חתיכת הסטוריה עם שלושה תרנים

באמצא הנמל הישן במארסי עוגנת לה בימים אלו רפליקה מדוייקת של פיסת הסטוריה – הספינה Hermoine פריגטה תלת תרנית על 26 תותחיה. מחזה מתעתע למדי. צילמנו למדנו ואנחנו מדווחים.

Print Friendly

המחזה, סוריאליסטי לחלוטין, רוח רפאים של ספינה בת 230 שנה, ממורקת ומצוחצחת נכנסת לנמל הישן (אולי הנמל הפעיל העתיק ביותר בעולם) עם אלפי היכטות. זוהי ה- Hermoine  או יותר נכון העתק מדוייק של הספינה המקורית. הספינה המקורית, פריגטה (ספינת תותחים) תלת תרנית  היתה בשירות חיל הים הצרפתי בין השנים 1779-1793 והיא נושאת 26 תותחים 12 פאונד ועוד 8 נוספים 6 פאונד.

במלוא הדרה - צילום: עמית מנדלזון

ה-Hermoine המקורית שימשה את הגנרל המרקיז דה לפייט לחצות את האוקיינוס ולהתייצב לתמיכה בכוחות המהפכנים האמריקאים ב-1780 כשהיא נושאת את הבשורה הסודית שצרפת שולחת 5 פריגטות וכוחות תגבור של 5500 איש שיעמדו לרשותו של ג'ורג' וושינגטון. למודת קרבות בעיקר מול הצי הבריטי. היא נהרסה והוצאה מהשירות דווקא אחרי טעות חמורה בניווט (עליה שילם קברניטה בקריירה שלו) בשנת 1793.

הירכתיים - צילום: עמית מנדלזון

בשנת 1997 החלו עבודות בנית ההעתק וארכו 23 שנה ! התוצאה מול עינכם, ובימים אלו עוגנת בנמל הישן של העיר מארסיי.

26 תותחים 12 פאונד ועוד 8 של 6 פאונד - צילום: עמית מנדלשון

על מנת להמחיש את גודלו של הנמל הישן, מפלצת מהסוג הזה עוגנת במרכזו ועדיין לא גורמת לשום שינוי בהרגלי התעבורה הקבועים שלו. מבט אחד על הפרופורציות מספיק כדי להבין מה ההבדל בין נמל (ישן ככל שיהיה) ובין מרינה.

אלפים יבקרו בה בסוף השבוע הזה - צילום: עמית מנדלזון

אל הנמל נכנסה הספינה אתמול (12 באפריל) אחרה"צ תוך כדי ירי סימבולי מתותחיה (סרק כמובן). כניסה מרשימה לחלוטין ומעת כניסתה היא מוצפת מבקרים ואלפים מצלמים ואף עומדים בתור הענקי כדי לעלות ולהתרשם.

ועוד מבט - צילום: עמית מנדלזון

Print Friendly

על אודות עמית מנדלזון

צלם, עיתונאי, ארכיטקט, מעצב ואיש הי טק, חי במארסיי, צרפת. יזם שותף ונכון להיום עורך ראשי של מגפון. מתמקד בצילום חדשות, צילום רחוב, וכתיבה http://www.amitm.com
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירופה, בעולם. אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

4 תגובות על חתיכת הסטוריה עם שלושה תרנים

  1. מאת גורן‏:

    יפה במיוחד התמונות