המתחרים על דומיננטיות בינם לבין עצמם. אך היות ואת ההפגנות הללו מוביל ה-CGT שכנראה מחזיק בהסכם "אי לוחמה" עם המשטרה ומתחייב לשמור על הסדר, הרי שהתערבות משטרתית נמנעה בשלב זה.

אלפי בהפגנת תמיכה בנהגר הקטרים - צילום: עמית מנדלזון

אל גל השביתות עומדים להצטרף בקרוב עובדי מס הכנסה, תזמון יוצא מהכלל, עת הגשת הדוחו"ת השנתיים. והם לא יהיו האחרונים. האיום על השירות הציבורי "הקדוש" הוא משמעותי.

הנוער הקומוניסטי - צילום: עמית מנדלזון

בצידה השני של המדינה בלואר האטלנטי מתנהל קרב בין הממשלה המעוניינת להקים במקום שדה תעופה לבין עובדי חווה אקולוגית. כל מומחה לאקולוגיה עד היום הסכים עם הסכנה האקולוגית שבהקמת שדה תעופה במקום ופרנסואה הולנד השאיר את העבודה השחורה לבא אחריו. אתמול שונעו 2500 ז'נדרמים חמושים עד לשיניים מלווים בנגמשים. לפינוי כמאתיים איש העובדים וחיים במקום. נסיון פינוי שכזה כבר גבה קורבן בנפש כשפעיל אקולוגי בן 21 נורה למוות על ידי המשטרה. אירוע שעיכב את ביצוע הפינוי, עד יעבור זעם.

פינוי החווה האקולוגית

עמנואל מקרון איננו מעוניין באקולוגיה או בחינוך נאות או חס וחלילה בשוויון, הכסף משחק ואדוניו נתנו הוראות ברורות. אבל גם מקרון מתחיל להזיע. כוח פוליטי אבסולוטי איננו בהכרח מתכון בריא להשגת מטרות. לא בצרפת לפחות.

 

 

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירופה, אקטואליה, בעולם. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

3 תגובות על מקרון מבעיר את צרפת בשם אדוניו

  1. מאת גידי‏:

    חחחחחחח…2500 זנדרמים חמושים ומצויידים לפנות 200 מפגינים ויש עוד הרוג אחד…והבני זונות הצרפתים בוכים על 30 מחבלים הרוגים "בהפגנה" של 60,000 מחבלים בעזה …?!
    הרפובליקה האסלמית של צרפת בגיבוי השמאל העולמי בפני אנרכיה.