שגעון, אהבה, אמנות והפרעות אכילה ביום עיון במוזאון תל אביב

הסרט המטלטל "אל תשכחי אותי" של רם נהרי שיוקרן במסגרת יום עיון מרגש – על שיגעון, גבולות האהבה, אמנות והפרעות אכילה – שכל הכנסותיו יוקדשו לרווחת המטופלים במרכז לבריאות הנפש אברבנאל. חווייה חיה וכואבת שפותחת את המחשבה ומעלה את המודעות לשונים ולאחרים שבתוכנו. הקרנת הסרט ויום העיון ייערכו במוזיאון תל-אביב לאמנות ביום שישי ה– 25.5.18 .

Print Friendly

"אל תשכחי אותי" הוא שם סרטו של הבמאי רם נהרי, שזכה בשלושה פרסים מרכזיים בפסטיבל הסרטים בטורינו: פרס הסרט הטוב ביותר, פרס השחקנית המצטיינת (מון שביט) ופרס השחקן הטוב ביותר (ניתאי גבירץ).

"אל תשכחי אותי" פוסטר הסרט המטלטל שחושף את שבריריות הנפש וגבולות השגעון, שיוקרן ביום העיון במוזאון תל אביב.

מוסיקאי מחונן, פגוע נפש, ובחורה המאושפזת במחלקה להפרעות אכילה, נפגשים באקראי ויוצאים למסע לילי קסום וכואב, בו הם קושרים קשר ייחודי וחושפים את שבריריות הנפש, את התשוקות שמקננות בה, את הדרמה המשפחתית ואת אדישותו של העולם .מדובר ביצירה קולנועית מטלטלת ומעוררת מחשבה, אינטליגנטית ומרגשת, אשר תשמש לנו כמצע ליום עיון אשר ינסה להעמיק ולהתחקות אחר התנועות, התמרונים והמסלולים המודעים והבלתי מודעים שביצירה הזו בפרט אך גם בהוויה האנושית בכללותה.

"אל תשכחי אותי" סרטו של שיוקרן ביום עיון לגיוס תרומות לנפגעי נפש במרכז לבריאות הנפש אברבנאל. צילום-אלסיו שרודר

מוזאון תל אביב והמרכז לבריאות הנפש אברבנאל מזמינים את הציבור הישראלי לאירוע גיוס תרומות למרכז, ולחוויה חיה ופועמת. לאחר הקרנת הסרט, סדרה של הרצאות שתתייחס לגבולות השיגעון ולתנאי האהבה באספקלריה אמנותית ופסיכואנליטית, ומפגש עם הבמאי והשחקנים.

 תוכנית יום העיון על שגעון, פסיכואנליזה ואמנות במוזאון תל אביב

09:00-09:10 – פתיחה – מר זיו רובינשטיין

09:10-09:20 – ברכות – פרופ' יובל מלמד, מנהל מרכז ברה"נ ע"ש י.אברבנאל

מוש דנון יו"ר האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה

09:20-10:55 – הקרנת הסרט "אל תשכחי אותי"

11:30-12:00 – ד"ר ג'רארד אמיאל – פסיכיאטר ופסיכואנליטיקאי, גרנובל, צרפת (הרצאה באנגלית)

12:00-12:20 – ד"ר רונית מילאנו – המחלקה לאומנויות, אונ' בן-גוריון בנגב

12:50-13:10 – גבריאל דהאן – פסיכולוג קליני, פסיכואנליטיקאי, חבר באסכולה הלאקאניאנית, מייסד תפס״ן- תחנה פסיכואנליטית לנוער.

13:10-13:30 – אמנון אייל – פסיכולוג קליני, פסיכואנליטיקאי, מרכז ויניקוט בישראל

13:10-14:00 – שיחה עם יוצרי הסרט והשחקנים.

14:00- סיום – ד"ר ירון גילת – מנהל מרפאת מבוגרים, מרכז ברה"נ ע"ש י.אברבנאל

מחיר כרטיס: 220 ₪ – אתר אינטרנט לתשלום ולהרשמה:

https://events.eventact.com/eventslist/29787

Print Friendly

על אודות סיגל גליל

סיגל גליל היא חוקרת פילוסופיה, אמנות ותרבות, מומחית לואן גוך ולברוך שפינוזה, תרבות יפן, והציירים האימפרסיוניסטים. בין מסעותיה בזמן וברוח בדגש אמנות ופילוסופיה, היא חיפשה את ואן גוך ביפן, יזמה והדריכה טיול שורשים בהולנד בעקבותיו, וביקרה והדריכה במוזאונים הגדולים והחשובים בהולנד בתערוכות הקשורות בו. גליל, היא יוצרת רב-תחומית, שמצלמת וכותבת על ספרות ועל מחול, על אדריכלות ותיירות. היא חובבת טיולים נלהבת. היא לימדה כמעט בכל האוניברסיטאות בארץ תקשורת, אמנות ותרבות יפן. בהרצאותיה, במאמרים ובתוכניות הרדיו הדוקומנטריות שלה היא מנסה לחשוף חוטים סמויים המחברים בין אמנות, תרבות, תקשורת, פילוסופיה וחוויות הקיום האנושי.
פוסט זה פורסם בקטגוריה אירוע, גוף רוח ונפש, פנאי, פסיכולוגיה, תרבות, עם התגים , , , , , , , , . אפשר להגיע ישירות לפוסט זה עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.